كتابك كتابك .

كتابك

بغلم كن

بغلم كن

بغلم كن

كتاب «بغلم كن» درباره بچه كاكتوسي است كه با خانواده‌اش متفاوت است و برخلاف آن‌ها دوست دارد بغل شود.

در كتاب «بغلم كن» خانواده بچه كاكتوس نمي‌خواهند نياز متفاوت او را برآورده كنند و او به دنبال دوستي مي‌گردد كه مانند خودش بغل كردن را دوست داشته باشد. كتاب «بغلم كن» درباره دنبال كردن چيزي است كه فكر مي‌كنيم بيش از همه چيز اهميت دارد، حتي اگر همه بگويند رهايش كنيم.

كاكي كاكتوس كوچكي است كه در ميان خانواده كاكتوسي‌اش زندگي مي‌كند. يك خانواده بزرگ و مشهور كه دوست دارند هميشه درست رفتار كنند و خوب به نظر بيايند. اعضاي خانواده كاكي معتقد هستند هيچ‌كس نبايد مزاحم ديگري بشود و بايد فاصله‌شان را از هم حفظ كنند و براي همين نمي‌فهمند كاكي دوست دارد بغل شود. يك روز كاكي يك دوست بادكنك پيدا مي‌كند، اما متاسفانه دوستي آن‌ها عاقبت خوبي ندارد. خانواده كاكي او را سرزنش مي‌كنند و باز هم متوجه نياز او نمي‌شوند. كاكي خانواده‌اش را ترك مي‌كند تا باز هم دنبال دوست بگردد؛ اما هيچ‌كس او را نمي‌پذيرد. پس كاكي تنهايي را انتخاب مي‌كند، تا اين‌كه يك روز به يك بچه سنگ بر مي‌خورد كه او هم عاشق بغل كردن است و آن‌ها با هم دوست مي‌شوند و ديگر تنها نيستند.

متن كتاب «بغلم كن» ساده و روان است. تصاوير كتاب متن را تكميل كرده‌اند و تصويرگر توانسته‌ است به سادگي احساسات شخصيت‌ها را به خوبي نشان ‌دهد. كتاب «بغلم كن» براي بلندخواني مناسب است.

درباره نويسنده و تصويرگر كتاب «بغلم كن»

«سيمونا چيرالئو» زاده ايتالياست و پس از فعاليت در عرصه انيميشن و تبليغات، تصويرگري و نويسندگي كتاب‌هاي كودكان را آغاز كرد. كتاب «بغلم كن» اولين كتاب اوست.

درباره مترجم كتاب «بغلم كن»

«عذرا جوزداني» از نويسندگان و مترجمان پركار و شناخته شده ادبيات كودكان و نوجوانان است. وي در حال حاضر سرويراستار و عضو شوراي برنامه‌ريزي كتاب‌هاي ميچكا (واحد كودك انتشارات مبتكران) و داور فهرست لاكپشت پرنده است.

كاربردها و فعاليت ها

  • پس از بلندخواني كتاب با پرسيدن پرسش‌هايي مانند موارد زير، با كودكان يك گفتگو شكل دهيد:

چه زمان‌هايي دوست داريد بغل شويد؟

تابه‌حال شده دلتان بغل شدن بخواهد، اما كسي شما را بغل نكند؟ چه كار كرديد؟

آيا هميشه دوست داريد بغل شويد؟ آيا دوست داريد همه شما را بغل كنند؟ چه موقع‌هايي دوست نداريد؟ در آن مواقع اگر كسي بخواهد شما را بغل كند چه مي‌كنيد؟

تابه‌حال كسي را بغل كرده‌ايد؟ چه كسي؟ از كجا فهميديد كه آن فرد به بغل شدن نياز دارد؟

  • از سال ۲۰۰۴ توسط يك مرد جوان استراليايي پويشي به نام «بغل مجاني» در جهان شروع شد. افراد علاقمند در يك روز مشخص در يك مكان مي‌ايستند و تابلويي كه روي آن نوشته است «بغل مجاني» را در دست مي‌گيرند و آماده‌اند هر رهگذري را كه علاقمند است بغل شود را بغل كنند. مي‌توانيد متناسب با شرايط جامعه خود، روزي را به نام روز «بغل كردن» نامگذاري كنيد و برنامه‌هايي را براي آن تدارك ببينيد.
  • به بهانه اين كتاب مي‌توانيد با انواع كاكتوس‌ها و ساكولنت‌ها آشنا شويد و از آن‌ها نگهداري كنيد. به همراه كودكان درباره تفاوت كاكتوس‌ها و ساكولنت‌ها جستجو كنيد، تعدادي از آن‌ها را تهيه كنيد و سپس در اينترنت به كمك تصاوير دنبال نام آن‌ها بگرديد. مي‌توانيد تابلوي مشخصات براي هركدام بسازيد و حتي نامي خودماني براي آن‌ها انتخاب كنيد. با كمك گلدان‌هايتان نمايش كتاب را نيز مي‌توانيد اجرا كنيد. نوازش گياهانتان هم يادتان نرود، حتي آن‌هايي كه خار دارند هم محبت نياز دارند.
شناسنامه كتاب:
ناشر
قايق كاغذي
نويسنده
  Simona Ciraolo,   سيمونا چيرائولو
برگردان
  • عذرا جوزداني
تصويرگر
  •   Simona Ciraolo
  •   سيمونا چيرائولو
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آبان ۹۷
پديدآورندگان
  •   سيمونا چيرائولو
  •   عذرا جوزداني
سال نشر
  ۱۳۹۶

كتاب بغلم كن


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 3 ساله، معرفي كتاب كودك 4 ساله، معرفي كتاب كودك 5 ساله، معرفي كتاب كودك 6 ساله، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۹:۵۳ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :