كتابك كتابك .

كتابك

رمان تسخيرشدگان جزيره باديان

رمان تسخيرشدگان جزيره باديان

رمان تسخيرشدگان جزيره باديان

كتاب «تسخيرشدگان جزيره باديان» برداشتي آزاد از مراسم زارگيري است. داستان در زماني نامعلوم و در جزيره‌اي جنوبي مي‌گذرد و اشاره‌اي دارد به ترس‌هايي كه پايه به وجود آمدن آن اوهام و خرافه‌هاي محلي است.

اين ترس‌ها ممكن است در ذهن هر نوجواني رخنه كند و براساس شرايط زندگي و موقعيتي كه دارد در وجود او ريشه بدواند.

تيوا دختر نوجواني كه با مادربزرگ زارگيرش زندگي مي‌كند با ورود دختري هم سن و سال خودش كه مويش يكدست سپيد است و رفتارهاي عجيب و غريب دارد دچار آشفتگي مي‌شود. تيوا فكر مي‌كند موقع سرك كشيدن به سردابي كه دختر سفيد مو در آن به تخت بسته شده بوده توسط موجودي به نام طارنوش تسخير شده است. او از صداي توي سرش و موجودي كه او را تسخير كرده براي مادربزرگش (شوكا) صحبت مي‌كند. شوكا اول خيال مي‌كند نوه‌اش او را بازي مي‌دهد اما نشانه‌هايي كه پيدا مي‌كند و حرف‌هاي دريابيگ او را مي‌ترساند، شوكا براي نجات تيوا مراسمي كنار دريا برگزار مي‌كند كه در آن مراسم تيوا بايد جام خون را سر بكشد تا از دست طارنوش خلاص شود. اما تيوا كه خيال مي‌كند مادربزرگش از نجاتش ناتوان است همراه ديوانه‌اي به نام يونان و با دختر سپيد مو از جزيره فرار مي‌كند و سفري پر از ترس و ابهام را شروع مي‌كند به اميد خلاصي و رهايي.

كتاب «تسخيرشدگان جزيره باديان» برگزيده جشنواره رمان پرنده آبي است.

درباره نويسنده كتاب «تسخير شدگان جزيره باديان»

بدري مشهدي پيش از نوشتن براي كودكان ۹ سال معلم نقاشي بود. نوروز سال ۹۰ تصميم مي‌گيرد كه قصه‌هايي را براي پسرهايش مي‌گويد براي كودكان ديگر هم بگويد و براي شروع در كارگاه‌هاي داستان‌نويسي شركت مي‌كند. «راز كلبه چوبي»، «تاراز»، «شهر بدون پلاستيك»، مجموعه چهار جلدي «داستان هاي پويان» از آثار او براي كودكان است.

گزيده‌هايي از كتاب

يك سره با من بود. صداي نفس هايش را مي شنيدم. بالش زير سرم را بلندتر كردم. نفسم سخت مي آمد. تنم دوباره سست و سنگين بود. همهٔ زورم را مي زدم كه حريف صداي تو سرم بشوم. مي خواستم نشنومش وقتي كه نصفه شبي وسوسه ام مي كرد بزنم به دريا....

شناسنامه كتاب:
ناشر
علمي و فرهنگي
نويسنده
  بدري مشهدي
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: اسفند ۹۷
پديدآورندگان
  •   بدري مشهدي
سال نشر
  ۱۳۹۶
 
راهنماي كتاب:
نگارنده معرفي كتاب:
گروه كتابشناسي كتابك
كليدواژه:
  • كودكان و خرافات
  • كودكان و باورهاي مردم جنوب

كتاب رمان تسخيرشدگان جزيره باديان


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 13 ساله، معرفي كتاب كودك 14 ساله، معرفي كتاب كودك 15 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۱۴ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :