كتابك كتابك .

كتابك

اسكيپي جون

اسكيپي جون

اسكيپي جون

كتاب «اسكيپي جون» يك كتاب تصويري است كه جايزه بلندخواني اي. بي. وايت ۲۰۰۴ را از آن خود كرده است.

اسكيپي يك گربه سيامي كوچولو بيش‌ فعال است با گوش‌هاي بزرگ. او دوست دارد گاهي چيزي باشد غير از يك گربه سيامي.

الان هم مدتي است كه مادرش هر روز او را در لانه‌ي پرندگان پيدا مي‌كند. سرانجام مادر او را به عنوان تنبيه به اتاقش مي‌فرستد. اما اسكيپي جون با ديدن تصوير گوش‌هاي بزرگش در آينه، دوباره خيال‌بافي را شروع مي‌كند و اين بار خود را يك سگ چي‌واوا تصور مي‌كند. او با زدن يك نقاب و سوار شدن بر اسب چوبي‌اش تبديل به اسكيپيتو، شمشيرزن بزرگ مي‌شود و با پا گذاشتن توي كمدش خود را وسط بياباني در مكزيك قديم پيدا مي‌كند. هنوز چيزي از سفرش شروع نشده است كه دار و دست اسرارآميز چي واواها توي گرد و غبار پيدا مي‌شود و از شمشيرزن بزرگ مي‌خواهند كه آن‌ها را از شر آلفردوو وزوز، دزد لوبياهاي‌شان نجات دهد.

كتاب «اسكيپي جون» داستان بامزه يك گربه سيامي كوچولوي خيالباف است كه در تخيلاتش به يك قهرمان تبديل مي‌شود و ماجراهاي هيجان‌انگيزي را تجربه مي‌كند. به همين دليل هم كودكان ۵ تا ۹ سال با او به راحتي همذات‌پنداري مي‌كنند، با او همراه مي‌شوند و در شيريني پيروزي اين گربه كوچولو بر دزد بزرگ، آلفردوو وزوز شريك مي‌شوند.

درباره نويسنده كتاب «اسكيپي جون»

جودي شاكنر يك گربه سيامي به نام اسكيپي دارد كه كتاب «اسكيپي جون» را با الهام از او خلق كرده است. كتاب‌هاي شاكنر هم خوانندگان و هم منتقدان را به تحسين وامي‌دارد. جودي شاكنر به خاطر نوشتن كتاب «مردي مثل مامان بزرگ» كه درباره‌ي يك گربه سيامي پير است، برنده جايزه بذرافشان طلايي نبراسكا شده و كتاب «اسكيپي جون» او هم جايزه‌هاي بسياري مانند جايزه بهترين كتاب‌هاي بلندخواني اي بي وايت و بهترين كتاب تصويري ۲۰۰۵ به انتخاب كودكان واشنگتن و جايزه‌ي كتاب‌هاي تصويري كفشدوزك كتابخانه دولتي همشاير را از آن او كرده است.

جودي شاكنر فارغ التحصيل رشته تصويرگري از كالج هنر ماساچوست است و از سال ۱۹۹۲ براي كودكان كتاب مي‌نويسد و تصويرگري مي‌كند.

شناسنامه كتاب:
ناشر
پرتقال
نويسنده
  Judith Byron Schachner,   جودي شاكنر
برگردان
  • فرمهر منجزي
تصويرگر
  •   Judith Byron Schachner
  •   جودي شاكنر
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: ارديبهشت ۹۷
پديدآورندگان
  •   فرمهر منجزي
  •   جودي شاكنر
سال نشر
  ۱۳۹۶

كتاب اسكيپي جون


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 3 ساله، معرفي كتاب كودك 4 ساله، معرفي كتاب كودك 5 ساله، معرفي كتاب كودك 6 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۵۰:۴۴ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :