كتابك كتابك .

كتابك

نيكي و هديه‌ي هيجان‌انگيز تولد

نيكي و هديه‌ي هيجان‌انگيز تولد

نيكي و هديه‌ي هيجان‌انگيز تولد

تولد مامان‌خرگوش است و همه‌ي بچه‌خرگوش‌ها براي مامان هديه‌ درست كرده‌اند؛ همه به‌جز نيكي. مامان مي‌پرسد: «پس نيكي كجاست؟»

صبر كن مامان‌خرگوش! نيكي دارد به يك هديه‌ي مخصوص فكر مي‌كند.

والري گورباچف، نويسنده و تصويرگر كتاب‌هاي كودكان در «نيكي و هديه‌ي هيجان‌انگيز تولد» خلاقيت و خلاق بودن را دست‌مايه‌ داستانش قرار مي‌دهد و با زباني ساده و شيرين، داستانِ بچه‌خرگوشي را به تصوير مي‌كشد كه در موقعيتي كه ديگران از او پيشي گرفته‌اند براي هديه دادن و خوشحال كردنِ مامان‌خرگوشه، او در آرامش به خيال و خلاقيت‌اش فرصت ريشه دواندن مي‌دهد و در انديشه‌ يك هديه‌ي مخصوص است.

گورباچف در اين داستانِ تصويري به مخاطب كودك جسارت خلاق‌بودن را مي‌آموزد و نشان مي‌دهد كه بيشتر وقت‌ها، بزرگ‌ترين كار همين است كه از رقابت با ديگران دست برداري و بگذاري ايده‌هاي كوچكت شاخ و برگ بگيرند تا آن اتفاق خوب، منحصربه‌فرد بودن، آرام آرام شكل بگيرد.

والري گورباچف كتاب‌هاي زيادي را براي بچه‌ها نوشته و تصويرگري كرده است. خودش مي‌گويد: «از وقتي يادم مي‌آيد نقاشي كشيدن را دوست داشتم. پدرم مي‌خواست رياضي بخوانم، اما من هنر را انتخاب كردم.» گورباچف دهم ژوثن ۱۹۴۷ در اُكراين به دنيا آمده و سال‌هاست در نيويورك زندگي مي‌كند. از ديگر كتاب‌هاي اين نويسنده و تصويرگر مي‌توان به كتاب‌هاي «قرمز، قرمز، قرمز»، «چه فكر خوبي، مولي!»، «نيكي و هديه‌ي هيجان‌انگيز تولد» , «نيكي و روز باراني» اشاره كرد.

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
چشمه
نويسنده
  Valeri Gorbachev,   والري گورباچف
برگردان
  • شيوا حريري
تصويرگر
  •   Valeri Gorbachev
  •   والري گورباچف
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آذر ۹۷
پديدآورندگان
  •   والري گورباچف
  •   شيوا حريري
سال نشر
  ‏‫۱۳۹۷

كتاب نيكي و هديه‌ي هيجان‌انگيز تولد


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 3 ساله، معرفي كتاب كودك 4 ساله، معرفي كتاب كودك 5 ساله، معرفي كتاب كودك 6 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۱:۳۶ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :