كتابك كتابك .

كتابك

يك قورتش‌بده غول پيكر! (قورتش بده)

يك قورتش‌بده غول پيكر! (قورتش بده)

يك قورتش‌بده غول پيكر! (قورتش بده)

در كتاب «يك قورتش‌بده غول‌پيكر!» قورتش‌بده هيولا مي‌شود آن هم با باد كردن خودش! قورتش‌بده دل‌اش نمي‌خواهد كسي به كسي زور بگويد و از پسرهايي عصباني مي‌شود كه گربه‌اي را آزار مي‌دهند.

پس انگشت مي‌گذارد توي دهان‌اش... اي واي! خيال قورتش‌بده از بزرگ شدن واقعي مي‌شود. آن هم واقعيتي ترسناك! در اين خيال‌بافي‌هاي او كار دست‌اش مي‌دهد و قورتش‌بده حالا يك قدرت ديگر او دارد. او خودش را باد مي‌كند و از بلندترين ساختمان خيابان هم بلندتر مي‌شود. اين پايان ماجرا نيست، وقتي انگشت‌اش را به سرعت از دهان‌اش در مي‌آورد، بادي از دهان‌اش خارج مي‌شود همه چيز را در خيابان خراب مي‌كند. حالا قورتش‌بده شده يك هيولاي خرابكار! اما اگر پروفسور بفهمد چي؟ همه چيز به اين‌جا ختم نمي‌شود. سروكله روياي پدربزرگ مرده پروفسور پيدا مي‌شود و موجودي به‌نام پچ پچ‌خور! يك قورتش‌بده خرابكار، يك روياي خرابكار كه مي‌خواهد لشكري از آدم‌هايي درست كند كه در رويا فرورفته‌اند و يك داستان پر از خرابكاري! پايان چه مي‌شود؟ قورتش‌بده اين‌بار چه‌طور مي‌تواند همه چيز را حل كند؟
مجموعه «قورتش‌بده» از حل مسئله مي‌گويد و اين دختر هشت ساله گاهي به تنهايي و گاهي با ياري از ديگران براي مسئله‌ها راه‌حل پيدا مي‌كند. هرچه هم خرابكاري‌ها بزرگ باشند، قورتش‌بده توان حل آن‌ها را دارد.
«قورتش‌بده» از كودكاني مي‌گويد كه گرفتار جدايي والدين شده‌اند و حتي اين پدر يا مادر هم، حواس‌شان به آن‌ها نيست. اين كودكان بايد توان غلبه بر حل مشكلات را به دست آورند بدون اندوه نبود يكي از والدين. اين مجموعه دختري هشت ساله و قوي را به تصوير مي‌كشد كه مي‌تواند خوب فكر و خوب زندگي كند.
همه ما نيروهايي منحصر به فرد داريم، همه كودكان. اگر بدانيم با آن چه كنيم، همه از وجود چنين نيروهايي درون‌مان شگفت‌زده خواهيم شد. شگفتي‌هاي قورتش‌بده تا زماني براي‌مان غريب است كه منطق جهان واقعي را باور داريم و از تخيل دور شده‌ايم و قورتش‌بده اين را به ما يادآوري مي‌كند، همه چيز آن‌چه مي‌بينيم نيست! گاهي جهان درون‌مان بزرگ‌تر است از جهان بيرون.

مجموعه سه جلدي «قورتش‌بده» رمان تصويري، گرافيك ناول، است. همان اندازه كه واژه‌ها مهم هستند، تصويرها هم داستان را پيش مي‌برند. گاهي واژه تصوير شده و گاهي تصوير، واژه. نيروي هر دو به كمك هم آمده و دنيايي ساخته كه در ادبيات كودكان ايران تازگي دارد.

«خورشيد را برايم قورت مي‌دهي؟» و «برويم مامانم را پيدا كنيم!» جلدهاي ديگر اين مجموعه هستند.

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
هوپا
نويسنده
  عادله خليفي
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: خرداد ۹۸
پديدآورندگان
 •   عادله خليفي
 •   محمد باباكوهي
 •   انسيه حيدري
سال نشر
  ۱۳۹۷
 
راهنماي كتاب:
نگارنده معرفي كتاب:
گروه كتابشناسي كتابك
كليدواژه:
 •   ادبيات كودكان
 • مهارت‌هاي زندگي
 • كودكان و شناخت
 • كودكان و قدرت
 • كودكان و حل مسئله
 • رمان گرافيكي
 • يك قورتش‌بده غول پيكر!
 • عادله خليفي

كتاب يك قورتش‌بده غول پيكر! (قورتش بده)


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك 10 ساله، معرفي كتاب كودك 11 ساله، معرفي كتاب كودك 12 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۰:۴۲ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :