كتابك كتابك .

كتابك

چمدان شگفت‌انگيز هاپو

چمدان شگفت‌انگيز هاپو

چمدان شگفت‌انگيز هاپو

كتاب «چمدان شگفت‌انگيزهاپو» يك كتاب تصويري است با تصويرهاي زيبا و لطيف و داستاني دل‌گرم كننده در ستايش و اهميت دوستي.

داستان كتاب «چمدان شگفت‌انگيز هاپو» درباره‌ يك سگ كوچولو يا همان هاپو است. او چيزهاي استثنايي و هرچه را كه نياز دارد در چمدان آبي بزرگش مي‌گذارد: از يك تكه سنگ گرد تا يك دكمه‌ي قرمز. شب‌هنگام هاپو خودش را گلوله مي‌كند و روي چمدان آبي بزرگش، كه درست به اندازه خودش جا دارد، مي‌خوابد. اما صبح كه بيدار مي‌شود مي‌بيند كه موشي روي چمدان آبي بزرگ خوابيده است. هاپو خيلي عصباني مي‌شود و به موشي مي‌گويد نمي‌تواند آن جا بخوابد چون همه‌ي چيزهاي استثنايي‌ا‌‌ش داخل چمدان است.موشي از هاپو مي‌خواهد داخل چمدان آبي بزرگ را ببيند و به او پيشنهاد مي‌دهد تا با هم بازي كنند. بعد از بازي موشي مي‌رود و هاپو تنها مي‌شود. هاپو براي اين‌كه حالش بهتر شود سراغ چمدان آبي بزرگش مي‌رود اما چيزي استثنايي پيدا نمي‌كند. پس سراغ موشي مي‌رود و از او مي‌خواهد با هم به دنبال يك چيز استثنايي بگردند. هركدام از يك طرف راه مي‌افتند و مي‌گردند و مي‌گردند تا اين‌كه به هم مي‌خورند. هاپو موشي را بلند مي‌كند و مي‌فهمد كه موشي همان چيز استثنايي است كه به دنبالش بوده است. شب كه شد با هم بالاآمدن ماه را تماشا كردند و بعد كنار هم روي چمدان آبي بزرگ هاپو خوابيدند.
تريسي كوردروي راجع به كتاب «چمدان شگفت‌انگيز هاپو» مي‌گويد: سگ فكر مي‌كند براي همه چيز برنامه‌ريزي كرده است و در زندگي‌اش، به غير از محتويات چمدانش، به چيز ديگري نياز ندارد. موش با جسارت روي چمدان آبي بزرگ مي‌خوابد. سگ به خاطر چيزهاي استثنايي كه درون چمدانش است از اين كار عصباني مي‌شود. به‌مرور موش به سگ مي‌آموزد ممكن است چيز ديگري هم وجود داشته باشد كه در چمدان آبي بزرگ نباشد. آن چيز لذتِ داشتن يك دوست است. يك دوست براي بازي كردن، با هم بودن و حتي تقسيم كردن يك سيب خوش‌مزه. در آخر سگ به اين نتيجه مي‌رسد كه روي چمدان آبي بزرگ براي هر دو آن‌ها جا هست، درحالي كه در ابتداي داستان تصور مي‌كرد اين چمدان فقط مناسب خودش است.

درباره نويسنده‌ كتاب «چمدان شگفت‌انگيز هاپو»:

تريسي كوردروي در سال ۱۹۶۵ در جنوب انگلستان به دنيا آمد. ابتدا به عنوان معلم دبستان كارش را آغاز كرد. بعد از به دنيا آمدن اولين دخترش خانه‌نشين شد تا از او نگه‌داري كند. بعد از چند سال دوباره مشغول به كار شد و به بچه‌هايي كه به خاطر بيماري‌هاي طولاني‌مدت از تحصيل بازمانده بودند، ادبيات درس مي‌داد. در طول اين مدت به نوشتن براي كودكان علاقه‌مند شد. كوردروي از سال ۲۰۱۰ تاكنون حدود ۴۵ جلد كتاب كودك نوشته است.

شناسنامه كتاب:
ناشر
زعفران
نويسنده
  Tracy Corderoy,   تريسي كوردروي
برگردان
  • محبوبه نجف‌خاني
تصويرگر
  •   Rosalind Beardshaw
  •   رزاليند بردشاو
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: مرداد ۹۷
پديدآورندگان
  •   تريسي كوردروي
  •   رزاليند بردشاو
  •   محبوبه نجف‌خاني
سال نشر
  ۱۳۹۷
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
  • داستان‌هاي حيوانات براي كودكان
  • كودكان و دوستي
  • كتاب كودك
  • چمدان شگفت انگيز هاپو

كتاب چمدان شگفت‌انگيز هاپو


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۴:۴۶ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :