كتابك كتابك .

كتابك

راز دفتر خاطرات سوزي و پاول

راز دفتر خاطرات سوزي و پاول

راز دفتر خاطرات سوزي و پاول

كتاب راز دفتر خاطرات سوزي و پاول داستاني است درباره‌ي دوستي از نويسنده مطرح اتريشي، كريستينه نوستلينگر.

سوزي كيست؟ دختري دبستاني كه با مادر و پدرش زندگي مي‌كند و دوستان زيادي دارد.

پاول كيست؟ پسري دبستاني كه بعد از اينكه مدتي در روستا زندگي كرده، دوباره به شهر آمده و مي‌خواهد دوستان جديدي پيدا كند، او سوزي را از قبل مي‌شناسد. سوزي در كودكستان با پاول هم‌بازي بوده، اما دوست ندارد به خاطر اصرار مادرش دوباره با پاول دوست شود.

كتاب راز دفتر خاطرات سوزي و پاول دو قسمت دارد، قسمت اول كه دفتر خاطرات سوزي است و او از زندگي روزمره‌اش حرف مي‌زند. از بازي‌ها و تفريحاتش، جروبحث‌هايش با پدر و مادرش و دردسرها و دعواهايي كه در مدرسه دارد؛ عمده‌ي اين دردسرها به خاطر پاول است، به نظر سوزي، او موجودي نفرت‌انگيز شده است.

سوزي يك چيز را نمي‌داند، اينكه پاول روزهاي خوبي را نمي‌گذارند. در قسمت دوم كتاب يعني راز دفتر خاطرات پاول، ما با پسربچه‌اي روبه رو هستيم كه با مادرش به وين پيش مادربزرگش نقل‌مكان كرده، چون پدر و مادرش باهم زندگي نمي‌كنند. او دوست دارد به خانه‌اي برگردد كه در آن با پدر و مادرش زندگي مي‌كرد. پاول دوست ندارد اين موضوع را به دوستانش بگويد و گاهي از سر ناچاري دروغ‌هايي مي‌گويد تا نشان دهد اوضاع زندگي‌شان روبه‌راه است، همان دروغ‌هايي كه سوزي آن‌ها را پز دادن تعبير مي‌كند.

از نقاط قوت كتاب راز دفتر خاطرات سوزي و پاول اين است كه راوي اين ماجراها كودك هستند و از نگاهي كودكانه‌ي خود با موضوع روبه‌رو مي‌شوند. براي همين، خواننده‌ي كتاب مي‌تواند حس آن‌ها را درك و هم پاي آن‌ها براي مشكلاتشان راه‌حل پيدا كند.

درباره نويسنده كتاب راز دفتر خاطرات سوزي و پاول

كريستينه نوستلينگر نويسنده برجسته‌ي اتريشي است. داس‍ت‍ان‌ ع‍ج‍ي‍ب‌ س‍ل‍طان‌ زي‍رزم‍ي‍ن‌، كنراد، پسرك ساخت كارخانه، مجموعه ميني و مجموعه داستان هاي فرانتس از كتاب‌هاي اوست كه به فارسي هم ترجمه شده است. او در سال ۱۹۸۴ برنده جايزه هانس كريستيان آندرسن شد و در سال ۲۰۰۳ نيز جايزه‌ي آستريد ليندگرن را از آن خود كرد.

شناسنامه كتاب:
ناشر
آفرينگان
نويسنده
  Christine Nöstlinger,   كريستينه نوستلينگر
آموزگاران و مربيان
  • كتاب هاي مناسب معلمين دبستان
برگردان
  • گيتا رسولي
خانواده
  •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي ۷ - ۹ سال
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: ارديبهشت ۹۷
پديدآورندگان
  •   كريستينه نوستلينگر
  •   گيتا رسولي
سال نشر
  ۱۳۹۳
راهنماي كتاب:
دسته بندي هاي كتاب
كليدواژه:
  • ادبيات داستاني
  • كنار آمدن با مشكلات
  • درك متقابل

كتاب راز دفتر خاطرات سوزي و پاول


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۵۷:۰۴ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :