كتابك كتابك .

كتابك

بازگشت چستر!

بازگشت چستر!

بازگشت چستر!

گربه بازيگوش كتاب «بازگشت چستر!» باز هم اجازه نمي‌دهد كه ملاني داستان‌اش را بنويسيد. با ماژيك قرمزي كه دست‌اش است همه جاي كتاب مي‌نويسد، داستان را تغيير مي‌دهد، حتي روي جلد هم نام نويسنده و تصويرگر را خط زده كه يعني اين كتاب براي ملاني وات نيست!

از ابتداي كتاب، پيش از آغاز داستان، گفت‌وگوي ملاني و چستر را مي‌بينيم: «سلام من ملاني وات هستم و با كتاب جديدي دربارهٔ چستر برگشته‌ام. اما باز هم اين گربه حرف گوش نمي‌دهد.» و حرف‌هاي چستر را با رنگ قرمز مي‌خوانيم كه ملاني را به مبارزهٔ نهايي دعوت مي‌كند و ملاني هم تهديد به حذف چستر: «چستر، مراقب رفتارت باش، وگرنه حذفت مي‌كنم.» و چستر مي‌گويد: «حرف‌هاي الكي پلكي!»و مبارزه ميان ملاني و چستر ملاني آغار مي‌شود از متني كه چستر خطاب به هواداران نوشته و ملاني به پاسخ داده كه تمامي نامه‌هاي طرفداران را خود چستر نوشته تا تغيير تقديم‌نامه كتاب توسط چستر و نافرماني چستر از ملاني در داستان كه از او مي‌خواهد زمان داستان را به خيلي قبل‌تر ببرد، زمان‌هاي بسيار بسيار بسيار بسيار بسيار دور و ملاني درباره چستري بنويسيد كه چرخ را در غارش اختراع كرده است! اما ملاني هم بيكار نمي‌نشيند و تمساحي براي خوردن گربه غارنشين مي‌كشد. اما چسنر عقب‌نشيني نمي‌كند. ميان داستان از يك دايناسور بزرگ و بوگندو مي‌نويسد و با اره نقاشي ملاني را نصف مي‌كند. ملاني سرانجام يك آزمون بازيگري براي پيدا كردن جانشين چستر مي‌گذارد و يكي يكي بازيگران را به درون داستان مي‌فرستد اما چستر از داستان بيرون نمي‌رود و شيطنت‌ها تا پايان كتاب و آگهي چستر براي پيدا كردن نويسنده ادامه مي‌يابد!

از خواندن كتاب «بازگشت چستر!» غافل نشويد. كتاب از هيچ چيز نگذشته و كودك را درگير همه كتاب كرده است از نام نويسنده و تصويرگر تا داخل رو و پشت جلد، شناسنامه و تا پايان كتاب. در همه جا مبارزه چستر و ملاني دنيايي متفاوت، زيبا، بامزه و هيجان‌انگيز مي‌سازد. اين كتاب، تفاوت ميان دنياي بزرگسالان و كودكان را به خوبي بازنمايي مي‌كند.

درباره نويسنده و تصويرگر كتاب «بازگشت چستر!»

ملاني وات در شهر مونترال كانادا زندگي مي‌كند. او نويسنده و تصويرگر چند كتاب كودك است مانند مجموعه «سنجاب ترسو»، «آگوستين»، «لئون آفتاب پرست».

چستر نويسنده و تصويرگر واقعي و ستاره بهترين كتاب‌هاي كودكان است كه تا حالا خلق شده‌اند. طرفدارها در سراسر دنيا با اين نظر موافق هستند كه او مغز متفكري است كه پشت ملاني وات قرار دارد و همه اعتبار اين كار با باارزش است. نخستين جلد از اين مجموعه «چستر!» نام دارد.

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
چشمه
نويسنده
  Melanie Watt,   ملاني وات
برگردان
 • زهرا چوپانكاره
تصويرگر
 •   Melanie Watt
 •   ملاني وات
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: ارديبهشت ۹۸
پديدآورندگان
 •   زهرا چوپانكاره
 •   ملاني وات
سال نشر
  ۱۳۹۷
راهنماي كتاب:
نگارنده معرفي كتاب:
عادله خليفي
كليدواژه:
 • ادبيات كودكان
 • مهارت‌هاي زندگي
 • كودكان و نافرماني
 • كودكان و بازيگوشي
 • كودكان و طنز
 • بازگشت چستر!
 • ملاني وات

كتاب بازگشت چستر!


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 3 ساله، معرفي كتاب كودك 4 ساله، معرفي كتاب كودك 5 ساله، معرفي كتاب كودك 6 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۰:۴۲ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :