كتابك كتابك .

كتابك

ليندبرگ افسانه ي موش پرنده

ليندبرگ افسانه ي موش پرنده

ليندبرگ افسانه ي موش پرنده

كتاب «ليندبرگ افسانه ي موش پرنده» داستاني است تصويري درباره‌ي موش كوچكي به نام ليندبرگ كه براي نجات جانش يك هواپيما مي‌سازد و از فراز اقيانوس خود را به جاي امن مي‌رساند.

سال‌ها پيش موش كوچولوي كنجكاويي به نام ليندبرگ در هامبورگ آلمان زندگي مي‌كرد كه هميشه در گوشه‌اي از كتابخانه به خواندن مشغول بود. او به قدري غرق در دنياي كتاب‌هاست كه متوجه نمي‌شود شهر به اشغال گربه‌ها در آمده است. روزي هنگام فرار از دست گربه‌ها دسته‌اي خفاش مي‌بيند. او با الهام از بال خفاش‌ها و ماشين‌هاي ‌بخار موفق مي‌شود هواپيمايي بسازد و از شهر بگريزد و خود را نجات بدهد.

توربن كولمان كتاب «ليندبرگ افسانه ي موش پرنده» را با الهام از داستان زندگي چارلز ليندبرگ خلبان امريكايي نوشته است. او نخستين كسي است كه توانست عرض اقيانوس اطلس را با هواپيماي تك موتوره‌اش بدون هيچ توقفي پرواز كند. كتاب «ليندبرگ افسانه ي موش پرنده» داستان همه‌ي انسان‌هاي شجاعي است كه از نيروي عقل‌شان براي حل مشكلات‌شان استفاده و بر ترس‌ها و چالش‌ها غلبه مي‌كنند. آن‌ها كساني هستند كه كتاب مي‌خوانند تا از دانش و تجربه‌هاي ديگران بهره‌مند شوند. مشاهده‌گران خوبي هستند، خستگي‌ناپذيرند و پشتكار دارند.

كتاب «ليندبرگ افسانه ي موش پرنده» براي بلندخواني مناسب است.

درباره نويسنده كتاب «ليندبرگ افسانه ي موش پرنده»

توربن كولمان تصويرگر آلماني است كه در دانشگاه تصويرسازي و طراحي خوانده است. كتاب «ليندبرگ افسانه ي موش پرنده» نخستين كتاب توربن كولمان است و جايزه‌هاي بسياري از جمله جايزه طلايي نامي ۲۰۱۵، نامزد جايزه ادبيات كودك آلمان ۲۰۱۵، منتخب آكادمي ادبيات كودك و نوجوان آلمان ۲۰۱۵، منتخب بنياد هنر كتاب آلمان در سال ۲۰۱۴ و … را از آن او كرده است.

او كه شيفته‌ي هواپيماهاي كوچك، ماشين‌هاي عجيب و قطارهاي بخار است و در پايان كتاب «ليندبرگ افسانه ي موش پرنده» هم چند نفر از پيشگامان صنعت هوانوردي را به كودكان معرفي كرده است.

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
هوپا
نويسنده
  Torben Kuhlmann,   توربن كولمان
برگردان
  • مونا توحيدي
تصويرگر
  •   Torben Kuhlmann
  •   توربن كولمان
پديدآورندگان
  •   توربن كولمان
  •   مونا توحيدي
سال نشر
  ۱۳۹۵

كتاب ليندبرگ افسانه ي موش پرنده


برچسب: كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك 10 ساله، معرفي كتاب كودك 11 ساله، معرفي كتاب كودك 12 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۱:۰۹ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :