كتابك كتابك .

كتابك

بچه‌ي گروفالو

بچه‌ي گروفالو

بچه‌ي گروفالو

داستان كتاب «بچه‌ي گروفالو» در ادامه‌ كتاب «گروفالو» نوشته شده‌است. اين داستان درباره‌ بچه گروفالويي است كه پدرش به او هشدار مي‌دهد به جنگل تاريك نرود چون يك موش گنده‌ بدجنس در كمين گروفالوها نشسته‌است.

در يك شب سرد و طوفاني بچه گروفالو حوصله‌اش سر مي‌رود و تصميم مي‌گيرد به جنگل برود تا موش گنده‌ي بدجنس را پيدا كند. بچه گروفالو با مار، جغد و روباه ملاقات مي‌كند و از آن‌ها مي‌شنود كه موش گنده‌ي بدجنس كيك و چاي گروفالو دوست دارد. بچه گروفالو باور نمي‌كند موش گنده‌ي بدجنس وجود داشته باشد، پس به راهش ادامه مي‌دهد و به جاي موش گنده‌ بدجنس، يك موش كوچولو مي‌بيند و دمش را مي‌گيرد. اما موش كوچولو از او مي‌خواهد تا با دوستش كه يك موش گنده‌ي بدجنس است، آشنا شود. جوليا دونالدسون پس از «گروفالو» كتاب‌هاي ديگري را با همكاري الكس شفلر، تصويرساز كتاب، منتشر كرده است. آن‌ها كتاب «بچه‌ي گروفالو» را درسال ۲۰۰۴ يعني پنج سال بعد از نخستين همكاريشان منتشر كردند. كتاب «بچه‌ي گروفالو» جايزه‌ كتاب انگلستان را در سال ۲۰۰۵ برده است. در سال ۲۰۱۱ انيميشني هم براساس داستان اين كتاب ساخته شده كه زمانش سي دقيقه است.

درباره نويسنده كتاب «بچه‌ي گروفالو»:

جوليا دونالدسون، خالق كتاب مشهور «گروفالو»، (متولد ۱۶ سپتامبر ۱۹۴۸) نويسنده، نمايشنامه‌نويس و بازيگر انگليسي است كه بيشتر به خاطر داستان‌هايي كه به شعر براي كودكان نوشته است شناخته مي‌شود. او سال‌هاي ۲۰۱۱-۲۰۱۳ عنوان بهترين نويسنده‌ كودكان انگلستان را كسب كرده است. جوليا با خواندن كتاب شعري كه پدرش ترجمه كرده بود، در پنج‌سالگي با دنياي شعر آشنا شد. او در كودكي و نوجواني به بازيگري، خوانندگي و يادگيري پيانو پرداخت و از آن‌جا كه زبان‌شناس خوبي بود، فرانسه و آلماني را در مدرسه و ايتاليايي را در مسافرتي تابستاني به ناپل آموخت، بنابراين در ۱۹ سالگي به هر سه زبان مسلط بود. دونالدسون در دانشگاه بريستول در رشته‌هاي تئاتر و زبان فرانسه تحصيل كرد و با نمره‌هاي خوب فارغ‌التحصيل شد. در سال‌هاي ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۴براي چند برنامه‌ي شبكه‌ي بي‌بي‌سي ترانه نوشت، سپس از يك انتشاراتي با او تماس گرفتند تا براي چاپ همين ترانه‌ها به عنوان كتاب كودك اجازه بگيرند. انتشار آن كتاب به جوليا فهماند كه مي‌تواند از استعدادش در ترانه‌نويسي، براي داستان‌نويسي استفاده كند و به او اعتمادبه‌نفس داد تا نمايش‌نامه‌هايي را كه براي بچه‌هاي مدرسه نوشته بود، براي چاپ نزد يك ناشر بفرستد.

درباره تصويرگر كتاب «بچه‌ي گروفالو»:

اكسل شفلر در هامبورگ آلمان غربي متولد شد و در سال ۱۹۸۲ (سن ۲۵ سالگي) به انگليس رفت. در دانشگاه هنر تصويرگري خواند و پس از فارغ‌التحصيلي در سال ۱۹۸۵ به كار چاپ و تبليغات مشغول شد. او نقاشي‌هاي منحصربه‌فردش را براي نويسندگان كتاب كودك از انگليس، آلمان و هلند كشيده است كه علاوه بر جوليا دونالدسون با ديويد هنري ويلسون، اووه تيم و تون تلگن همكاري داشته‌ است.

شناسنامه كتاب:
ناشر
كانون پرورش فكري كودك و نوجوان
نويسنده
  Julia Donoldson,   جوليا دونالدسون
ويراستار
 •   علي خاكبازان
برگردان
 • حميد پيرهادي
تصويرگر
 •   Axel Scheffler
 •   اَكسِل شفلر
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: مرداد ۹۷
پديدآورندگان
 •   جوليا دونالدسون
 •   اَكسِل شفلر
 •   حميد پيرهادي
 • علي خاكبازان
سال نشر
۱۳۹۶
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • كتاب كودك
 • بچه ي گروفالو
 • جوليا دونالدسون
 • گروفالو

كتاب بچه‌ي گروفالو


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۲:۳۱ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :