كتابك كتابك .

كتابك

چهل تكه

چهل تكه

چهل تكه

كتاب «چهل تكه» داستان دختري است به نام ريحانه كه بدهكاري‌هاي پدرش آرامش او و خانواده را به هم زده است. طلبكاران هر بار اطلاعيه‌اي روي در خانه مي‌چسبانند و در صدد دستگيري پدر فراري ريحانه‌اند.

ريحانه كه پيوسته از برادر بزرگش صمد كتك مي‌خورد، گله‌هايش را به مادربزرگ مي‌گويد و دل به دلداري‌ها و قصه‌هاي شبانه او مي‌سپارد. مادربزرگ از پيكر فلكي هفت خواهران با ريحانه حرف مي‌زند و ريحانه را به دنياي قصه‌هايش مي‌برد. سرانجام ريحانه و خانواده‌اش ناچار مي‌شوند به خاطر مزاحمت‌هاي طلبكاران پدر، مادربزرگ را تنها رها كنند و همگي سوار بر كاميون به پايتخت مهاجرت كنند. چهل تكه مادربزرگ تنها رشته پيوند ريحانه با مادربزرگ است.

دوستي ريحانه با مهري، همكلاسي تنهايي كه بچه طلاق است و زندگي مرفهي دارد، او را با اختلاف طبقاتي و دنياي تازه‌اي آشنا مي‌كند كه برايش دلبستگي‌ها و پرسش‌هاي زيادي در بر دارد. مقاومت سرسختانه ريحانه در برابر كودك‌آزاري‌هاي برادرش، كه كبوترباز است، سفر مهري به شهري ديگر، و ديدار آخر ريحانه با مادربزرگ، كه درآستانه مرگ بي‌خبر براي ديدن ريحانه خودش را به پايتخت رسانده، ادامه رويدادهاي كتاب «چهل تكه» است.

كتاب «چهل تكه» تقديرنامه و معرفي ويژه دستنوشته‌ها را از شوراي كتاب كودك دريافت كرده و به زبان تركي در كشور تركيه ترجمه شده است.

درباره نويسنده كتاب «چهل تكه»

جمال‌الدين اكرمي نويسنده كتاب هاي كودكان و نوجوانان است كه نخستني كتابش را در سال ۱۳۶۸ براي كودكان نوشت. او مدتي در كانون پرورش فكري و مدارس مربي هنر بود و كسي بود كه مجله‌ كوشش را در كانون به راه انداخت. از ديگر كتاب‌هاي او مي‌توان به «كودكان ماه»، «پسران آفتاب»، «تارا و مرغ دريايي‌اش»، «غريبه و دريا»، «شب به خير ترنا»، «آناهيد ملكه سايه‌ها» نام برد.

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
پيدايش
نويسنده
  جمال الدين اكرمي
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: اسفند ۹۷
پديدآورندگان
  •   جمال الدين اكرمي
سال نشر
  ۱۳۸۷
 
راهنماي كتاب:
نگارنده معرفي كتاب:
گروه كتابشناسي كتابك
كليدواژه:
  • كودك آزاري
  • حقوق كودك
  • كودكان و طلاق
  • كودكان و مهاجرت
  • كودكان و دوستي
  • رابطه نوه و مادربزرگ

كتاب چهل تكه


برچسب: معرفي كتاب كودك 10 ساله، معرفي كتاب كودك 11 ساله، معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 12 ساله، معرفي كتاب كودك 13 ساله، معرفي كتاب كودك 14 ساله، معرفي كتاب كودك 15 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۹:۰۱ توسط:سايت كتابك موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :