كتابك كتابك .

كتابك

مجموعه آخرين شاگرد

مجموعه آخرين شاگرد

مجموعه آخرين شاگرد

دنياي جادوگرها، شبح‌ها و مردگان براي بسياري از نوجوانان و آنان كه آرزوي كشف آن را دارند همواره شگفت‌انگيز بوده است. داستان‌هايي كه در اين باره نوشته شده‌اند، اگر حداقل‌هايي را داشته باشند، نيز مي‌توانند توجه را جلب كنند. مجموعه «آخرين شاگرد»، مجموعه‌اي چند جلدي درباره محافظان است؛ كساني كه قرار است از انسان ها در برابر اين ناشناخته ها محافظت كنند.

مجموعه «آخرين شاگرد» در روزگاري مي گذرد كه مزرعه داران قرار نيست زمين هايشان را بين فرزندانشان تقسيم كنند. تمام زمين به اولين پسر تعلق مي‌گيرد و پسران ديگر شغل‌هاي ديگر برمي‌گزينند؛ آهنگر، كليدساز و... اما معمولا براي هفتمين پسر خانواده انتخاب‌هاي زيادي وجود ندارد. توماس هم اين شرايط را داشت، قرار نبود براي بردگي فروخته شود، خودش هم از كشاورزي خسته شده بود. قرار بود محافظ شود.

اين مجموعه داستان‌ها از آنجا آغاز مي‌شود كه محافظي براي بردن او مي‌آيد. راه سخت، تاريكي و تنهايي، ترسي كه ديگران از او دارند فقط بخشي از دنيايي است كه توماس در مدت كوتاه يك ماه با آن آشنا مي‌شود. درس‌هاي زياد، اطلاعاتي كه درباره بوگارت‌ها، تفاوت جادوگران زنده و مرده و شبح‌ها به دست مي‌آورد، همه، او را براي آينده آماده مي‌كند؛ آينده‌اي كه ناگزير است در پي داشته باشد، چون بازگشتش بعد از يك ماه به خانه، چندان با استقبال روبه رو نمي‌شود.

توماس از كنار بعضي از مسائل به سادگي مي‌گذرد و همين او را گرفتار مي‌كند؛ هم گرفتار جادوگري كه به كمك خودش و ناداني‌اش از زيرزمين فرار كرده است و هم عذاب وجدان گم شدن دو كودك كه براي خوردن خون‌شان اسير اين جادوگرها شده‌اند. اين اتفاقي است كه در همان اول كار برايش رخ مي‌دهد. در طول اين كتاب‌ها، همواره اندكي شجاعت به همراه دانش محافظ و خود توماس او را در برابر اتفاقات گه گاه پيش‌بيني نشده محافظت مي‌كند. او در اين ميان نصيحت‌هاي پدرش را هم به ياد مي‌آورد تا هنگامي كه در سردابه‌ها، قبرها و گورستان‌ها گام برمي‌دارد كمكش كند. مادر توماس، هنگامي كه او به دنيا آمده است، نامه‌اي به محافظ نوشته و پيش‌بيني كرده كه او آخرين شاگرد و جانشين او خواهد بود.

در اين مجموعه، به نوعي توماس براي اين كار آماده مي‌شود يا خودش را بايد ثابت كند. او يك آدم معمولي است، اما ويژگي‌ها و توانايي‌هايش بايد افزايش يابد.

مجموعه «آخرين شاگرد»، كه با نثر محاوره ترجمه شده است، سريع خوانده مي‌شود واطلاعات ظريفي درباره آن دنياي مرموز تخيلي مي‌دهد. اين مجموعه سيزده جلد دارد.

شناسنامه كتاب:
ناشر
افق
نويسنده
  Joseph Delaney ,   ژوزف ديليني
ويراستار
  •   احمد پور اميني
برگردان
  • مريم منتصرالدوله
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آبان ۹۷
پديدآورندگان
  •   ژوزف ديليني، پاتريك آراسميت، مريم منتصرالدوله، احمد پور اميني
سال نشر
  ۱۳۹۳

كتاب مجموعه آخرين شاگرد


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 13 ساله، معرفي كتاب كودك 14 ساله، معرفي كتاب كودك 15 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۲:۰۶ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :