كتابك كتابك .

كتابك

سفر جادويي

سفر جادويي

سفر جادويي

داستانِ كتاب «سفر جادويي» در جهاني خاكستري و بي‌رنگ اتفاق مي‌افتد، با آدم‌هايي كه درگير روزمرگي‌ها شده‌اند و پدر و مادري كه حوصله‌ي دختربچه‌ي كوچك‌شان را ندارند.

داستان، در حالي آغاز مي‌شود كه دختركي، كنار اسكوتر قرمز رنگش روي پله‌هاي بيرون خانه نشسته و چشم‌انتظار يك دوست است تا او را از اين رخوت و كسالت و روزمرگي نجات بدهد. چيزي كه همان ابتداي داستان ذهن‌مان را درگير مي‌كند، قرمز بودن يك وسيله‌ي كوچك مثل اسكوتر است كه زورش به اين حجم از خاكستري‌يي نمي‌رسد كه دنيا را در برگرفته است.

«سفر جادويي» با تصاوير متعدد و بدون استفاده از حتي يك كلمه، داستان دختركي را روايت مي‌كند كه هيچ‌كس حوصله‌‌اش را ندارد و بعد از تلاش زياد براي اين كه يك هم‌بازي پيدا كند يا خانواده‌اش را تشويق كند تا براي چند لحظه از روزمرگي‌ها و درگيري‌هايشان فاصله بگيرند، به اتاقش پناه مي‌برد. رنگ «خاكستري» مثل هوا در جهانِ داستان جريان دارد و به اتاق دخترك هم سرايت كرده و تنها چيزي كه از خاكستري شدن مصون مانده يك مداد شمعي قرمز رنگ است. دخترك كوچك‌تر از آن است كه بتواند چيزي را تغيير بدهد، و البته كوچك‌تر از آن كه بخواهد دست از خيال‌بافي بردارد. مداد شمعي قرمزش را برمي‌دارد و با نقاشي كردن دري روي ديوار اتاقش خيال و واقعيت را به هم پيوند مي‌دهد. مگر غير از اين است كه هر چه قابليت تخيل كردن داشته باشد، واقعيت دارد؟ پس جاي تعجب ندارد كه دخترك با مداد شمعي قرمز، دنياي خيالي و فانتزي‌اش را خلق مي‌كند و به جهاني تازه قدم مي‌گذارد، جهاني پر از رنگ و روشني.

در اين جهانِ تازه است كه دخترك درگير ماجراهايي مي‌شود، تصوير تازه‌اي از خودش را كشف مي‌كند، مبارزه مي‌كند، نااميد مي‌شود و در سايه‌ي اين خيال، شجاعت و مهرباني‌اش، قهرمان دنياي خودش مي‌شود.

«سفر جادويي» داستانِ بي‌كلمه‌اي‌ست كه همين بي‌كلمگي آن را از كتاب‌هاي تصويري ديگر متمايز كرده. «آرون بكر» هنرمندانه جزئيات ظريف و هوشمندانه‌اي در تصويرگري‌هاي كتاب خلق كرده كه «سفر جادويي» را از يك كتاب تصويري به «سينماي كاغذي» سوق مي‌دهد. صفحه به صفحه پيش مي‌رويد و از ديدن تصاوير همان هيجان‌ها و احساساتي را تجربه مي‌كنيد كه وقتِ تماشاي يك فيلمِ هيجان‌انگيز.

يكي ديگر از ويژگي‌هاي برجسته‌ي اين كتاب همين است كه بي‌كلمه بودن داستان، ذهن كودك را پروش مي‌دهد و مهارتِ قصه‌گويي‌اش را تقويت مي‌كند؛ تصاوير را مي‌بيند و «قصه» شبيه گياه كوچكي، در دالان‌هاي ذهن و روح‌اش جان مي‌گيرد و ريشه مي‌دواند.

كتاب «سفر جادويي» داستانِ دختركي است كه شجاعانه به جنگ خاكستري‌ها مي‌رود تا رنگِ بيشتري به جهان ببخشد و در اين سفر استثنايي و پرماجرا شما را هم با خودش همراه مي‌كند.

شناسنامه كتاب:
ناشر
فاطمي
نويسنده
  Aaron Becker,   آرون بكر
تصويرگر
  •   Aaron Becker
  •   آرون بكر
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: مهر ۹۷
پديدآورندگان
  •   آرون بكر
سال نشر
  ‏‫۱۳۹۶
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
  • فريبا ديندار
  • كودك و اميد
  • كتاب تصويري بدون كلام
  • كتاب مناسب براي كودك دو زبانه
  • كتاب قصه كودكانه تصويري

كتاب سفر جادويي


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك 10 ساله، معرفي كتاب كودك 11 ساله، معرفي كتاب كودك 12 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۵:۳۹ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :