كتابك كتابك .

كتابك

راورندوم

راورندوم

راورندوم

كتاب «راورندوم» نوشته جي. آر. آر. تالكين داستان سگي است كه به سبب خشم جادوگري پير به سگ عروسكي تبديل مي‌شود.

سگ كوچكي به نام راور مشغول بازي با توپ زرد رنگش است. پيرمردي با كت نخ نما، چپق عتيقه و يك كلاه سبز كهنه به او نزديك مي‌شود. راور خيلي به پيرمرد دقت نمي‌كند. اگر دقت مي‌كرد و پر سبز پشت كلاه پيرمرد را مي‌ديد متوجه مي‌شد كه او يك جادوگر است و با او در نمي‌افتاد. پيرمرد توپ راور را برداشت تا آن را برايش تبديل به استخوان يا يك پرتقال بكند. راور با تندي به پيرمرد مي‌گويد كه توپش را زمين بگذارد. بدون كلمه مودبانه لطفا.

پيرمرد كه حالا ما مي‌دانيم يك جادوگر است به راور مي‌گويد صدايش را ببرد. راور عصباني مي‌شود و پاچه شلوار جادوگر را مي‌گيرد و يك تكه از آن را مي‌كند.

جادوگر هم عصباني مي‌شود و راور را تبديل به يك سگ اسباب‌بازي مي‌كند. بعد راور سر از يك مغازه اسباب‌فروشي در مي‌آورد. مادري كه براي خريد آمده راور را براي پسرش مي‌خرد. راور از آنجا فرار مي‌كند و با كمك جادوگري در ساحل و يك مرغ نوروزي به ماه مي‌رود. در ماه بزرگترين جادوگر عالم به همراه سگي به نام راور زندگي مي‌كنند. تالكين به آن سگ مي‌گويد سگ‌ماه. حالا دو سگ به نام راور و يك پيرمرد ماه‌نشين و چند جانور ديگر در ماه هستند. اوضاع خوبي است اما گاهي اژدهايي ماه را سرخ و يا تاريك مي‌كند.

پيرمرد ماه‌نشين به راور قول مي‌دهد كمكش كند تا به خانه‌اش برگردد. راور ماجراهاي شگفت‌انگيزي پيش رو دارد.

قلمرو هستي در اين داستان دو پاره است. آن سوي ماه كه رويا ندارند و اين سو كه رويا دارند. يكي از كارهاي پيرمرد ماه‌نشين بافتن رويا براي ساكنان آن طرف ماه است. براي مردمي كه در بزرگ‌راه‌ها سرگردانند و نمي‌دانند در زندگي دنبال چه چيزي هستند.

اگر بپذيريم رويا و تخيل خصلت شفابخش دارند و ذهن را براي پيدا كردن راه‌هاي تازه كمك مي‌كنند، كتاب «راورندوم» را به عنوان رماني راه‌گشا و شفابخش براي مخاطبان تهيه مي‌كنيم. رماني براي سال‌هاي پايان دبستان و بالاتر. مي‌توانيم از مخاطبان بخواهيم براي اسباب‌بازي‌هايشان داستان بنويسند و يا تعريف كنند.

كتاب «راورندوم» تخيل را تقويت مي‌كند و صاحبان تخيل قوي راه تازه پيدا مي‌كنند در سختي‌ها و در مواجهه با جهان و رو در رويي با سرنوشت.

درباره نويسنده كتاب «راورندوم»

تالكين در ايران نام شناخته شده‌اي است. نويسنده كتاب «ارباب حلقه‌ها» و «هابيت» و سه داستان شگفت‌انگيز كه در كتاب «درخت و برگ» توسط مراد فرهادپور ترجمه شده‌اند.

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
پرتقال
نويسنده
  Tolkien, J. R. R,   جي. آر. آر. تالكين
برگردان
  • مسعود ملكياري
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: اسفند ۹۷
پديدآورندگان
  •   جي. آر. آر. تالكين
  •   مسعود ملكياري
سال نشر
  ۱۳۹۷
 
راهنماي كتاب:
نگارنده معرفي كتاب:
مينا حداديان
كليدواژه:
  • مينا حداديان
  • كودكان و تخيل
  • كودكان و دگرديسي
  • ادبيات كودكان انگستان
  • كتاب راورندوم
  • جي. آر. آر. تالكين

كتاب راورندوم


برچسب: معرفي كتاب كودك 10 ساله، معرفي كتاب كودك 11 ساله، معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 12 ساله، معرفي كتاب كودك 13 ساله، معرفي كتاب كودك 14 ساله، معرفي كتاب كودك 15 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۵:۰۴ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :