كتابك كتابك .

كتابك

هيولاي خوش قلب

هيولاي خوش قلب

هيولاي خوش قلب

كتاب « هيولاي خوش قلب » كتابي است با دو داستان از نويسنده و تصويرگر برجسته ادبيات كودكان هلند، ماكس فلتويس. داستان درباره مردم سرزميني است كه وقتي مي‌فهمند دزد محصولات‌شان يك هيولاي خوش ‎قلب است به جاي زنداني كردن يا كشتن او دنبال يك راه‌حل بهتر هستند تا در كنار هم با مسالمت زندگي كنند. اول تصميم مي‌گيرند او را به خدمت ارتش در آورند و از قدرت او براي دفاع در برابر دشمنان استفاده كنند، اما موفق نمي‌شوند به هيولا چيزي ياد بدهند. بعد براي او قفسي مي‌سازند تا او را به نمايش بگذارند اما هيولا دوست ندارد در قفس باشد. سرانجام از هيولا براي گرم كردن آب حمام‌شان استفاده مي‌كنند.

در داستان دوم كتاب هيولاي خوش قلب به اسم هيولاي خوش قلب و دزدان، دزدان، هيولاي خوش قلب را با كمك شيريني آغشته به داور خواب‌آور مي‌دزدند. اما وقتي هيولا از خواب بيدار مي‌شود دزدها را دستگير و تحويل پليس مي‌دهد.

درباره نويسنده كتاب هيولاي خوش قلب

نويسنده‌ هيولاي خوش قلب، ماكس فلتويس نويسنده و تصويرگر برجسته‌ي هلندي و برنده سال ۲۰۰۴ برنده جايزه هانس كريستين اندرسن است. از آثار محبوب او مجموعه داستان‌هاي قورباغه و دوستانش است كه تعدادي از آن‌ها در ايران نيز منتشر شده است. او قصه‌گو و هنرمندي برجسته است كه زندگي خود را پيشكش ادبيات كودكان كرده است. فلتويس در آثارش ثابت كرده است كه كودكان را درك مي‌كند: ترديدها، ترس‌ها و شادي‌هاي آن‌ها را. آثار او گوهرهاي كوچكي از متن و تصويرند كه در كنار يكديگر به كودكان آرامش مي‌دهند و دنياي امني براي آن‌ها مي‌سازند تا براي رهايي از ناامني‌هاي پيرامون خود به آن پناه ببرند.

تاكنون چند كتاب از مجموعه قورباغه و دوستانش مانند، قورباغه مي ترسد، قورباغه و غريبه، قورباغه دوست پيدا مي كند، قورباغه و گنج، قورباغه و آواز پرنده و قورباغه قورباغه است به فارسي ترجمه شده است.

شناسنامه كتاب:
ناشر
هوپا
نويسنده
  Max Velthuijs,   ماكس فلتويس
آموزگاران و مربيان
  • كتاب هاي مناسب معلمين دبستان
برگردان
  • پريسا برازنده
تصويرگر
  •   Max Velthuijs
  •   ماكس فلتويس
خانواده
  •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي خانواده
  •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي ۷ - ۹ سال
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آبان ۹۶
پديدآورندگان
  •   ماكس فلتويس
  •   پريسا برازنده
سال نشر
۱۳۹۵
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
  • همزيستي مسالمت آميز

كتاب هيولاي خوش قلب


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۳:۵۶ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :