كتابك كتابك .

كتابك

هفت دختر، هفت پسر

هفت دختر، هفت پسر

هفت دختر، هفت پسر

پوران ۱۱ سال دارد. او چهارمين دختر از هفت دختر مالك است. دختري كه برخلاف سنت‌هاي جامعه عرب، به كمك پدرش خواندن، نوشتن و بازي شطرنج را آموخته است. داستان كتاب « هفت دختر، هفت پسر » به قرن پنجم هجري برمي‌گردد. يعني دقيقا زماني كه داشتن دختر، آن هم تعداد زيادي دختر، موجب تمسخر و ريشخند از سوي جامعه بود. مالك دكان كوچكي در بازار داشت كه درآمدش كفاف خانواده را نمي‌داد. ولي برخلاف او، برادرش، هفت پسر داشت و بسيار ثروتمند بود. همين تفاوت موجب شده بود تا برادر مالك همواره او را كوچك شمارد و او را «پدر دختران» بنامد كه لقب غرورآميزي نبود. صداي مغرور و ريشخند عموي پوران، هميشه او را آزار مي‌داد. براي همين پوران تصميم مي‌گيرد براي رهايي خانواده‌اش از فقر، با موافقت پدرش دست به كاري ناممكن بزند.

پوران به بازار مي‌رود و با پولي كه پدرش در اين سال‌ها پس‌انداز كرده‌ است، يك دست لباس مردانه دست‌دوم مي‌خرد. باقيمانده پول را هم، براي راه‌اندازي كسب ‌و‌كاري تازه در شهر ساحلي صور با خود مي‌برد. او مجبور است براي رسيدن به صور كه شهر دوري است با كاروان سفر كند. براي همين لباس‌هاي مردانه را تن مي‌كند و با كاروان همراه مي‌شود. پس از هفته‌ها پوران به صور مي‌رسد و با ظاهر مردانه‌اش كسب و كار خود را با كمك جِها كه در سفر با او آشنا شده راه مي‌اندازد و نام نصير را براي خود برمي‌گزيند. در صور، نصير با محمود –اميرزاده‌ صور- آشنا مي‌شود. پس از گذشت مدتي از دوستي‌شان، محمود كه به نصير علاقه پيدا كرده ‌است، به او شك مي‌كند و با روش‌هاي گوناگوني وي را مي‌آزمايد. اين‌گونه مي‌شود كه نصير براي مشخص نشدن هويت واقعي‌اش با تمام علاقه‌اي كه به محمود دارد، مجبور مي‌شود راه خانه را در پيش گيرد.

رمان بلند « هفت دختر، هفت پسر » روزگاري را به تصوير مي‌كشد كه براي ما آشناست. زمانه‌اي كه براي دختران ارزشي قائل نبودند و اگر دختري در خانواده‌ فقيري به دنيا مي‌آمد، كسي خواهان ازدواج با او نمي‌شد و اگر هم مي‌شد فرد شايسته‌اي نبود. اين رمان درباره‌ پوران است؛ پوراني كه در خانواده فقيري به همراه شش خواهر ديگرش چشم به جهان گشود. پوراني كه بر خلاف عقايد عوام باهوش است و با سياست و كسبو‌كار آشناست. پوراني كه براي رهايي از فقر و ساختن زندگي مناسب براي خانواده‌اش دست به تابوشكني مي‌زند و با هنجارهاي آن دوران مقابله مي‌كند.

اين رمان خواندني و زيبا، مناسب براي كودكان بالاي ۱۳ سال است. گرچه بزرگ‌تر‌ها هم از خواندن آن لذت خواهند برد و در مواردي با پوران، همزاد‌پنداري خواهند‌ كرد. البته، تاثير قلم شيواي حسين ابراهيمي الوند، مترجم اين كتاب بر زيبايي اين رمان را نبايد از ياد برد.

كتاب «هفت دختر، هفت پسر» به نوجوانان مي‌آموزد براي رسيدن به خواسته‌هايشان بايد تلاش كنند و كسي غير از خود آن‌ها نمي‌تواند آينده‌اي روشن برايشان رقم بزند. اين كتاب، براي بلندخواني و بلندخواني گفت وگويي مناسب است.

اين كتاب برنده‌ بهترين كتاب سال به انتخاب بوك ليست و كتاب برگزيده‌ انجمن كتابداران آمريكا شده است.

يادداشت مترجم « هفت دختر، هفت پسر »

رمان « هفت دختر، هفت پسر » بر اساس داستان عاميانه‌اي كه از قرن پنجم هجري قمري ميان مردم عراق و منطقه ميان رودان (بين النهرين) دهان به دهان نقل ميشده نوشته شده است.

كتاب، در سه فصل تقسيم‌بندي شده است. فصل اول از زبان «پوران» دختركي يازده ساله شروع مي‌شود. فصل دوم را اميرزاده‌اي به نام «محمود» ادامه مي‌دهد و فصل سوم را دوباره پوران، قهرمان رمان، تعريف مي‌كند. با اين همه هيچ انفصالي در بيان ماجراهاي كتاب بوجود نمي‌آيد.

در متن انگليسي كتاب، نام قهرمان داستان «Buran» نوشته شده اما از شواهد متن برمي‌آيد كه اين كلمه بدون ترديد «پوران» است، نه «بوران». اين نكته در ثبت تلفظ برخي از اسامي ديگر نيز مشاهده مي‌شود. مترجم سعي كرده‌است تا حد امكان تلفظ‌هاي نزديك به تلفظ اصلي اسامي را بهكار ببرد.

يادداشت نويسنده « هفت دختر، هفت پسر »

آنچه مي‌خوانيد كلماتي است كه سال‌ها پيش، پوران دختر مالك، دكان‌دار فقيري از اهالي بغداد، به خط خود نوشته است. او اين مطالب را به اين دليل نوشت تا كودكان او، كودكانِ كودكان او و تمامي كودكاني كه پس از آن‌ها به دنيا خواهند‌آمد از چگونگي تشكيل خانواده باشكوه و پرآوازه‌شان باخبر باشند.

شگفتا و شگفتا! كه تمام اين مطالب را او به دست خود و به حروف عربي نوشت، چرا كه پدرش به هنگام كودكي او، برخلاف سنت زمان - كه خواندن و نوشتن را براي دختران منع مي‌كرد- به او خواندن و نوشتن آموخته بود.

پس، آنچه را كه در پي مي‌آيد بخوانيد و چشمان حيرت زده خود را به شگفتي‌هايي كه خداوند مقرر كرده‌ است، كاملا بگشاييد.

گزيده‌هايي از كتاب

سيصد سال، دويست سال و حتي صد سال پيش، دختر به دنيا آمدن به هيچ وجه موجب شوربختي و نگراني نبود. من در كتاب‌هايي كه پدرم از عمويم امانت مي‌گرفت و اجازه مي‌داد من هم آن‌ها را بخوانم، خوانده بودم كه شهرزاد قصه‌گو به واسطه‌ي هوش و خرد خود، هزار و يك شب خود را از خطر مرگ رهانده و پس از آن نيز به مقام همسري شهريار رسيده بود. در گذشته، زن‌ها موسيقي مي‌نواختند، درس مي‌دادند، شعر مي‌گفتند، در جنگ‌ها شركت مي‌كردند و به تجارت مشغول مي‌شدند. اما كسانيكه پس از خلفا بغداد را به تسخير خود درآوردند، اين ميراث گذشتگان را از ياد بردند.

شناسنامه كتاب:
ناشر
پيدايش
نويسنده
  Barbara Cohen, Bahija Lovejoy,   باربارا كهن, بهيه لاوجوي
آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب معلمين راهنمايي و دبيرستان
برگردان
 • حسين ابراهيمي (اِلوند)
خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي ۱۳ سال به بالا
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: مهر ۹۶
پديدآورندگان
 •   باربارا كهن
 •   بهيه لاوجوي
 •   حسين ابراهيمي (اِلوند)
سال نشر
  چاپ سوم: ۱۳۹۴

كتاب هفت دختر، هفت پسر


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 13 ساله، معرفي كتاب كودك 14 ساله، معرفي كتاب كودك 15 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۸:۵۹ توسط:سايت كتابك موضوع:

عروس دريايي

عروس دريايي

عروس دريايي

كتاب « عروس دريايي » داستان مواجه دختري است به نام سوزي با مرگ بهترين دوستش.

سوزي بهترين دوستش « فرني » را از دست داده است. فرني در دريا غرق شده، در حالي كه همه مي‌دانند بهترين شناگر مدرسه بوده است. سوزي نمي‌تواند اين حادثه را بپذيرد.

او كه دختري بسيار كنجكاو است و براي هر چيزي به دنبال دليل است نمي‌تواند بپذيرد كه « بعضي چيزهاي همين طوري اتفاق مي‌افتند» او به دنبال دليلي است تا بتواند مرگ كسي را كه زماني بهترين دوستش بود درك كند. او از معلمش خانم ترتون، آموخته است كه « وقتي اتفاقي مي‌افتد كه توضيحي برايش پيدا نمي‌كنيد يعني به نقطه‌اي برخورد كرده‌ايد كه دانش بشري جوابگويش نيست. به همين دليل دانش اهميت خاصي دارد. دانش فرآيندي است كه طي آن مي‌توانيد توضيحي براي چيزهايي پيدا كنيد كه هنوز جوابش را پيدا نكرده‌ايد.»

روزي كه او به همراه همكلاسي‌هايش براي بازديد علمي به آكواريوم رفته است، مي‌فهمد كه نوعي عروس‌ دريايي وجود دارد كه سمش بسيار كشنده است و حدس مي‌زند كه ممكن است علت مرگ فرني همين باشد. سوزي براي اين كه مطمئن شود شروع مي‌كند به تحقيق كردن درباره عروس‌هاي دريايي.

بعضي از فصل‌هاي كتاب « عروس دريايي » براساس مراحل تحقيق پيش مي‌رود و در برخي از فصل‌هاي كتاب هم سوزي اتفاقاتي را حلاجي مي‌كند كه باعث به هم خوردن رابطه‌اش با فرني شده است. سرانجام هنگامي كه مي‌خواهد براي ديدن زيست‌شناسي معروف به تنهايي به استراليا برود، در فرودگاه گير مي‌افتد و ناگهان متوجه مي‌شود كه حتي اگر دليلي براي مرگ فرني پيدا كند باز هم چيزي تغيير نمي‌كند و فرني را باز نمي‌گرداند، سوزي مرگ را به عنوان يكي از واقعيت‌هاي زندگي و بخشي از چرخه زندگي مي‌پذيرد.

كتاب « عروس دريايي » برنده جايزه اي بي وايت ۲۰۱۵ است. اين جايزه به كتاب‌هايي تعلق مي‌گيرد كه براي بلندخواني مناسب باشند.

درباره نويسنده كتاب « عروس دريايي »

الي بنجامين نويسنده كتاب تحسين شده « عروس دريايي » در خانه‌اي بسيار قديمي در حومه نيويورك بزرگ شد. در كودكي عاشق طبيعت و بازي با حشرات و قورباغه ها بود.

او هم‌اكنون عضو انجمن نويسندگان نيوانگلند است و به خاطر نگارش داستان « عروس دريايي » در سال ۲۰۱۵ جوايز اي بي وايت و زمين سبز را از آن خود كرده است.

او مي‌گويد: « من درباره اختر-فيزيكدانان، ورزشكاران، كيهان‌شناسان، زمين‌شناسان و روانشناسان و كشاورزان و كودكان نوشته‌ام. اما چيزي كه بيشتر از همه لذت مي‌برم گفتن يك داستان خوب است.»

شناسنامه كتاب:
ناشر
افق
نويسنده
  Ali Benjamin,   الي بنجامين
آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب معلمين راهنمايي و دبيرستان
برگردان
 • كيوان عبيدي‌آشتياني
خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي ۱۳ سال به بالا
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: مهر ۹۶
پديدآورندگان
 •   الي بنجامين
 •   كيوان عبيدي‌آشتياني
كتاب درماني
 • كتاب درباره كنار آمدن با مرگ عزيزان
سال نشر
  ۱۳۹۵

كتاب عروس دريايي


برچسب: معرفي كتاب كودك 13 ساله، معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 14 ساله، معرفي كتاب كودك 15 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۲:۲۴ توسط:سايت كتابك موضوع:

كتاب گورستان

كتاب گورستان

كتاب گورستان

« كتاب گورستان » در ژانر فانتزي براي كودكان نوشته شده است و داستان كودكي را روايت مي‌كند كه در گورستاني متروك در ميان ارواح بزرگ مي‌شود.

قاتل، نيمه‌شب سه نفر از اعضاي خانواده را به قتل مي‌رساند و به سوي اتاق آخرين قرباني خود، فرزند هجده‌ماهه خانواده مي‌رود. اما او در تختخواب خود نيست.

كودك نوپا به تازگي راه رفتن آموخته است و نيمه شب در خانه را باز مي‌كند، به خيابان قدم مي‌گذارد و سر از قبرستاني قديمي و متروك درمي‌آورد.

ارواح گورستان از او در برابر قاتل محافظت مي‌كنند. آقا و خانم اونز، زوجي از ارواح گورستان مسئوليت نگهداري از كودك را مي‌پذيرند و نام «نوبادي (Nobody)» را بر او مي‌گذارند. باد (مخفف نوبادي) در ميان آنان بزرگ مي‌شود و دانش‌ها و مهارت‌هاي بسياري همچون رفتن به خواب ديگران، محو شدن و رد شدن از ميان اشيا را از آنان كسب مي‌كند.

سال‌ها مي‌گذرد اما هنوز خطري در دنياي بيرون از گورستان، باد را تهديد مي‌كند. جك، قاتل خانواده باد كه موفق به كشتن كوچكترين فرد خانواده نشده بود، هنوز به دنبال اوست.

ايده‌ اصلي اين كتاب در ذهن نيل گي‌من در سال ۱۹۸۵ زماني شكل گرفت كه ديد پسر دوساله‌اش، مايك، در اطراف گورستان نزديك خانه‌شان ركاب مي‌زند و چقدر راحت به نظر مي‌رسد. او به اين فكر افتاد كه مي‌تواند كتابي شبيه به « كتاب جنگل » بنويسد كه در يك گورستان رخ مي‌دهد. كتاب گورستان سرانجام در سال ۲۰۰۸ در بريتانيا و آمريكا منتشر شد.

اين كتاب برنده دو جايزه ادبي « مدال كارنگي » از بريتانيا و « مدال نيوبري » از امريكا شده است.

اين كتاب مناسب كودكان ۱۳ سال به بالا است.

درباره نويسنده كتاب گورستان

نيل ريچارد مكينون گي‌من، نويسنده انگليسي كتاب گورستان ۱۰ نوامبر ۱۹۶۰ در پورتچستر واقع در جنوب شرقي انگلستان متولد شده است. او در زمينه‌هاي فيلمنامه‌نويسي و نويسندگي داستان‌هاي كوتاه، رمان و كتاب‌هاي كميك‌استريپ فعاليت داشته و تا كنون برنده جايزه‌ها و افتخارات بين‌المللي و مهم بسياري همچون جايزه ادبي هوگو، مدال نيوبري، مدال كارنگي، جايزه جهاني فانتزي و برام استوكر شده است.

از اين نويسنده تاكنون كتاب‌هاي زير به فارسي براي كودكان منتشر شده است:

اقيانوس انتهاي جاده، ج مثل جادو، آد و غول‌هاي يخي، خوشبختانه شير، روزي كه پدرم را با دو ماهي طلايي عوض كردم، دود و آينه‌ها، حقيقت غاري ست در كوه‌هاي سياه، گرگ‌هاي توي ديوار

 

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
افق
نويسنده
  Neil Gaiman,   نيل گيمن
آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب معلمين راهنمايي و دبيرستان
برگردان
 • كيوان عبيدي‌ آشتياني
خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي ۱۳ سال به بالا
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آبان ۹۶
پديدآورندگان
 •   كيوان عبيدي‌ آشتياني
 •   نيل گيمن
سال نشر
  ۱۳۸۸
 

كتاب كتاب گورستان


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 13 ساله، معرفي كتاب كودك 14 ساله، معرفي كتاب كودك 15 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۱:۴۴ توسط:سايت كتابك موضوع:

مثل يك ببر بخواب

مثل يك ببر بخواب

مثل يك ببر بخواب

كتاب « مثل يك ببر بخواب » كتابي است تصويري با داستاني آرامش‌بخش، درباره دختر كوچكي كه نمي‌خواهد بخوابد.

دختر كوچولو حتي بعد از غروب آفتاب هم دلش نمي‌خواهد بخوابد. پدر و مادرش با آرامش و هوشمندانه مي‌گويند لازم نيست بخوابد، اما لباس خوابش را بپوشد. دختر كوچولو لباس خوابش را مي‌پوشد، اما باز هم خوابش نمي‌آيد. پدر و مادرش باز هم مي‌گويند لازم نيست بخوابد، اما حداقل صورتش را بشويد و مسواك بزند. خنكي آب و تميزي حس خوبي براي دختر كوچولو دارد. بعد با علاقه داخل تختخوابش مي‌رود و مي‌پرسد: «آيا همه موجودات دنيا مي‌خوابند؟» بعد پدر و مادرش درباره نحوه خوابيدن گربه‌ها، خفاش‌ها، نهنگ‌ها، حلزون‌ها، خرس‌ها و ببرها برايش توضيح مي‌دهند. مادر و پدر دختر كوچولو از اتاق بيرون مي‌روند و مي‌گويند دختر اگر بخواهد مي‌تواند تمام شب بيدار بماند. اما دختر كوچولو مثل يك گربه جاي گرم و نرم پيدا مي‌كند، مثل خفاش دست‌هايش را روي هم مي‌گذارد، مثل نهنگ مي‌چرخد، مثل حلزون در صدفش دور خود مي‌پيچد، مثل خرسي كه به خواب عميق فرو رفته باشد چشم‌هايش را مي‌بندد و مثل يك ببر قوي به خواب مي‌‌رود.

بي‌خوابي در كودكان مي‌تواند دلايل مختلفي هم‌چون اضطراب، مصرف دارو و غيره داشته باشد. يكي از راه‌هاي درمان بي‌خوابي رفتاري Behavioral insomnia در كودكان، استفاده از تكنيك «قصد متناقض (متضاد) Paradoxical intention» است. منظور از «قصد متناقض (متضاد)» مداخله‌هايي است كه از طريق آن، روان‌درمانگر، مراجع را ترغيب مي‌كند تا به‌جاي حذف يا مبارزه با مشكل خود، آن را تشديد كند. پدر و مادر دختر كوچولو در كتاب « مثل يك ببر بخواب » از اين تكنيك براي درمان بي‌خوابي كودك خود استفاده مي‌كنند. آن‌ها زمان خواب كودك را تبديل به ميدان جنگ و كشمكش نمي‌كنند، بلكه سعي مي‌كنند او را تشويق به اجراي برخي روتين‌ها كنند و بعد او را آزاد مي‌گذارند كه اگر مي‌خواهد تا صبح بيدار بماند. آن‌ها آرامش خود را حفظ مي‌كنند و مي‌دانند اگر دختر كوچولو آرام شود، خواب خودش به‌طور طبيعي فرا خواهد رسيد.

كتاب « مثل يك ببر بخواب » در سال ۲۰۱۳ در فهرست ۱۰ كتاب پرفروش نيويورك تايمز و در فهرست افتخار جايزه كَلدكات براي تصويرگر كتاب و جايزه شارلوت زولوتوف براي نويسنده كتاب قرار گرفته است.

اين كتاب، كتابي مناسب براي بلندخواني پيش از خواب براي كودك است.

درباره نويسنده و تصويرگر كتاب «مثل يك ببر بخواب»

كتاب « مثل يك ببر بخواب » اولين تجربه «مري لوگ» در نوشتن كتاب‌هاي تصويري براي كودكان است. مري لوگ نويسنده و شاعر است و بيشتر كتاب‌هايش در دسته كتاب‌هاي معمايي جاي مي‌گيرند. او ۲۸ كتاب نيز از فرانسه به انگليسي براي كودكان ترجمه كرده است.

تصويرگري كتاب رنگارنگ و جذاب است و با جزييات زيادي كه دارد بارها و بارها كودك را به مرور تصاوير ترغيب مي‌كند. «پاملا زاگارنسكي» در تصويرگري كتاب «مثل يك ببر بخواب» از تكنيك‌هاي تركيبي طراحي روي چوب و تصويرگري كامپيوتري بهره برده است. او تا كنون دو بار برنده جايزه كَلدكات براي تصويرگري كتاب شده است.

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
افق
نويسنده
  Mary Logue,   مري لوگ
ويراستار
 •   آتوسا صالحي
آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب معلمين پيش دبستاني
برگردان
 • اعظم لاريجاني
تصويرگر
 •   Pamela Zagarenski
 •   املا زاگارنسكي
خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي ۳ - ۶ سال
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آبان ۹۶
پديدآورندگان
 •   مري لوگ
 •   پاملا زاگارنسكي
 •   اعظم لاريجاني
 •   ، آتوسا صالحي
سال نشر
۱۳۹۵

كتاب مثل يك ببر بخواب


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 3 ساله، معرفي كتاب كودك 4 ساله، معرفي كتاب كودك 5 ساله، معرفي كتاب كودك 6 ساله، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۱۹:۵۶ توسط:سايت كتابك موضوع:

اگر اين طوري بشود چي؟

اگر اين طوري بشود چي؟

اگر اين طوري بشود چي؟

آيا شما هم در برخورد با موقعيت‌هاي ناشناخته، احساس «نگراني» مي‌كنيد؟ مثلاً اگر كسي بگويد: از فردا بايد به مدرسه جديدي برويد، يا تمامي همسايه‌هاي شما قرار است يك دفعه تغيير كنند، چه احساسي به شما دست مي‌دهد؟ با اين احساس چه مي‌كنيد؟

كتاب « اگر اين طوري بشود چي؟ » داستان دختري به نام «ديزي» را روايت مي‌كند كه خانه جديدشان را دوست ندارد، چون نگران مدرسه، معلم و دوستان تازه و همسايه‌هايي كه نمي‌شناسد است. اما خوشبختانه «ديزي» اين احساس را ناديده نمي گيرد و ....

كتاب از دو بخش مختلف تشكيل شده است: بخش نخست داستان است و بخش دوم، تصويرهاي بدون متن هستند كه مخاطب مي‌تواند با استفاده از تخيل خود، براي آن‌ها داستاني بنويسد و به پرسش‌ها پاسخ دهد. اين ابتكار، از ويژگي‌هاي مثبت كتاب است.

بخش «يادداشتي درباره‌ي استفاده از اين كتاب» مطالب سودمندي براي والدين و مربيان دارد.

بد نيست بدانيم كه از نظر برخي روان‌شناسان، بعد از مرگ يا جدايي والدين، اسباب‌كشي، بالاترين ميزان اضطراب را براي كودكان به همراه مي‌آورد.

درباره نويسنده كتاب « اگر اين طوري بشود چي؟ »

سو گريوز نويسنده كتاب‌هاي كودكان است كه تاكنون براي كودكان پيش دبستان و دبستان بيش از ۲۰۰ عنوان كتاب نوشته است. كتاب‌هاي او شامل هم داستان و هم غير داستان مي‌شود. او مدتي هم آموزگار بوده است. از اين نويسنده به جز كتاب « اگر اين طوري بشود چي؟ »، كتاب‌هاي « كي مي ترسد؟ » و « از همه چيز بدم مي آيد! » نيز به فارسي ترجمه شده است.

شناسنامه كتاب:
ناشر
ذكر، كتاب‌هاي قاصدك
نويسنده
  Sue Graves,   سو گريوز
آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب معلمين پيش دبستاني
 • كتاب هاي مناسب معلمين دبستان
برگردان
 • فرزانه كريمي
تصويرگر
 •   Desideria Guicciardini
 •   دسيدريا گوئيتچارديني
خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي ۳ - ۶ سال
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي ۷ - ۹ سال
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آبان ۹۶
پديدآورندگان
 •   سو گريوز
 •   دسيدريا گوئيتچارديني
 • فرزانه كريمي
كتاب درماني
 • كتاب درباره احساسات كودكان (شناسايي و درك كردن و كنار آمدن با آن ها)
سال نشر
۱۳۹۵
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • كودكان و مهارت‌هاي زندگي
 • احساسات در كودكان
 • اضطراب در كودكان
 • نگراني در كودكان
 • راه‌هاي مهار اضطراب در كودكان

كتاب اگر اين طوري بشود چي؟


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 3 ساله، معرفي كتاب كودك 4 ساله، معرفي كتاب كودك 5 ساله، معرفي كتاب كودك 6 ساله، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، كتاب هاي ادبيات غير داستاني براي كودكان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۰۵:۰۳ توسط:سايت كتابك موضوع:

لنا ليستي

لنا ليستي

لنا ليستي

مجموعه چهارجلدي « لنا ليستي » نوشته فرانسين امن، درباره زندگي، كارهاي روزمره، و اتفاقاتي است كه در زندگي دختري به نام لنا ليستي جريان دارند؛ نوجواني كه آرزوهاي زيادي در سر دارد و مي‌خواهد به آن‌ها برسد.

البته لنا ليستي نام واقعي او نيست. لنا عادت دارد براي هر كاري، يك ليست بنويسد، براي همين به لنا ليستي مشهور شده است. از نظر لنا، ليست نوشتن هم كاري به دردبخور است و هم باعث مي‌شود آدم بيشتر درباره يك موضوع فكر كند. لنا براي لباسي كه مي‌خواهد در مهماني بپوشد ليست مي‌نويسد، ليستي از كشفياتش در پارك، از راه‌هايي كه ناخنش را نجود، از بچه‌هاي باحال و ضدحال مدرسه، ليستي از حالت‌هاي صورتش وقتي خجالت مي‌كشد، و ... او براي همه چيز يك ليست مي‌نويسد.

لنا ليستي با ديگر دخترها متفاوت است؛ لنا ليستي تنها دختر مدرسه است كه با پسرها بازي مي‌كند و لباس‌ها و بازي‌هاي پسرانه را ترجيح مي‌دهد. لنا دختري پرجنب‌وچوش و خلاق است كه ذهني سرشار از ايده‌هاي متفاوت و تخيلي قوي دارد. لنا براي انجام هر كار، چندين راه مي‌يابد و همگي آن‌ها را ليست مي‌كند. لنا به نوجوانان تفكر خلاق را آموزش مي‌دهد و به آنان مي‌آموزد چگونه مي‌توانند به مسائل از چندين جنبه بنگرند. در طول داستان‌هاي اين مجموعه، پدر و مادر لنا از يكديگر جدا مي‌شوند و چگونگي مواجهه لنا با اين موضوع براي نوجواناني كه آنان نيز درگير با اين مسئله هستند مي‌تواند جالب باشد.

زبان كتاب ساده و همراه با چاشني طنز است و كشش لازم را در مخاطب براي خواندن ادامه داستان ايجاد مي‌كند. همچنين همراهي تصوير با متن در بسياري از صفحه‌هاي كتاب، بر جذابيت داستان براي نوجوانان مي‌افزايد.

درباره‌‌ي نويسنده كتاب لنا ليستي

فرانسين امن نوينسده هلندي، در رشته طراحي صنعتي دانشگاه هنر درس خوانده است. كارش را با طراحي وسايل كودكان آغاز كرد و سپس به تصويرگري كتاب كودك روي آورد. او داستان‌هاي زيادي براي كودكان نوشته است كه « لنا ليستي » و « چطور كنار بيايم؟ » از همه پرطرفدارترند. لنا ليستي در سال ۲۰۰۲ برگزيده جايزه پرفروش‌ترين كتاب سال شد. همچنين كتاب «لنا ليستي و رازهاي فوق سري» در سال ۲۰۰۴ و كتاب «لنا ليستي و آرزوهاي دور و دراز» در سال ۲۰۰۸ جايزه داوران جوان را كسب كردند.

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
پيدايش
نويسنده
  Francine Oomen,   فرانسين اومن‮‬‏‫
آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب معلمين دبستان
برگردان
 • پيمانه قماشچي
خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي ۱۰ - ۱۲ سال
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آبان ۹۶
پديدآورندگان
 •   فرانسين اومن‮‬‏‫
 •   پيمانه قماشچي
 •   آتوسا صالحي
سال نشر
  ۱۳۹۴
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • كودكان و طلاق
 • كودكان و برنامه ريزي
 • كودكان و طنز
 • كودكان و تفكر خلاق

كتاب لنا ليستي


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 10 ساله، معرفي كتاب كودك 11 ساله، معرفي كتاب كودك 12 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۵۵:۵۲ توسط:سايت كتابك موضوع:

مجموعه بنگاه كارآگاهي لاسه و مايا

مجموعه بنگاه كارآگاهي لاسه و مايا

مجموعه بنگاه كارآگاهي لاسه و مايا

مجموعه بنگاه كارآگاهي لاسه و مايا شامل داستان‌هايي پليسي و كارآگاهي است. در هر يك از كتاب‌ها، كودكان تشويق مي‌شوند با نگاهي كنجكاوانه به اطراف خود بنگرند و از كنار رويدادها ساده نگذرند. كودكاني كه به داستان‌هاي معمايي و ماجراجويانه علاقه‌مند هستند، از خواندن اين داستان‌ها لذت مي‌برند.

شخصيت‌هاي اين مجموعه «لاسه» و «مايا» دو دوست و همكلاسي هستند و به كمك هم يك بنگاه كارآگاهي كوچك را اداره مي‌كنند. شخصيت ديگر داستان رئيس پليس شهر است.

ماجراهاي اين كتاب در شهر خيالي «واله‌بي‌بلادت» رخ مي‌دهد؛ شهر كوچكي كه ساكنان آن يكديگر را مي‌شناسند. در هر يك از مجموعه كتاب‌هاي بنگاه كارآگاهي لاسه و مايا اتفاق عجيبي در شهر رخ مي‌دهد كه لاسه و مايا به كمك رئيس پليس شهر مي‌روند تا علت آن را پيدا كنند.. آن‌ها كودكاني كنجكاو و متفكر هستند، سرنخ‌ها را مي‌يابند، در كنار هم قرار مي‌دهند و مشكلات را حل مي‌كنند.

تاكنون سه كتاب از مجموعه كتاب‌ هاي لاسه و مايا به نام‌هاي « ماجراي موميايي »، « مسابقه فوتبال » و « ماجراي سيرك » به فارسي ترجمه شده است.

كتاب به زباني ساده نوشته شده است كه همراه با تصويرگري جذاب آن و رخدادهاي جالبي كه در كتاب به وقوع مي‌پيوندند، باعث مي‌شود كودكان به خواندن آن ترغيب شوند.

درباره نويسنده و تصويرگر مجموعه بنگاه كارآگاهي لاسه و مايا:

مارتين ويدمارك، نويسنده‌اي سوئد مجموعه بنگاه كارآگاهي لاسه و مايا در شهر لينشوپينگ در جنوب سوئد به دنيا آمد و در اوايل دهه هشتاد به استكهلم مهاجرت كرد. او آموزگاري شايسته است كه تجربه‌هاي بسياري در زمينه كار با بچه‌ها در مدرسه دبيرستان و همچنين كودكان با نيازهاي ويژه دارد. او افزون بر نويسندگي براي كودكان، مبتكر پروژه‌اي مرسوم به (En läsande klass) است؛ يك كلاس متن‌خواني كه در سوئد براي كمك به كودكاني كه در درك مطلب مشكل دارند، اجرا شده است.

هلنا ويليس، تصويرگر و نويسنده سوئدي مجموعه بنگاه كارآگاهي لاسه و مايا در سال ۱۹۶۴ در استكهلم متولد شد. او در سال ۱۹۹۱ از كالج بكمن فارغ‌التحصيل شد. او در حال حاضر يكي از مطرح‌ترين تصويرگران سوئدي كتاب‌هاي كودك است.

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
پريان
نويسنده
  Martin Widmark,   مارتين ويدمارك
آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب معلمين دبستان
برگردان
 • نامدار ناصرقصري
تصويرگر
 •   Helena Willis
 •   هلنا ويليس
خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي ۱۰ - ۱۲ سال
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آبان ۹۶
پديدآورندگان
 •   نامدار ناصرقصري
 •   مارتين ويدمارك
 •   هلنا ويليس
 •   ليلا اوصالي
سال نشر
  ۱۳۹۴
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • كودكان و داستان هاي كارآگاهي
 • كودكان و كنجكاوي
 • كودكان و تفكر انتقادي
 • كودكان و تفكر خلاق

كتاب مجموعه بنگاه كارآگاهي لاسه و مايا


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 10 ساله، معرفي كتاب كودك 11 ساله، معرفي كتاب كودك 12 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۴۷:۰۱ توسط:سايت كتابك موضوع:

كتاب روزهاي مرده

كتاب روزهاي مرده

كتاب روزهاي مرده

كتاب روزهاي مرده يك رمان فانتزي است. داستاني انباشته از سحر و جادو، دسيسه و افسون در دنيايي اسرارآميز. شخصيت اصلي قصه پسر پانزده‌ ساله‌اي است بدون نام و بدون گذشته كه در طول داستان پسر ناميده مي‌شود. عنواني كه به خوبي، گمنامي و بي‌هويتي پسر را نمايان مي‌كند. ولرينِ شعبده‌باز، دختري يتيم به نام ويلو و كپلرِ دانشمند از ديگر شخصيت‌هاي رمان هستند. داستان از يك شب سرد زمستاني آغاز مي‌شود. والرين كه شعبده‌باز معروفي است در اين روزهاي باقي‌مانده‌ي سال بايد بهاي عهدي كه سال‌ها پيش با شيطان بسته است را با مرگ خويش بپردازد.

او در پي نجات خود است اما قدرت افسونگري و جادوگريش توانايي محافظت از او را در مقابل نيروي شيطاني ندارد. والرين مي‌خواهد با قرباني كردن پسر ـ كه دستيار اوست ـ جان خود را نجات دهد. پسر بي‌خبر از همه چيز، و هم‌چون هميشه، گوش به فرمان والرين است و دستوراتش را اجرا مي‌كند. والرين و پسر براي پيدا كردن كتابي كه راز زنده ماندن والرين در آن نوشته شده است راهي روستا مي‌شوند و ويلو، كه دختري زرنگ و باهوش است، در نيمه شب و هنگام كندن قبر در گورستان نيز با آن‌هاست. آن‌ها در تاريكي شب به يك شهر زيرزميني برمي‌خورند و به سفري قدم مي‌گذارند كه راه فراري براي آن‌ها نيست ... شخصيت‌هاي داستان در روزهاي پاياني سال هم‌چون سايه‌هايي سرگردان در گوشه و كنار يك شهر قديمي اروپايي، شهري تاريك و ترسناك، در تكاپوي زنده ماندن هستند.

نويسنده كتاب روزهاي مرده با تصويرسازي قوي و خلق فضايي رمزآلود، داستاني مسحوركننده را روايت و خواننده را تا انتها با خود همراه مي‌كند. به گفته‌ي نويسنده، روزهاي بين كريسمس و سال نو روزهاي مرده‌اند، در اين روزها اشباح اين‌سو و آن‌سو مي‌روند و جادو درست زير سطح زندگي، بي‌صبرانه وول مي‌خورد. اتفاق‌هاي زيادي مي‌توانند در روزهاي مرده بيفتند.

در باره‌ي نويسنده كتاب روزهاي مرده

ماركوس سدويك نويسنده، تصويرگر و موسيقيدان انگليسي در سال ۱۹۶۸ميلادي در ايالت كنت شرقي واقع در جنوب شرقي انگلستان به دنيا آمد. او از سال ۱۹۹۴ شروع به نوشتن كرد. سدويك رمان‌هاي زيادي براي نوجوانان نوشته است. او هم‌چنين نويسنده‌ي كتاب‌هاي تصويري و مجموعه‌اي از افسانه‌هاست.

از اين نويسنده كتاب روزهاي مرده دو كتاب ديگر نيز به فارسي ترجمه شده است. كتاب‌هاي سقوط سياه (كتابي است در ادامه‌ي داستان كتاب روزهاي مرده) و شش‌ لول با برگردان آرزو احمي توسط نشر پيدايش منتشر شده است. ماركوس سدويك جوايز زيادي برده است. جايزه‌هايي چون پرينتز، كتاب نوجوانان بوك تراست، جايزه‌ي كتاب بلو پيتر، ادگار آلن پو، داستان كودك گاردين، نشان كارنگي و ...

 

گزيده‌هايي از كتاب

براي بعضي از ثروتمندان شهر، آن موقع از سال زمان ولخرجي‌ها و هديه‌هاي بي‌حساب بود. اما هدف جشن‌ها يك چيز بود: ساختن بهشتي با نور شمع در اعماق زمستان. حالا، در روزهاي پيش از فرا رسيدن سال نو، سكوني همه جا را فرا گرفته بود. پسر فكر مي‌كرد زمان، زمان غيرمعمولي‌ست، و مي‌دانست كه هميشه همين احساس را داشته است. حتي پيش از روزهاي زندگي با ولرين، وقتي مثل موشي در گوشه و كنار مخفي شهر، تنها زندگي مي‌كرد، هميشه حس مي‌كرد چند روز پيش از سال نو با بقيه‌ي روزها فرق دارند. اين زمان، فاصله‌ي عجيب و خاموشي بود و انگار جايي خارج از باقي سال، خارج از زمان قرار داشت. انگار بقيه‌ي سال زنده بودند و اين روزها نه!

- اگر قرار بود پسر واقعا وارد جهاني رويايي شود، تعجبي نمي‌كرد كه اين اتفاق در روزهاي مرده بيفتد. تاريكي.

- دو ساعت مانده به نيمه‌شب. پسر توي جعبه نشسته بود. آن‌طور كه در فضاي تنگ و تاريك داخل اتاقك نشسته بود، مثل هميشه پاهايش زير بدنش خواب رفته بودند. از بالاي سرش، صداي ولرين را مي‌شنيد كه نمايشش را پيش مي‌برد. صدا به حدي ضعيف بود كه انگار از جاي خيلي دوري به گوش پسر مي‌رسيد و پسر سعي مي‌كرد بفهمد به كجاي نمايش رسيده است. خوب نبود علامت را نشنود، اصلاً خوب نبود. اما پسر مي‌دانست كه لازم نيست نگران باشد. قبلاً عادت داشت مراحل رسيدن به علامت را بشمرد و هميشه جايي قاتي مي‌كرد، اما باز هم، نيازي به اين كار نبود، علامت به اندازه‌ي كافي واضح بود. پسر سعي كرد خيلي آرام وزنش را جابه‌جا كند تا كمي حس به پاهايش برگردد. اما فايده‌اي نداشت. جعبه مخصوص او طراحي شده بود و ولرين حواسش بود كاري كند كه از هر طرف، چيزي بيش از نيم سانتي‌متر فضاي اضافي نداشته باشد. ناگهان تقه‌ي محكمي به جعبه خورد: اولين علامت، كه يعني: آماده‌ باش پسر.

شناسنامه كتاب:
ناشر
پيدايش‏‫
نويسنده
  Marcus Sedgwick,   ماركوس سدويك
ويراستار
 •   مژگان كلهر
آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب معلمين راهنمايي و دبيرستان
برگردان
 • آرزو احمي
خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي ۱۳ سال به بالا
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آبان ۹۶
پديدآورندگان
 •   ماركوس سدويك
 •   آرزو احمي
 •   مژگان كلهر
سال نشر
  ۱۳۹۳

كتاب كتاب روزهاي مرده


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 13 ساله، معرفي كتاب كودك 14 ساله، معرفي كتاب كودك 15 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۳۵:۰۷ توسط:سايت كتابك موضوع:

جسيكا كجاست؟

جسيكا كجاست؟

جسيكا كجاست؟

كتاب « جسيكا كجاست؟ » داستاني علمي تخيلي و ماجراجويانه است با موضوع دوستي و يافتن دوستان خوب.

جسيكا دختر سيزده ساله‌اي است كه به وسيله بهترين دوستش ايزي متوجه مي‌شود قدرت نامرئي شدن دارد. او و سه نفر ديگر از دانش‌آموزان كلاس در تماس با سنگ‌هاي مخصوص، قدرت مافوق بشري پيدا مي‌كنند و با استفاده از اين قدرت موفق مي‌شوند دوستشان ماكس، پسر دكتر جميز مالون كه مسئول اين آزمايش‌هاست، را از دست يك فرد شرور نجات دهند.

جسيكا سر كلاس بدون آن‎كه خودش متوجه شود نيمي از بدنش نامرئي مي‌شود و اين آغاز ماجرايي است كه سبب مي‌شود او و ايزي به ماجراهاي بسياري پي ببرند: اين‌كه تنها جسيكا قدرت مافوق بشري ندارد و دو همكلاسي ديگرش، كه هم‌زمان با او به دنيا آمده‌اند و ماكس نيز اين به اين توانايي دست يافته‌اند. هستر مي‌تواند به راحتي از ديوار رد شود، تام زمان را متوقف مي‌كند، ماكس فكر ديگران را مي‌خواند و جسيكا هم نامرئي مي‌شود. اين توانايي‌ها افراد سودجو را هم فعال مي‌كند. آن‌ها با گروگان گرفتن ماكس، پسر دكتر، تلاض مي‌كنند او را وادار به همكاري كنند، ولي دوستانش بسيار هوشيارانه عمل مي‌كنند و با كمك هم و توانايي‌‌هايشان موفق به نجات ماكس مي‌شوند. سرانجام آن‌چه به دست مي‌آورند ايجاد دوستي، يافتن دوستان خوب و تغيير در رفتارشان است كه با هيچ چيز قابل تعويض نخواهد بود.

از نكات بارز كتاب « جسيكا كجاست؟ » تلاش و تمرين نوجوانان، حمايت از يكديگر و مهم‌تر از همه تحولاتي است كه شخصيت‌هاي داستان در تعامل با هم و روشن شدن يك سري حقايق به دست مي‌آورند.

درباره نويسنده كتاب « جسيكا كجاست؟ »

ليز كسلر، نويسنده ادبيات كودك و نوجوان انگليسي است. او مدتي به عنوان خبرنگار فعاليت داشته و مدتي هم معلم بوده است. از او تاكنون سه كتاب « جسيكار كجاست؟ »، « شمال ناكجا » و « يك سال بدون او » به فارسي ترجمه شده است.

گزيده‌هايي از كتاب
 • وقتي بهترين دوستتون توي يه بعدازظهري كه انتظار داريد مثل بقيه‌ي بعدازظهرها باشه در ساعت چهار و پنج دقيقه بهتون مي‌گه سر كلاس جغرافي آرنج دستتون نامرئي شده بود و خودتون هم داشتين كم‌كم نامرئي مي‌شدين چه احساسي بهتون دست مي‌ده؟ شايد فكر كنيد دوستتون ديوونه شده اما... هميشه هم چشم‌ها اشتباه نمي‌كنن! شايد يه‌كم جا هم براي قهرمان‌بازي باشه! كيه كه دلش نخواد؟!
 • گفتم: «ايزي، نگاه كن!»به سراپاي بدنم زل زده بودم، تصحيح مي كنم؛ به شانه‌هايم زل زده بودم كه انگار در وسط هوا معلق بودند و در زير آنها فضايي خالي به اندازه‌ي بدن من بود .ايزي هورا كشيد و دست زد. «فوق‌العاده است! حالا ببينيم مي‌تواني بدون بستن چشم‌هات اين كار رو بكني يا نه؟» نامرئي شده بودم كه مامان وارد اتاقم شد و گفت: «بس كنيد دخترها، از وقت خواب خيلي گذشته. حالا ديگر ... و حرفش را قطع كرد و نگاهي به دور اتاق انداخت و پرسيد: « جسيكا كجاست؟ »
شناسنامه كتاب:
ناشر
آفرينگان
نويسنده
  Liz Kessler,   ليز كسلر
آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب معلمين راهنمايي و دبيرستان
برگردان
 • شهلا انتظاريان
خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي ۱۳ سال به بالا
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آبان ۹۶
پديدآورندگان
 •   ليز كسلر
 •   شهلا انتظاريان
سال نشر
  ۱۳۹۳

كتاب جسيكا كجاست؟


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 13 ساله، معرفي كتاب كودك 14 ساله، معرفي كتاب كودك 15 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۶:۴۸ توسط:سايت كتابك موضوع:

هيولاي خوش قلب

هيولاي خوش قلب

هيولاي خوش قلب

كتاب « هيولاي خوش قلب » كتابي است با دو داستان از نويسنده و تصويرگر برجسته ادبيات كودكان هلند، ماكس فلتويس. داستان درباره مردم سرزميني است كه وقتي مي‌فهمند دزد محصولات‌شان يك هيولاي خوش ‎قلب است به جاي زنداني كردن يا كشتن او دنبال يك راه‌حل بهتر هستند تا در كنار هم با مسالمت زندگي كنند. اول تصميم مي‌گيرند او را به خدمت ارتش در آورند و از قدرت او براي دفاع در برابر دشمنان استفاده كنند، اما موفق نمي‌شوند به هيولا چيزي ياد بدهند. بعد براي او قفسي مي‌سازند تا او را به نمايش بگذارند اما هيولا دوست ندارد در قفس باشد. سرانجام از هيولا براي گرم كردن آب حمام‌شان استفاده مي‌كنند.

در داستان دوم كتاب هيولاي خوش قلب به اسم هيولاي خوش قلب و دزدان، دزدان، هيولاي خوش قلب را با كمك شيريني آغشته به داور خواب‌آور مي‌دزدند. اما وقتي هيولا از خواب بيدار مي‌شود دزدها را دستگير و تحويل پليس مي‌دهد.

درباره نويسنده كتاب هيولاي خوش قلب

نويسنده‌ هيولاي خوش قلب، ماكس فلتويس نويسنده و تصويرگر برجسته‌ي هلندي و برنده سال ۲۰۰۴ برنده جايزه هانس كريستين اندرسن است. از آثار محبوب او مجموعه داستان‌هاي قورباغه و دوستانش است كه تعدادي از آن‌ها در ايران نيز منتشر شده است. او قصه‌گو و هنرمندي برجسته است كه زندگي خود را پيشكش ادبيات كودكان كرده است. فلتويس در آثارش ثابت كرده است كه كودكان را درك مي‌كند: ترديدها، ترس‌ها و شادي‌هاي آن‌ها را. آثار او گوهرهاي كوچكي از متن و تصويرند كه در كنار يكديگر به كودكان آرامش مي‌دهند و دنياي امني براي آن‌ها مي‌سازند تا براي رهايي از ناامني‌هاي پيرامون خود به آن پناه ببرند.

تاكنون چند كتاب از مجموعه قورباغه و دوستانش مانند، قورباغه مي ترسد، قورباغه و غريبه، قورباغه دوست پيدا مي كند، قورباغه و گنج، قورباغه و آواز پرنده و قورباغه قورباغه است به فارسي ترجمه شده است.

شناسنامه كتاب:
ناشر
هوپا
نويسنده
  Max Velthuijs,   ماكس فلتويس
آموزگاران و مربيان
 • كتاب هاي مناسب معلمين دبستان
برگردان
 • پريسا برازنده
تصويرگر
 •   Max Velthuijs
 •   ماكس فلتويس
خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي خانواده
 •   مجموعه نوشته هاي مناسب براي ۷ - ۹ سال
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: آبان ۹۶
پديدآورندگان
 •   ماكس فلتويس
 •   پريسا برازنده
سال نشر
۱۳۹۵
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • همزيستي مسالمت آميز

كتاب هيولاي خوش قلب


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۳:۵۶ توسط:سايت كتابك موضوع: