كتابك كتابك .

كتابك

ساختن فوق العاده است

ساختن فوق العاده است

ساختن فوق العاده است

كتاب «ساختن فوق‌العاده است» كتابي تصويري و جذاب است درباره‌ يك دختر و بهترين دوستش در دنيا كه يك گربه است. دختر يك ايده‌ شگفت‌انگيز دارد، او مي‌خواهد چيزي فوق‌العاده بسازد. دختر مي‌داند فوق‌العاده‌ترين چيز چه شكلي است و چگونه كار مي‌كند، پس تنها كاري كه لازم است بكند ساختن‌ آن است.

او هميشه به راحتي چيزهاي جديد مي‌سازد، با اين حال ساختن فوق‌العاده‌ترين چيز به اين آساني‌ها هم نيست. بارها شكست مي‌خورد و در نهايت احساس نااميدي مي‌كند، تا اين‌كه گربه‌اش از او مي‌خواهد استراحت كند و با هم به پياده‌روي بروند. سپس اتفاق‌هايي مي‌افتد كه دختر خوش‌حال مي‌شود و با اشتياقي شديد برمي‌گردد. او اين بار مي‌داند كه فوق‌العاده‌ترين چيز را چگونه بسازد.

كتاب «ساختن فوق‌العاده است» نشان مي‌دهد كودكان هميشه درحال ايده‌پردازي‌اند و فكرهاي جديد به ذهن‌شان مي‌آيد. بعضي از اين فكرها مي‌تواند عملي شوند اما ممكن است كودك از ترس واكنش‌هاي ناخوشايند بزرگترها يا ترس از اشتباه و خراب كردن، از عملي كردن فكرش صرف‌نظر كند. در اين كتاب دختر بي‌توجه به دنياي اطرافش و حرف‌هاي بزرگترها شروع به ساختن مي‌كند و مصمم است ايده‌ ساختن يك چيز فوق‌العاده را عملي كند. يكي از نقاط قوت داستان حضور دوست گربه‌ دختر است كه همه جا همراهش است و تنهايش نمي‌گذارد و به نوعي تشويقش مي‌كند. حتي مي‌بينيم در جايي كه دختر از ساخته‌هاي اشتباهش خسته و نااميد شده ‌است، گربه از او مي‌خواهد با هم به پياده‌روي بروند سپس دختر متوجه مي‌شود ساخته‌هايش چندان هم اشتباه نبوده ‌است چون بزرگترها و اطرافيانش درحال استفاده از اختراعاتش هستند. بعد از گشت و گذار و ديدن اين صحنه‌ها دختر، خوش‌حال و اميدوار، دوباره تلاش مي‌كند و مي‌بينيم فوق‌العاده‌ترين چيزي كه مي‌سازد در واقع وسيله‌اي است براي استفاده‌ دوست خوبش گربه. شخصيت دختر اين داستان نامي ندارد و هويت مشخصي برايش در نظر گرفته نشده كه نشان مي‌دهد هر كودكي، چه دختر و چه پسر، مي‌تواند در موقعيتي مشابه با آن‌چه در كتاب رخ داده است، قرار بگيرد.

كتاب تصويري «ساختن فوق‌العاده است» در سراسر جهان فروش زيادي داشته است.

درباره‌ نويسنده و تصويرگر كتاب «ساختن فوق‌العاده است»

خالق كتاب «ساختن فوق‌العاده است» اشلي اسپايرز نويسنده و تصويرگر كانادايي است. او ساكن بريتيش‌كلمبيا است. اسپايزر ابتدا كار خود را با انيميشن و عكاسي آغاز كرد اما بعد از آن وارد دنياي تصويرگري شد و ديگر رهايش نكرد. او علاقه‌ زيادي به حيوان‌ها دارد و از چند سگ و گربه‌ خانگي نگه‌داري مي‌كند. اسپايرز بارها نامزد دريافت جايزه‌هاي مختلف شده كه شش مورد آن مربوط به همين كتاب است.

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
پرتقال
نويسنده
  Ashley Spires,   اشلي اسپايرز
برگردان
  • شبنم حيدري‌پور
تصويرگر
  •   Ashley Spires
  •   اشلي اسپايرز
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: خرداد ۹۷
پديدآورندگان
  •   اشلي اسپايرز
  •   شبنم حيدري‌پور
سال نشر
  ‏‫۱۳۹۶

كتاب ساختن فوق العاده است


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك 10 ساله، معرفي كتاب كودك 11 ساله، معرفي كتاب كودك 12 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ دى ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۱:۲۶ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :