كتابك كتابك .

كتابك

اين ردپاي عجيب

اين ردپاي عجيب

اين ردپاي عجيب

كتاب «اين ردپاي عجيب» داستاني تصويري و بدون متن است. تنها كلمه‌هاي داستان، عنوانش هستند كه مقدمه و تعريفي براي ورود به كتاب هم هستند.

تصاوير، داستاني را از ردپاي يك كرم مي‌گويند كه با دعواي ميان گربه و پرنده‌اي روي درخت، از درون يك سيب به ميان كاسه آرد مي‌افتد و از آن‌جاست كه داستان ردپاي كرم در خيال دختري كه تنها ردپا را مي‌بيند و نه كرم، آغاز مي‌شود.

داستان از روي جلد آغاز مي‌شود. دختر چشم‌هايش را بسته و ميان كتاب‌ها در خيالات خودش است. ردپا هم از روي جلد شروع مي‌شود و تا پشت جلد ادامه دارد.

كرم با سبيل و مو و قيافه بامزه‌اش با نورهاي رنگي دور صورتش كه از سوراخ سيب به مخاطب كتاب نگاه مي‌كند، از همان تصوير اول نشان مي‌دهد كه با داستاني عجيب از يك ردپاي عجبب سروكار داريم. تصاوير پر از جزئياتي است كه داستان دعواي ميان پرنده و گربه را از تصوير اول تا انتها ادامه مي‌دهد؛ نقش‌هاي گربه و پرنده بر تابلوهاي روي ديوار، گلدان‌هاي روي طاقچه و مجسمه‌ها. در هر صفحه يكي از خيالات دختر كه با ديدن ردپا در ذهنش زنده مي‌شود تا پايان كتاب او را در دنبال كردن ردپا و حل اين معما همراهي مي‌كند. همه چيز زنده است! تابلوي نقاشي، ردپاي پفكي كه دلقكي مي‌شود و ردپاي آرد كه خرگوشي سفيد مي‌شود تا درخت‌هاي متعجب و خندان درون باغ. سرانجام كتاب، نجات پرنده است از چنگ گربه و بازگرداندنش به سوراخ درختي كه در نمايي نزديك، تصوير تخم‌هاي ترك برداشته و بيرون آمدن جوجه‌ها را از درونش نشان مي‌دهد. خانه‌اي با كتابخانه‌اي بزرگ و با اتاق‌هايي پر از نقاشي، خيالات دختر را رنگين و زنده كرده است!

درباره كتاب اين ردپاي عجيب

كتاب «اين ردپاي كيست؟» برگزيده مسابقه و كارگاه خلق كتاب تصويري در سال ۱۳۹۴ است. اين كارگاه در انتشارات علمي و فرهنگي برگزار شد و نويسنده و تصويرگر در كنار هم يك كتاب تصويري را خلق كردند.

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
علمي و فرهنگي
نويسنده
  عادله خليفي
تصويرگر
  •   فاطمه نخعي
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: دي ۹۷
پديدآورندگان
  •   فاطمه نخعي
  •   عادله خليفي
سال نشر
  ۱۳۹۵
 
راهنماي كتاب:
نگارنده معرفي كتاب:
گروه كتابشناسي كتابك
كليدواژه:
  • عادله خليفي، كتاب تصويري كودك
  • كودكان و تخيل
  • كتاب قصه كودكانه تصويري

كتاب اين ردپاي عجيب


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 3 ساله، معرفي كتاب كودك 4 ساله، معرفي كتاب كودك 5 ساله، معرفي كتاب كودك 6 ساله، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۳:۳۳ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :