كتابك كتابك .

كتابك

ته خيار

ته خيار

ته خيار

پرداختن به داستان‌هايي با موضوع‌هاي اجتماعي هميشه يكي از دغدغه‌هاي بعضي از نويسندگان كودك و نوجوان بوده است. يكي از اين نويسندگان هوشنگ مرادي كرماني است كه داستان‌هايش را به زبان طنز مي‌نويسد. داستان ته خيار يكي از اين داستان هاست .

كتاب «ته خيار» مجموعه داستان كوتاه با درون‌مايه اجتماعي است كه به نظر مي‌رسد براي مخاطب نوجوان است اما كودكان سال‌هاي آخر دبستان و بزرگسالان هم مي‌توانند بخوانند و ضمن لذت بردن با يك اثر «طنز» خوب آشنا شوند.

داستان «خندان خندان» از كتاب «ته خيار» به شكل غير مستقيم داستان كلاس‌هاي روان‌شناسي غيرعلمي و رسانه‌هايي است كه مخاطبان را فقط به خنده در برابر مشكلات ترغيب مي‌كنند كه لحظه‌هاي شاد و تفكرانگيزي را ايجاد مي‌كند.

پسر و دختر جواني را حكايت مي‌كند كه با به وجود آمدن هر مشكلي به آن مي‌خندند .

داستان «بچه هاي پرنده» داستان زن و شوهري است كه بچه به دنيا مي‌آورند (توليد مي‌كنند) براي اين كه به فدراسيون‌هاي ورزشي بفروشند تا با تربيت آن‌ها مدال بياورند.

داستان «شكوفه‌هاي بهاري» از كتاب «ته خيار» نگاه تلخي دارد به مستراح‌هاي عمومي و نظافت‌چي آن‌ها.

داستان‌هاي «چشمي از هواي گريه»، «پيشرفت يتيمان» و «نه، من آدم كش نيستم» از داستان‌هاي جذاب ديگر كتاب «ته خيار» است.

درباره نويسنده كتاب «ته خيار»

هوشنگ مرادي كرماني يكي از نويسندگان طنزنويس ايران است كه تاكنون جوايز متعددي از داخل و خارج از كشور كسب كرده است، در سال ۱۹۹۲ ميلادي از طرف شوراي كتاب كودك ايران نامزد دريافت جايزه هانس كريستين آندرسن شد و به سبب پرداختن به زندگي كودكان محروم از سوي داوران تشويق شد. تعدادي از كتاب‌هاي مرادي كرماني به چند زبان خارجي نيز ترجمه شده است.

از آثار مهم مرادي كرماني مي‌توان به كتاب‌هاي «قصه هاي مجيد»، «شما كه غريبه نيستيد»، «خمره» و «بچه‌هاي قالي باف خانه»، «چلوخورش» و «تنور» اشاره كرد.

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
معين
نويسنده
  هوشنگ مرادي كرماني
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: دي ۹۷
پديدآورندگان
  •   هوشنگ مرادي كرماني
سال نشر
  ۱۳۹۳
 

كتاب ته خيار


برچسب: معرفي كتاب كودك 10 ساله، معرفي كتاب كودك 11 ساله، معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 12 ساله، معرفي كتاب كودك 13 ساله، معرفي كتاب كودك 14 ساله، معرفي كتاب كودك 15 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۶:۴۲ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :