كتابك كتابك .

كتابك

اِما در گردش

اِما در گردش

اِما در گردش

كتاب «اِما در گردش» داستان خرس كوچولويي است به نام اِما كه در قالب داستاني آهنگين روايت شده است. كتاب «اِما در گردش» مخاطب نوزاد و نوپا را با موقعيت‌هايي ناخوشايندي كه ممكن است در هنگام بازي و گردش پيش بيايد آشنا مي‌كند.

اين موقعيت‌ها شامل كثيف شدن هنگام بازي، نداشتن فضاي مناسب براي بازي، توجه نداشتن والدين به كودك و بازي نكردن با او، آسيب ديدن در هنگام‌ بازي و توالت رفتن است كه در تصوير روبه رو هم براي برخي از موقعيت‌ها راه حل پيشنهاد شده است مثلا اگر هنگام باز كثيف شديد مي‌توانيد پس از بازي خود را بشوييد.

موسسه پژوهشي تاريخ ادبيات كودكان (كتاب‌هاي تاك) پيش از اين ۴ عنوان از مجموعه داستان‌هاي «اِما» به نام‌هاي «يك روز با اِما»، «اِما مي‌خندد»، «اِما مي‌خورد!» و «اِما گريه مي‌كند» را هم منتشر كرده بود كه به چاپ سوم رسيده‌ است. يوتا باوئر، نويسنده -تصويرگر اين مجموعه و برنده جايزه هانس كريستين اندرسن سال ۲۰۱۰، حق چاپ اين چهار جلد را در چاپ اول و دوم به برنامه با من بخوان اهدا كرده بود. باوئر در نامه‌اي نوشت: «خوشحالم كه اِما به ايران مي‌آيد و با كودكان ايراني دوست مي‌شود.»

كتاب‌هاي اين مجموعه براي كودكان ۱-۴ سال مناسب است.

علاقه‌مندان براي خريد اين مجموعه مي‌توانند با شماره‌ ۸۸۵۵۳۵۲۸-۲۱ تماس بگيرند يا به سايت كتاب هدهد مراجعه كنند.

كتاب «اِما در باغ‌وحش»

لينك معرفي «اِما در باغ‌وحش»- لينك خريد كتاب «اِما در باغ‌وحش»

كتاب «اِما در گردش»

لينك خريد كتاب «اِما در گردش»

كتاب «يك روز با اِما»

لينك معرفي كتاب «يك روز با اِما»لينك خريد كتاب «يك روز با اِما»

كتاب «اِما مي‌خندد»

لينك معرفي كتاب «اِما مي‌خندد»- لينك خريد كتاب «اِما مي‌خندد»

كتاب «اِما مي‌خورد!»

لينك معرفي كتاب «اِما مي‌خورد!»لينك خريد كتاب «اِما مي‌خورد!»

كتاب «اِما گريه مي‌كند»

لينك معرفي كتاب «اِما گريه مي‌كند»لينك خريد كتاب «اِما گريه مي‌كند»

شناسنامه كتاب:
ناشر
مؤسسه پژوهشي تاريخ ادبيات كودكان
نويسنده
  Jutta Bauer,   يوتا باوئر
برگردان
 • زهره قاييني
تصويرگر
 •   Jutta Bauer
 •   يوتا باوئر
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: مهر ۹۷
پديدآورندگان
 •   يوتا باوئر
 •   زهره قاييني
سال نشر
  ۱۳۹۷
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • كتاب مقوايي براي كودكان
 • كتاب نوزاد
 • كتاب نوپا
 • ادبيات كودكان آلمان
 • اِما

كتاب اِما در گردش


برچسب: معرفي كتاب كودك، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 0 ساله، معرفي كتاب كودك 1 ساله، معرفي كتاب كودك 2 ساله، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۳:۲۰ توسط:سايت كتابك موضوع:

تمبرها، گران‌ ترين كالاي كلكسيوني

تمبرها، گران‌ ترين كالاي كلكسيوني

تمبرها، گران‌ ترين كالاي كلكسيوني

كتاب «تمبرها، گران ترين كالاي كلكسيوني» از سلسله انتشار چرا و چگونه به ارائه اطلاعاتي جامع و مفيد درباره نامه، پست، و تمبر پرداخته است.

در ابتدا توضيحاتي درباره تاريخچه پست در كشورهاي مختلف داده شده است كه مخاطب نوجوان وجوان را براي مطالعه ادامه مطالب برمي‌انگيزد. در ادامه توضيحاتي مفصل درباره چگونگي پيدايش تمبر و روند تكامل پست ارائه شده است. مطالبي مانند تمبر را چه كسي ابداع كرد؛ كدام كشورها پس از انگلستان شروع به انتشار تمبر كردند؛ گران ترين، مشهورترين و كمياب‌ترين تمبرهاي جهان كدامند، روند انتشار تمبر چگونه پيش رفته است و ... از عناوين جذاب و جالب كتاب هستند.

از آنجا كه جمع آوري و داشتن كلكسيون اشياء مختلف از سرگرمي‌هاي مورد علاقه نوجوانان است، كتاب «تمبرها، گران ‌ترين كالاي كلكسيوني» مي‌تواند آن‌ها را به خواندن كتاب‌هايي در زمينه مجموعه‌هاي مختلف و مجموعه داري علاقه‌مند كند.

تصاوير كتاب «تمبرها، گران ترين كالاي كلكسيوني» رنگي و با متن همراه هستند و بر جذابيت كتاب مي‌افزايند. از نكات مثبت كتاب، فرهنگنامه كوچك تمبر است كه شامل مفاهيم مهم مرتبط با تمبر است.

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
قدياني, كتاب هاي بنفشه
نويسنده
  Hans Reichardt,   هانس رايشهارت
برگردان
 • كمال بهروزنيا
تصويرگر
 •   Udo Kruse-Schuz
 •   يودو كروزه شولتس
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: مهر ۹۷
پديدآورندگان
 •   هانس رايشهارت
 •   يودو كروزه شولتس
 •   كمال بهروز نيا
سال نشر
  ۱۳۹۵

كتاب تمبرها، گران‌ ترين كالاي كلكسيوني


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 10 ساله، معرفي كتاب كودك 11 ساله، معرفي كتاب كودك 12 ساله، معرفي كتاب كودك 13 ساله، معرفي كتاب كودك 14 ساله، معرفي كتاب كودك 15 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي ادبيات غير داستاني براي كودكان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۱:۰۷ توسط:سايت كتابك موضوع:

گوزن شاخ دار، ستاره‌ي سينما

گوزن شاخ دار، ستاره‌ي سينما

گوزن شاخ دار، ستاره‌ي سينما

كتاب «گوزن شاخ‌دار، ستاره‌ي سينما» يك كتاب تصويري درباره گوزني است كه روياي فضانورد شدن در سر دارد. اما مگر جانوران مي‌توانند فضانورد باشند؟

بيلي اردكيان كارگردان يك فيلم مستند درباره گوزن‌هاست. شخصيت اصلي فيلم‌اش يك موس (نوعي گوزن) قوي است كه هم پدرش گوزن است و هم مادرش و مانند همه گوزن‌ها سم دارد و در جنگل زندگي مي‌كند. اين گوزن علاقه دارد فضانورد شود و در فيلم هم به اين شكل نشان داده شود. اما به نظر كارگردان اين موضوع امكان ندارد و حاضر نيست از گوزن در لباس فضانوردي فيلم بگيرد. تنها گوزن نيست كه رويايي در سر دارد. مادربزرگ گوزن هم زماني كه جوان بوده دلش مي‌خواسته دروازه‌بان شود و زرافه هم كه در واقع در علفزار و دشت زندگي مي‌كند و معلوم نيست چه‌طور سر از اين جنگل در آورده دلش مي‌خواهد دكتر شود. همه اين روياها به نظر كارگردان دور از واقعيت و نشدني است. اما دوستان گوزن نظر ديگري دارند و بالاخره او را به فضا مي‌فرستند. كارگردان هم در آخر مي‌بيند كه روياي گوزن دست‌يافتني است و مي‌شود فيلم‌اش درباره يك گوزن فضانورد باشد.

متن و تصاوير كتاب تصويري «گوزن شاخ‌دار، ستاره‌ي سينما» طنزآميز و جذاب است و مخاطب را در كنار موضوع اصلي كتاب با اصطلاحات فيلم‌سازي نيز آشنا مي‌كند.

كتاب «گوزن شاخ‌دار، ستاره‌ي سينما» دومين كتاب و شناخته شده‌ترين كتاب «ريچارد تي. موريس» است. دو كتاب ديگر او به اندازه كتاب «گوزن شاخ‌دار، ستاره‌ي سينما» مورد توجه قرار نگرفته‌اند.

كتاب «گوزن شاخ‌دار، ستاره سينما» نامزد جوايز مختلفي بوده است. اين كتاب در سال ۲۰۱۵ در فهرست افتخار جايزه كتاب‌هاي مناسب بلند خواني «اي بي وايت» قرار گرفته است و در سال ۲۰۱۴ كتاب تصويري منتخب «انجمن كتابفروش‌هاي مستقل ميدوست» بوده است.

كتاب «گوزن شاخ‌دار، ستاره سينما» براي بلندخواني و اجراي نمايش مناسب است.

درباره تصويرگر كتاب «گوزن شاخ‌دار، ستاره‌ي سينما»

«تام ليچتنهلد» حدود ۲۵ سال است كه به تصويرگري كتاب‌هاي كودكان مي‌پردازد. او نويسنده كتاب‌هاي كودكان نيز است. ليچتنهلد تاكنون ۲۵ كتاب منتشر كرده است كه ۷ كتاب او از پرفروش‌هاي نيويورك تايمز بوده‌اند.

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
پرتقال
نويسنده
  Richard T Morris,   ريچارد تي. موريس
برگردان
 • نگار عباس پور
تصويرگر
 •   Tom Lichtenheld
 •   تام ليچتنهلد
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: مهر ۹۷
پديدآورندگان
 •   ريچارد تي. موريس
 •   تام ليچتنهلد
 •   نگار عباس پور
سال نشر
  ۱۳۹۶
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • صفورا زواران حسيني
 • كودكان و هويت
 • كودكان و خودشناسي
 • كودكان و روياپردازي
 • آشنايي كودكان با جانوران
 • كتاب طنز براي كودكان

كتاب گوزن شاخ دار، ستاره‌ي سينما


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 3 ساله، معرفي كتاب كودك 4 ساله، معرفي كتاب كودك 5 ساله، معرفي كتاب كودك 6 ساله، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۶:۰۲ توسط:سايت كتابك موضوع:

سفر جادويي

سفر جادويي

سفر جادويي

داستانِ كتاب «سفر جادويي» در جهاني خاكستري و بي‌رنگ اتفاق مي‌افتد، با آدم‌هايي كه درگير روزمرگي‌ها شده‌اند و پدر و مادري كه حوصله‌ي دختربچه‌ي كوچك‌شان را ندارند.

داستان، در حالي آغاز مي‌شود كه دختركي، كنار اسكوتر قرمز رنگش روي پله‌هاي بيرون خانه نشسته و چشم‌انتظار يك دوست است تا او را از اين رخوت و كسالت و روزمرگي نجات بدهد. چيزي كه همان ابتداي داستان ذهن‌مان را درگير مي‌كند، قرمز بودن يك وسيله‌ي كوچك مثل اسكوتر است كه زورش به اين حجم از خاكستري‌يي نمي‌رسد كه دنيا را در برگرفته است.

«سفر جادويي» با تصاوير متعدد و بدون استفاده از حتي يك كلمه، داستان دختركي را روايت مي‌كند كه هيچ‌كس حوصله‌‌اش را ندارد و بعد از تلاش زياد براي اين كه يك هم‌بازي پيدا كند يا خانواده‌اش را تشويق كند تا براي چند لحظه از روزمرگي‌ها و درگيري‌هايشان فاصله بگيرند، به اتاقش پناه مي‌برد. رنگ «خاكستري» مثل هوا در جهانِ داستان جريان دارد و به اتاق دخترك هم سرايت كرده و تنها چيزي كه از خاكستري شدن مصون مانده يك مداد شمعي قرمز رنگ است. دخترك كوچك‌تر از آن است كه بتواند چيزي را تغيير بدهد، و البته كوچك‌تر از آن كه بخواهد دست از خيال‌بافي بردارد. مداد شمعي قرمزش را برمي‌دارد و با نقاشي كردن دري روي ديوار اتاقش خيال و واقعيت را به هم پيوند مي‌دهد. مگر غير از اين است كه هر چه قابليت تخيل كردن داشته باشد، واقعيت دارد؟ پس جاي تعجب ندارد كه دخترك با مداد شمعي قرمز، دنياي خيالي و فانتزي‌اش را خلق مي‌كند و به جهاني تازه قدم مي‌گذارد، جهاني پر از رنگ و روشني.

در اين جهانِ تازه است كه دخترك درگير ماجراهايي مي‌شود، تصوير تازه‌اي از خودش را كشف مي‌كند، مبارزه مي‌كند، نااميد مي‌شود و در سايه‌ي اين خيال، شجاعت و مهرباني‌اش، قهرمان دنياي خودش مي‌شود.

«سفر جادويي» داستانِ بي‌كلمه‌اي‌ست كه همين بي‌كلمگي آن را از كتاب‌هاي تصويري ديگر متمايز كرده. «آرون بكر» هنرمندانه جزئيات ظريف و هوشمندانه‌اي در تصويرگري‌هاي كتاب خلق كرده كه «سفر جادويي» را از يك كتاب تصويري به «سينماي كاغذي» سوق مي‌دهد. صفحه به صفحه پيش مي‌رويد و از ديدن تصاوير همان هيجان‌ها و احساساتي را تجربه مي‌كنيد كه وقتِ تماشاي يك فيلمِ هيجان‌انگيز.

يكي ديگر از ويژگي‌هاي برجسته‌ي اين كتاب همين است كه بي‌كلمه بودن داستان، ذهن كودك را پروش مي‌دهد و مهارتِ قصه‌گويي‌اش را تقويت مي‌كند؛ تصاوير را مي‌بيند و «قصه» شبيه گياه كوچكي، در دالان‌هاي ذهن و روح‌اش جان مي‌گيرد و ريشه مي‌دواند.

كتاب «سفر جادويي» داستانِ دختركي است كه شجاعانه به جنگ خاكستري‌ها مي‌رود تا رنگِ بيشتري به جهان ببخشد و در اين سفر استثنايي و پرماجرا شما را هم با خودش همراه مي‌كند.

شناسنامه كتاب:
ناشر
فاطمي
نويسنده
  Aaron Becker,   آرون بكر
تصويرگر
 •   Aaron Becker
 •   آرون بكر
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: مهر ۹۷
پديدآورندگان
 •   آرون بكر
سال نشر
  ‏‫۱۳۹۶
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • فريبا ديندار
 • كودك و اميد
 • كتاب تصويري بدون كلام
 • كتاب مناسب براي كودك دو زبانه
 • كتاب قصه كودكانه تصويري

كتاب سفر جادويي


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك 10 ساله، معرفي كتاب كودك 11 ساله، معرفي كتاب كودك 12 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۵:۳۹ توسط:سايت كتابك موضوع:

تشپ كال

تشپ كال

تشپ كال

كتاب «تشپ كال» داستاني از رولد دال است درباره دو انساني كه هر دو تنها هستند: آقاي هوپي و خانم سيلور. آن‌ها با هم همسايه‌اند. آقاي هوپي دو چيز را خيلي دوست دارد يكي گل‌هايي كه در ايوان آپارتمانش پرورش داده است و ديگري خانم سيلور.

دومين عشق آقاي هوپي سري است چون مردي خجالتي است و جرات ندارد درباره علاقه‌اش به كسي چيزي بگويد اما هميشه به دنبال فرصتي است تا يك كار مهم براي خانم سيلور بكند و به‌نوعي علاقه‌اش را به او نشان دهد.
خانم سيلور يك لاك‌پشت به نام الفي دارد كه همه هوش و حواسش پيش آن لاك‌پشت است. سال‌هاست كه الفي پيش خانم سيلور زندگي مي‌كند و خيلي دلش مي‌خواهدالفي زودتر بزرگ شود.
يك روز خانم سيلور به آقاي هوپي گفت دوست دارد كاري كند تا الفي بزرگ و وزنش بيشتر شود. آقاي هوپي هم از اين فرصت استفاده مي‌كند تا خواسته خانم سيلور را برآورده كند و به او خودي نشان دهد.
«تشپ كال» روايتي ساده و بامزه از عشق دوران ميان‌سالي است، عشق آقاي هوپي به خانم سيلور. آقاي هوپي با خلاقيتش و ترفندهايي كه مي‌زند بالاخره دل خانم هوپي را به دست مي‌آورد و باعث مي‌شود هر دو به هدف‌شان برسند. هدف خانم سيلور بزرگ شدن و وزن گرفتن لاك‌پشتش بود و هدف آقاي هوپي ازدواج با خانم سيلور.

«تشپ كال» براي كودكان بين هفت تا ده سال مناسب است.

درباره نويسنده كتاب «تشپ كال»:

رولد دال، از مشهورترين نويسندگان كتاب‌هاي كودك، در سپتامبر ۱۹۱۶ متولد شد و در كودكي پدرش را از دست داد. او در جنگ جهاني دوم به نيروي هوايي انگلستان پيوست و نخستين داستان‌هايش را بر اساس تجربه‌هايش از جنگ نوشت اما مدتي بعد به نوشتن براي كودكان روي آورد. نخستين كتاب كودك او، «گريملين‌ها» در سال ۱۹۴۳ چاپ شد. پس از آن كتاب‌هاي «جيمز و هلوي غول‌پيكر»، «چارلي و كارخانه شكلات‌سازي» را نوشت.
كتاب «تشپ كال» نخستين بار در سال ۱۹۹۰ منتشر شد و از آخرين داستان‌هايي است كه رولد دال نوشته است. در سال ۲۰۱۵ شبكه تلويزيوني بي‌بي‌سي وان يك فيلم براساس داستان اين كتاب ساخت.

درباره تصويرگر كتاب «تشپ كال»:

كوئنتين بليك در دسامبر ۱۹۳۲ در انگليس متولد شد. نخستين بار تصويرهاي او در شانزده‌سالگي در يك نشريه چاپ شد. بليك از مشهورترين تصويرگران بريتانياست و با نويسندگاني چون مايكل روزن و رولد دال همكاري داشته است. او برنده جايزه‌هاي بسياري از جمله مدال كيت گرين‌وي، جايزه بين‌المللي راگازي بولونيا و جايزه هانس كريستين اندرسن شده است.

كتاب‌هاي «غول بزرگ مهربان»، «انگشت جادويي»، «قهرمان دنيا»، «تمساح غول‌پيكر»، «ماتيلدا» و «آقاي روباه شگفت‌انگيز» از جمله كتاب‌هايي است كه كوئنتين بليك تصويرگري كرده است.

گزيده‌هايي از كتاب

آقاي هوپي گفت: اين زبان لاك‌پشت‌هاست. آن‌ها موجوداتي بسيار عقب‌‌گرا هستند؛ بنابراين فقط كلماتي را مي‌فهمند كه از جلو به عقب نوشته‌شده باشد. خيلي واضح است. مگر نه؟
خانم سيلور كه گيج شده بود، گفت: فكر مي‌كنم همين‌طور است.
آقاي هوپي گفت: تشپ كال همان لاك‌پشت است كه از آخر به اول نوشته شده. نگاه كنيد.
خانم سيلور گفت: درسته
آقاي هوپي گفت: بقيه كلمه‌ها هم از اول به آخر نوشته شده‌اند. اگر اين كلمات را به زبان خودمان برگردانيد خيلي ساده مي‌شوند...

شناسنامه كتاب:
ناشر
افق
نويسنده
  Roald Dahl,   رولد دال
برگردان
 • محبوبه نجف‌خاني
تصويرگر
 •   Quentin Blake
 •   كوئنتين بليك
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: مهر ۹۷
پديدآورندگان
 •   محبوبه نجف‌خاني
 •   رولد دال
 •   كوئنتين بليك
سال نشر
  ۱۳۹۷

كتاب تشپ كال


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك 10 ساله، معرفي كتاب كودك 11 ساله، معرفي كتاب كودك 12 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۹:۴۱ توسط:سايت كتابك موضوع:

مكس و پرنده

مكس و پرنده

مكس و پرنده

كتاب تصويري «مكس و پرنده» درباره مكس، بچه‌گربه سياه كوچولويي، است كه در كتاب «مكس شجاع» به دنبال شكار موش بود. در آغاز اين داستانِ بامزه، مكس مي‌خواهد پرنده شكار كند اما برخلاف قانون طبيعت با پرنده دوست مي‌شود و پرنده آداب دوستي را به مكس ياد مي‌دهد.

اين پرنده كوچك هنوز بلد نيست پرواز كند و از مكس كمك مي‌خواهد ولي مكس هم چيزي درباره پروازكردن نمي‌داند. به‌اين‌ترتيب آن‌ها به كتابخانه مي‌روند و در بخش پرواز چند كتاب امانت مي‌گيرند. مكس و پرنده پس از چند هفته مطالعه شروع مي‌كنند به تمرين پرواز؛ با اين حال موفق نمي‌شوند و تصميم مي‌گيرند از كبوتر بپرسند اما كبوتر هم به آن‌ها كمك چنداني نمي‌كند. مكس و پرنده از تمرين و تلاش براي پروازكردن دست نمي‌كشند تا اين‌كه بالاخره پرنده موفق مي‌شود پرواز كند.

زبان كتاب «مكس و پرنده» ساده و روان است و براي بلندخواني مناسب. داستان كتاب پركشش و جذاب است و كودك از شنيدن يا خواندن آن براي چندبار خسته نمي‌شود. اين كتاب مانند ديگر كتاب‌هاي كودكان باز هم به اين نكته اشاره دارد كه هركس مي‌تواند با كسي كه كاملا متفاوت از اوست دوست باشد و آن‌ها به هم كمك كنند. اين داستان نشان مي‌دهد با تلاش و پشتكار مي‌توان به بعضي از هدف‌هاي خود رسيد. اشاره به كتابخانه و اين‌كه «كتابخانه‌ها همه چيز را بلدند.» نيز نكته‌اي قابل‌توجه است؛ كودك مي‌آموزد هنگامي‌كه چيزي را نمي‌داند كتابخانه و كتاب مي‌تواند به او كمك كند.
در تصويرهاي كتاب وجود تضاد در رنگ‌ها توجه مخاطب را جلب مي‌كند. مكس و بيشتر شخصيت‌هاي كتاب سياه‌اند با چشم‌هاي درشت كه در زمينه‌اي به رنگ‌هاي مختلف مثل زرد، قرمز، نارنجي، سبز، آبي و... كشيده شده‌اند.

درباره نويسنده كتاب «مكس و پرنده»

اد وير نويسنده و تصويرگر كتاب‌هاي تصويري زاده ۱۹۷۳ است و در لندن زندگي مي‌كند. كتاب‌هاي او برنده جوايز مختلفي شده‌اند و به استناد نيويورك‌تايمز بسيار پرفروش بوده‌اند. كتاب «مكس شجاع» يكي از كتاب‌هاي پرفروش نيويورك‌تايمز است و ساندي تايمز آن را در فهرست يك‌صد اثر كلاسيك جديد براي كودكان قرار داده است. كتاب «مكس شجاع» يكي از نامزدهاي مدال كيت گرين‌وي بود و تاكنون به بيش از پانزده زبان ترجمه و چاپ شده است.

وير در سال ۲۰۱۱ براي كتاب «ساعت خواب هيولاها» برنده جايزه كتاب‌هاي خنده‌دار رولد دال شد و يك سال بعد اد اين افتخار را داشت كه، در كنار مايكل روزن، يكي از چهار داور اين جايزه باشد.
اد وير فعاليت گسترده‌اي در مدرسه‌هاي سرتاسر انگلستان و دنيا داشته است و كارگاه‌هايي در زمينه داستان‌خواني و تصويرگري برگزار كرده است. او هم‌چنين به‌عنوان سخنران در جشنواره‌هاي زيادي در انگلستان و كشورهاي ديگر دعوت شده است.

گزيده‌هايي از كتاب

پرنده گفت: فكر كنم حالا مي‌خواهي يك لقمه چپم كني، نه؟
مكس گفت: واي! يك خوراكي لذيذ. فراموشش كرده بودم.
مكس فكر كرد. يك فكر خيلي طولاني ...
مكس گفت: من نمي‌خواهم تو را بخورم. دوست‌ها از اين كارها نمي‌كنند. مي‌شود به‌جايش پرواز كردن تو را تماشا كنم؟
پرنده گفت: بله؛ و اولين پرواز دايره‌اي‌اش را اجرا كرد.

شناسنامه كتاب:
ناشر
پرتقال
نويسنده
  Ed Vere,   اد وير
برگردان
 • آرزو قلي زاده
تصويرگر
 •   Ed Vere
 •   اد وير
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آبان ۹۷
پديدآورندگان
 •   آرزو قلي زاده
 •   اد وير
سال نشر
  ۱۳۹۷
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • بهار مشفق
 • مكس و پرنده
 • اد وير
 • آرزو قلي‌زاده
 • كودكان و خودباوري
 • تشويق كودكان به كمك‌كردن
 • داستان حيوان‌ها
 • كودكان و دوستي
 • كتاب براي بلندخواني
 • داستان فانتزي براي كودكان
 • داستان تخيلي براي كودكان

كتاب مكس و پرنده


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 3 ساله، معرفي كتاب كودك 4 ساله، معرفي كتاب كودك 5 ساله، معرفي كتاب كودك 6 ساله، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۴:۱۹ توسط:سايت كتابك موضوع:

بچه‌ي آدم

بچه‌ي آدم

بچه‌ي آدم

كتاب «بچه‌ي آدم» با زباني طنزآميز و ساده به سوالاتي عميق مي‌پردازد: «ما به چه درد مي‌خوريم؟» و «نقش ما در زندگي افراد ديگر چيست؟»

لئونارد ك بچه شهري است كه در خانه خارج شهرشان حوصله‌اش سر مي‌رود و نمي‌تواند بفهمد مادر و پدرش از كارهاي خسته‌كننده‌اي كه در طبيعت انجام مي‌دهند چرا خوش‌شان مي‌آيد. تا اين‌كه روزي هنگام پياده‌روي گم مي‌شود و با يك گوسفند، گاو و مرغ سخنگو روبه رو مي‌شود. آن‌ها از او مي‌پرسند به چه دردي مي‌خورد و لئونارد پاسخي پيدا نمي‌كند. حتي گرگ هم از خوردن لئونارد دودزده و شهري سرباز مي‌زند و لئونارد مطمئن مي‌شود كه به هيچ دردي نمي‌خورد، حتي خورده شدن. او بالاخره پدر و مادرش را پيدا مي‌كند و مدام منتظر است كه به‌خاطر به‌درد نخوردن دور انداخته شود، مثل وسايل به‌درد نخور. اما پدر و مادرش نظر ديگري دارند.

متن كتاب طنزآميز و روان است و با تصاويري ساده همراه شده است. تصاوير در عين حال كه ساده هستند، طنز كتاب را تكميل كرده‌اند.

«كلاس گوتمن» بازيگر و نويسنده فرانسوي است. كتاب «بچه‌ي آدم» او در سال ۲۰۱۲ جايزه‌ فرانسوي جادوگرها براي كتاب‌هاي ويژه نوآموزان را برده است.

«دلفين پرت» تصويرگر فرانسوي كتاب‌هاي كودكان است. در ايران او را با تصويرگري كتاب «من، گرگ و شكلات» مي‌شناسيم.

كتاب «بچه‌ي آدم» براي بلندخواني و انجام گفتگوي گروهي پس از آن مناسب است.

 

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
پرتقال
نويسنده
  Colas Gutman,   كلاس گوتمن
ويراستار
 •   شبنم حيدري پور
برگردان
 • دينا كلباسي
تصويرگر
 •   Delphine Perret
 •   دلفين پرت
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آبان ۹۷
پديدآورندگان
 •   كلاس گوتمن
 •   دلفين پرت
 •   دينا كلباسي
 •   شبنم حيدري پور
سال نشر
  ۱۳۹۷
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • صفورا زواران حسيني
 • كودكان و هويت
 • ارتباط كودكان و والدين
 • كودكان و خودشناسي
 • كودكان و طبيعت
 • كتاب طنز براي كودكان

كتاب بچه‌ي آدم


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۴:۵۴ توسط:سايت كتابك موضوع:

زنده باد حقوق شهروندي

زنده باد حقوق شهروندي

زنده باد حقوق شهروندي

كتاب «زنده باد حقوق شهروندي» از مجموعه كتاب‌هاي شهروندان كوچك است. سيلوي ژيرارده در اثري داستاني به موضوعات محافظت از زمين، همكاري، كمك و نظم و قوانين اجتماعي پرداخته است.

هدف نويسنده آشنايي مخاطب كودك با وظايفي است كه يك شهروند به عهده دارد. هم چنين به اثرات رعايت نكردن اين وظايف در زندگي اجتماعي توجه شده است.

كتاب «زنده باد حقوق شهروندي» با سازماندهي مناسب و روش غيرمستقيم و تصاويري كه متن را همراهي مي‌كنند به خوبي كودك را به انجام وظايف شهروندي خود برمي‌انگيزد. در انتهاي هر داستان بخش‌هاي «خوب است بدانيم» براي كوچك‌ترها و «براي بزرگ‌ترها» قرار داده شده است كه با دادن اطلاعات جالب و بيشتر و طرح فعاليت‌هاي كاربردي كتاب را مؤثرتر و مفيدتر كرده است.

مطالعه كتاب «زنده باد حقوق شهروندي» مي‌تواند كودكان را با وظايف خود به عنوان شهروندي مؤثر آشنا كرده و آنان را براي زندگي در اجتماع بزرگ‌تر آماده كند.

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
منظومه خرد، ماهك
نويسنده
  Sylvie Girardet,   سيلوي ژيرارده
ويراستار
 •   آتوسا صالحي
برگردان
 • لاله ولياني, راحله پورآذر
تصويرگر
 •   Fernando Puig Rosado
 •   يوئيك روزادو
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آبان ۹۷
پديدآورندگان
 •   سيلوي ژيرارده
 •   يوئيك روزادو
 •   لاله ولياني
 •   راحله پورآذر
 •   آتوسا صالحي
سال نشر
  ۱۳۹۶
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • ماندانا كمالي سروستاني
 • كودكان و دانش اجتماعي
 • كودكان و مهارت‌هاي زندگي
 • كودكان و مهارت هاي اجتماعي
 • كودكان و مسئوليت پذيري
 • كودكان و آلودگي محيط زيست
 • كودكان و حقوق شهروندي
 • كودكان و خودآگاهي
 • كودكان و بازيافت
 • كودكان و آلودگي هوا
 • كودكان و آلودگي آب
 • كودكان و نظم
 • كودكان و قانون

كتاب زنده باد حقوق شهروندي


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك 10 ساله، معرفي كتاب كودك 11 ساله، معرفي كتاب كودك 12 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي ادبيات غير داستاني براي كودكان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۳:۲۱ توسط:سايت كتابك موضوع:

آدامس چهارشنبه‌هاي خوشبختي

آدامس چهارشنبه‌هاي خوشبختي

آدامس چهارشنبه‌هاي خوشبختي

كتاب «آدامس چهارشنبه‌هاي خوشبختي» داستان تصويري دختري به نام باهار است. كودك كاري با موهاي به رنگ انار، دامن رنگ غروب و چشم‌هاي رنگ گربه سياه.

دختري كه سطل‌‌هاي آشغال را به دنبال قوطي‌هاي خالي نوشابه مي‌جورد. باهار يك روز يك جعبه چوبي پيدا مي‌كند كه روي‌اش نوشته: چهارشنبه‌هاي خوشبختي!

گربه‌هاي خوابالو كنار سطل آشغال نمي‌دانند امروز چند شنبه‌ست. خميازه مي‌كشند و پنجه‌هاي‌شان را ليس مي‌زنند. باهار يك آدامس ليمويي از جعبه‌ چهارشنبه‌هاي خوشبختي مي‌جود، كيسه‌ قوطي‌هاي خالي نوشابه‌اش را دنبالش مي‌كشد و توي شهر راه مي‌افتد. از ماهي‌گير سبيل سفيد، خانم قد بلند و چكمه پوش شعبده باز و آقاي كت شلواري كه خيلي هم عجله دارد، همان سوالي را مي‌پرسد كه از گربه‌ها پرسيده بود. اما آنها هم مثل گربه‌ها جواب درست و حسابي به او نمي‌دهند. هر كدام به فكر دردسرها و مشكلات خودشان هستند. اصلا چه فرقي مي‌كند كه چندشنبه باشد؟

براي باهار فرق مي‌كند. هر بار يكي از آدامس‌هاي ليمويي را مي‌جود و به مشكل آنها فكر مي‌كند. آرزو مي‌كند تا مشكل‌شان برطرف شود و در نهايت به خانه‌اش، به كلبه‌اي با قوطي‌هاي خالي نوشابه برمي‌گردد و مي‌خوابد. باهار آرزوهاي زيادي دارد اما براي خودش آرزويي نمي‌كند و وقتي ديگران اعتراض مي‌كنند كه چرا با آرزويش مشكل‌شان را برطرف كرده با خودش فكر مي‌كند چرا آن‌ها آرزوهاي‌شان را دوست ندارند؟

باهار كتاب «آدامس چهارشنبه‌هاي خوشبختي» در شهري زندگي مي‌كند كه مردمانش رويا و خيال‌ را فراموش كرده‌اند. آنقدر درگير روزمرگي و كار و گرفتاري شده‌اند كه ديگر به آن اعتقادي ندارند و وقتي هم به رويا و آرزوهاي‌شان مي‌رسند از آن گريزان‌اند. باهار اما رويا و خيال را باور دارد و آن را به مردم شهر هديه مي‌دهد. هرچند آن‌ها قدرش را نمي‌دانند و حواس‌شان پي چيزهاي ديگري‌است. آنقدر كه وقت و حوصله‌شان به كودكي و كودكان كار نمي‌كشد. كودكاني همچون باهار كه دختري‌ست موهاش رنگ انار، دامنش رنگ غروب، چشم‌هاش رنگ گربه سياه.

شناسنامه كتاب:
ناشر
افق, كتاب‌هاي فندق
نويسنده
  سيد نويد سيد علي اكبر
تصويرگر
 •   راشين خيريه
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آبان ۹۷
پديدآورندگان
 •   سيد نويد سيد علي اكبر
 •   راشين خيريه
سال نشر
  ۱۳۹۵
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • كودك كار
 • كودك و رويا
 • كودك و تخيل
 • كودك و خيال پردازي
 • كودك و آرزوها
 • كتاب آدامس چهارشنبه‌هاي خوشبختي

كتاب آدامس چهارشنبه‌هاي خوشبختي


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 3 ساله، معرفي كتاب كودك 4 ساله، معرفي كتاب كودك 5 ساله، معرفي كتاب كودك 6 ساله، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۱:۳۶ توسط:سايت كتابك موضوع:

خرچنگ دست‌وپا چلفتي

خرچنگ دست‌وپا چلفتي

خرچنگ دست‌وپا چلفتي

كتاب «خرچنگ دست‌وپا چلفتي» داستان خرچنگي‌ست كه چنگال‌هاي تيزي دارد و همين چنگال‌ها برايش دردسرهاي زيادي درست مي‌كند، تا جايي كه از گروه دوستان طرد مي‌شود و آرزو مي‌كند كاش موجود ديگري بود يا دست‌ها و بازوهاي ديگري داشت.

اما در طول داستان با شناخت درست توانايي‌اش و استفاده‌‌ صحيح از اين توانايي در مسير درست، نه تنها خودِ حقيقي‌اش را مي‌پذيرد، بلكه مورد تحسين ديگران هم قرار مي‌گيرد.

درباره نويسنده- تصويرگر كتاب «خرچنگ دست‌وپا چلفتي»

روث گالووِي، نويسنده و تصويرگر انگليسي،‌ از هشت سالگي مي‌دانست قرار است هنرمند شود و حالا كتاب‌هاي زيادي براي بچه‌ها دارد. او نگارش مجموعه‌ «داستان‌هاي زير آب» را از سال ۲۰۰۱ ميلادي آغاز كرده و تا حالا هفت جلد از اين مجموعه منتشر كرده است. اين كتاب با ترجمه‌ «علي مولوي» در مجموعه‌ «كتابِ چ» (واحد كودك و نوجوان نشرچشمه) منتشر شده است. از اين مجموعه به جز «خرچنگ دست‌وپا چلفتي»، كتاب‌هاي «هشت‌پا گيگيلي»، «ماهي بي‌قرار» و «كوسه‌ي خندان» هم به فارسي ترجمه و منتشر شده است.

شناسنامه كتاب:
ناشر
چشمه
نويسنده
  Ruth Galloway,   روث گالووي
برگردان
 • علي مولوي
تصويرگر
 •   Ruth Galloway
 •   روث گالووي
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آبان ۹۷
پديدآورندگان
 •   روث گالووي
 •   علي مولوي
سال نشر
  ۱۳۹۷
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • فريبا ديندار
 • خرچنگ دست‌وپا چلفتي
 • كودكان و طرد شدن
 • كودكان و هويت
 • كودكان و اعتماد به نفس
 • كودكان و روابط اجتماعي
 • كودكان و خرچنگ‌ها
 • كودكان و جانوران آبزي

كتاب خرچنگ دست‌وپا چلفتي


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 3 ساله، معرفي كتاب كودك 4 ساله، معرفي كتاب كودك 5 ساله، معرفي كتاب كودك 6 ساله، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۹:۵۱ توسط:سايت كتابك موضوع: