كتابك كتابك .

كتابك

هنگام لاك پشت ها

هنگام لاك پشت ها

هنگام لاك پشت ها

داستان كتاب «هنگام لاك پشت‌ها» در سال‌هاي ۳۷-۱۳۳۶، در جزيره هنگام مي‌گذرد و مسايل اجتماعي و محيط‌زيستي را در كنار هم روايت مي‌كند.

عادل پسري نوجوان است كه در جزيره هنگام زندگي مي‌كند. پدر عادل مدتي پيش در دريا مرده است و حالا او با قايق (حوري) پدرش كار مي‌كند تا كمك خرج خانواده‌اش باشد. داستان با ورود افرادي غريبه و عجيب به جزيره آغاز مي‌شود كه بعد معلوم مي‌شود تعدادي از آن‌ها مامورهاي حكومت و تبعيدي‌هايي هستند كه به دستور حكومت قرار است بخشي از ايام تبعيدشان را در جزيره بگذرانند. عادل با تبعيدي‌ها دوست مي‌شود و معاشرت با آنان او را با دنياي بيرون و مسايل مختلف مرتبط با جزيره بيشتر آشنا مي‌كند. در اين بين نيز متوجه مي‌شود پدرش در يك حادثه ساده دريايي نمرده است.

نويسنده در كتاب «هنگام لاك پشت‌ها» نيز مانند كتاب‌هاي ديگرش براي آن‌كه متن كتاب براي خوانندگان غير بومي قابل فهم باشد، زبان مكالمه‌ها را ساده كرده و تنها از برخي كلمات و اصطلاحات زبان محلي استفاده كرده است. عبدي در كتاب «هنگام لاك‌پشت‌ها» به زندگي لاك‌پشت‌هاي دريايي كه براي تخم‌گذاري به ساحل مي‌آيند و در خطر قرار گرفتن نسل آن‌ها به‌دليل خوردن تخم لاك‌پشت‌ها توسط مردم بومي نيز اشاره مي‌كند.

درباره نويسنده كتاب «هنگام لاك پشت‌ها»

عباس عبدي زاده آبادان بود و سال‌ها در استان هرمزگان زندگي و كار كرد. به همين‌خاطر اغلب داستان‌هاي او در فضاي جنوب مي‌گذرد. از آثار عباس عبدي مي‌توان به كتاب‌هاي «هنگام لاك پشت‌ها»، «روز نهنگ» و «شكارچي كوسه كر» اشاره كرد.

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان
نويسنده
  عباس عبدي
ويراستار
  •   شيوا حريري
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: بهمن ۹۷
پديدآورندگان
  •   عباس عبدي
  •   شيوا حريري
سال نشر
  ۱۳۹۴
 
راهنماي كتاب:
نگارنده معرفي كتاب:
صفورا زواران حسيني
كليدواژه:
  • صفورا زواران حسيني
  • آشنايي نوجوانان با فرهنگ جزاير جنوب
  • آشنايي نوجوانان با جزيره هنگام
  • آشنايي نوجوانان با جانوران دريايي

كتاب هنگام لاك پشت ها


برچسب: معرفي كتاب كودك، كتاب هاي محيط زيست براي كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 13 ساله، معرفي كتاب كودك 14 ساله، معرفي كتاب كودك 15 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۷:۰۶ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :