كتابك كتابك .

كتابك

چمدان شگفت‌انگيز هاپو

چمدان شگفت‌انگيز هاپو

چمدان شگفت‌انگيز هاپو

كتاب «چمدان شگفت‌انگيزهاپو» يك كتاب تصويري است با تصويرهاي زيبا و لطيف و داستاني دل‌گرم كننده در ستايش و اهميت دوستي.

داستان كتاب «چمدان شگفت‌انگيز هاپو» درباره‌ يك سگ كوچولو يا همان هاپو است. او چيزهاي استثنايي و هرچه را كه نياز دارد در چمدان آبي بزرگش مي‌گذارد: از يك تكه سنگ گرد تا يك دكمه‌ي قرمز. شب‌هنگام هاپو خودش را گلوله مي‌كند و روي چمدان آبي بزرگش، كه درست به اندازه خودش جا دارد، مي‌خوابد. اما صبح كه بيدار مي‌شود مي‌بيند كه موشي روي چمدان آبي بزرگ خوابيده است. هاپو خيلي عصباني مي‌شود و به موشي مي‌گويد نمي‌تواند آن جا بخوابد چون همه‌ي چيزهاي استثنايي‌ا‌‌ش داخل چمدان است.موشي از هاپو مي‌خواهد داخل چمدان آبي بزرگ را ببيند و به او پيشنهاد مي‌دهد تا با هم بازي كنند. بعد از بازي موشي مي‌رود و هاپو تنها مي‌شود. هاپو براي اين‌كه حالش بهتر شود سراغ چمدان آبي بزرگش مي‌رود اما چيزي استثنايي پيدا نمي‌كند. پس سراغ موشي مي‌رود و از او مي‌خواهد با هم به دنبال يك چيز استثنايي بگردند. هركدام از يك طرف راه مي‌افتند و مي‌گردند و مي‌گردند تا اين‌كه به هم مي‌خورند. هاپو موشي را بلند مي‌كند و مي‌فهمد كه موشي همان چيز استثنايي است كه به دنبالش بوده است. شب كه شد با هم بالاآمدن ماه را تماشا كردند و بعد كنار هم روي چمدان آبي بزرگ هاپو خوابيدند.
تريسي كوردروي راجع به كتاب «چمدان شگفت‌انگيز هاپو» مي‌گويد: سگ فكر مي‌كند براي همه چيز برنامه‌ريزي كرده است و در زندگي‌اش، به غير از محتويات چمدانش، به چيز ديگري نياز ندارد. موش با جسارت روي چمدان آبي بزرگ مي‌خوابد. سگ به خاطر چيزهاي استثنايي كه درون چمدانش است از اين كار عصباني مي‌شود. به‌مرور موش به سگ مي‌آموزد ممكن است چيز ديگري هم وجود داشته باشد كه در چمدان آبي بزرگ نباشد. آن چيز لذتِ داشتن يك دوست است. يك دوست براي بازي كردن، با هم بودن و حتي تقسيم كردن يك سيب خوش‌مزه. در آخر سگ به اين نتيجه مي‌رسد كه روي چمدان آبي بزرگ براي هر دو آن‌ها جا هست، درحالي كه در ابتداي داستان تصور مي‌كرد اين چمدان فقط مناسب خودش است.

درباره نويسنده‌ كتاب «چمدان شگفت‌انگيز هاپو»:

تريسي كوردروي در سال ۱۹۶۵ در جنوب انگلستان به دنيا آمد. ابتدا به عنوان معلم دبستان كارش را آغاز كرد. بعد از به دنيا آمدن اولين دخترش خانه‌نشين شد تا از او نگه‌داري كند. بعد از چند سال دوباره مشغول به كار شد و به بچه‌هايي كه به خاطر بيماري‌هاي طولاني‌مدت از تحصيل بازمانده بودند، ادبيات درس مي‌داد. در طول اين مدت به نوشتن براي كودكان علاقه‌مند شد. كوردروي از سال ۲۰۱۰ تاكنون حدود ۴۵ جلد كتاب كودك نوشته است.

شناسنامه كتاب:
ناشر
زعفران
نويسنده
  Tracy Corderoy,   تريسي كوردروي
برگردان
 • محبوبه نجف‌خاني
تصويرگر
 •   Rosalind Beardshaw
 •   رزاليند بردشاو
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: مرداد ۹۷
پديدآورندگان
 •   تريسي كوردروي
 •   رزاليند بردشاو
 •   محبوبه نجف‌خاني
سال نشر
  ۱۳۹۷
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • داستان‌هاي حيوانات براي كودكان
 • كودكان و دوستي
 • كتاب كودك
 • چمدان شگفت انگيز هاپو

كتاب چمدان شگفت‌انگيز هاپو


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۴:۴۶ توسط:سايت كتابك موضوع:

بن بست

بن بست

بن بست

كتاب «بن بست» داستان پسر نوجواني است به نام دين واشنگتن كه بسيار پرخاشگر است. دين بي‌دليل با هم‌كلاسي‌هايش دعوا و زد و خورد مي‌كند. البته از نظر خودش دلايل موجهي براي اين رفتارش دارد و از اينكه هم دوره‌اي‌ها از او مي‌ترسند احساس غرور مي‌كند.

با آن كه نمرات خوبي در درس‌ها مي‌گيرد، با مدرسه مشكل دارد و با هر تذكر انضباطي به اخراج از مدرسه نزديك‌تر مي‌شود، مدير مدرسه براي جلوگيري از اخراج او يك شرط مي‌گذارد. دين بايد با پسري به نام بيلي دي كه سندرم‌داون دارد معاشرت كند و در مسير مدرسه در مقابل ولگردهايي كه او را آزار مي‌دهند، از او محافظت كند. بيلي كه مورد سوء رفتار پدر بوده، در برابر خشونت دچار حمله‌هاي عصبي مي‌شود. حال چگونه اين دو متضاد مي‌توانند با هم دوست و هم‌مسير شوند؟ پس از مدتي نفر سومي هم به گروه آن‌ها اضافه مي‌شود و او دختري است كه با دو پدر در جايي گاراژ مانند زندگي مي‌كند. با تمام اين اختلاف‌ها، دوستي اين سه نفر به رابطه عميق و صميمي تبديل مي‌شود و به مرور با شناخت بيلي درمي‌يابند كه او بسيار باهوش و شجاع است.

وجه اشتراك بيلي و دين اين است كه پدران‌شان آن‌ها را نمي‌خواسته‌اند و ترك‌شان كرده‌اند. دين هيچ وقت پدرش را نديده است و نمي‌شناسد. به گفته مادر، پدرش او را نمي‌خواسته و به همين خاطر ترك‌شان كرده است. پدر بيلي هم آن‌ها را ترك كرده است زيرا نمي‌توانسته بيلي را همان‌گونه كه بود بپذيرد. پدر، بيلي را تحت فشار قرار مي‌داد و وادار مي‌كرد تا معماهاي دشوار را حل كند. زيرا معتقد بود كه با اين كار مي‌تواند سندرم داون‌اش را درمان كند و طبيعتا وقتي موفق نمي‌شود، آن‌ها را ترك مي‌كند. اما وجه اختلاف آن‌ها اين است كه بيلي پدرش را بخشيده و او را مي‌طلبد. اما دين با خودش در كشمكش است و نمي‌تواند به راحتي پدري را كه او را نخواسته است ببخشد.

ارين جيدلنگ نويسنده كتاب «بن بست» كه خود فرزندي با سندرم داون دارد از يك كودك با سندرم‌داون شخصيتِ دوست‌داشتي و قابل پذيرش به مخاطب معرفي مي‌كند. كتاب «بن بست» همينطور به پذيرش دگر‌باش‌ها اشاره دارد.

كيوان عبيدي آشتياني مترجم كتاب «بن‌بست» در مطلبي كه در ايبنا منتشر شده است درباره كتاب «بن بست» مي‌گويد: «روايت يك دوستي ويژه ميان دو پسر است كه يكي از آنها سندروم دان دارد و آن ديگري گرفتار خشمي دروني است. بيلي دي سندروم داون دارد و آرزويش پيداكردن پدرش است. دين واشنگتن هميشه خشمگين است اما هيچ علاقه‌اي به پيداكردن پدرش ندارد. در اين كتاب، دين واشنگتن كه به خاطر بروز خشم دروني‌اش همواره در معرض خطر اخراج از مدرسه است درگير دوستي ناخواسته با بيلي دي مي‌شود تا شايد بتواند از طريق كمك به بيلي دي پرونده مدرسه‌اش را تميز كند. نويسنده از زبان دين واشنگتن داستاني پر از معما همراه با تعليق و ديالوگ‌هايي جذاب و منحصر به‌فرد روايت مي‌كند. بن بست داستاني پركشش از چالش‌هاي دو نوجوان است، دو نوجواني كه تصويري از پدري گمشده دارند و مخاطب تا پايان داستان نمي‌داند كدام تصوير به حقيقت نزديك است.»

درباره نويسنده كتاب «بن بست»

ارين جيدلنگ نويسنده كتاب «بن بست» روزنامه‌نگار است و مشاهده‌گري حرفه‌اي. او خبر مي‌خواند و خبر مي‌نويسد و بعضي از خبرها را با زباني زيبا به داستان‌هايي زيبا و تاثيرگذار تبديل مي‌كند. جيد لنگ به خاطر روحيه كودكانه‌اي كه دارد از قدرت بي‌نظيري در روايت داستان‌هاي كودك و نوجوان برخوردار است.


كتاب «بن‌بست» همه‌ آن‌ چيزي‌ست كه يك رمان نوجوان بايد داشته باشد؛ خلاء‌ها و خط قرمز‌هايي كه كمتر نويسنده‌اي سراغ‌شان مي‌رود و «ارين جيد لنگ» جسورانه داستاني خلق مي‌كند كه سراسر شگفتي‌ست و خواندنش لذتِ محض.

«بن‌بست» داستان نوجوان شروري‌ست به نام «دين» كه سرگذشتي متفاوت از سرگذشت نوجوان‌هايي دارد كه پيش از اين با آن‌ها آشنا شده‌ايم يا از آن‌ها حرف زده‌ايم. «دين» از آغاز آفرينشش زندگي متفاوتي دارد. او حاصل خطا يا اشتباه دو نفر است، خطايي كه هرگز جبران نشده است. همين كشف كافي‌ست تا براي سه روز ـ و البته تا پايان داستان و حتي بعد از آن ـ درگير آدم‌هايي باشم كه سرنوشتي مشابه «دين» دارند. آن‌هايي كه ناخواسته به دنيا مي‌آيند و ناخواسته زندگي مي‌كنند و هميشه ناپذيرفتني مي‌مانند. آن‌هايي كه دچار اين سرنوشت‌اند چه حال و روزگاري دارند؟ حالِ «دين» شانزده ساله را دارند كه هميشه‌ خدا دست‌هايش مشت شده است و با بهانه يا بي‌بهانه آماده‌ كوبيده شدن در صورت و دماغ و فك ديگران و انتقام گرفتن؟

«دين» پسر شانزده ساله‌اي‌ست كه از فرط قانون‌شكني و ايجاد نفرت و دشمني در ميان همكلاسي‌ها و اولياي مدرسه، به پايان خطِ «تحمل شدن» رسيده و آخرين اخطار را از سوي مدرسه دريافت كرده است: اگر يك بار ديگر دست از پا خطا كند از مدرسه اخراج مي‌شود و پرت مي‌شود به همان جايي كه شايسته‌اش مي‌دانند، مدرسه‌ لات‌ها و بي‌سر و پاها. اما «دين» اين را نمي‌خواهد. او با مشت‌هايي كه حواله‌ ديگران مي‌كند و نفرتي كه در دلش بزرگ و پررنگ‌تر مي‌شود در پي يافتن پاسخي براي «چرا»هاي زندگي‌ش است؛ همين. او نمي‌خواهد نفرت‌انگيز باشد، اما نمي‌تواند نفرت‌انگيز نباشد. او چالش‌هاي مختلفي در زندگي‌اش دارد. چالش‌هايي كه خارج از تصور و درك آدم‌هاست. از كنار آمدن با مادر بسيار جوان و زيبايش كه تنها شانزده سال با او اختلاف سني دارد گرفته تا كشف آن اتفاقي كه حاصل‌اش بوده: تجاوز يا عشق؟

سوال‌هاي «دينِ» شانزده ساله درباره‌ هويت خود و خانواده‌ دو نفره‌شان است كه در او خشم بي‌پاياني را به وجود آورده است. خشمي كه نه خودش مي‌تواند براي آن كاري كند، نه ديگراني كه با او در تعامل‌اند. در پي يك اتفاق است كه او با «بيلي دي» يكي از شخصيت‌هاي منحصربه‌فرد روزگار آشنا مي‌شود. پسركي كه دچار سندرم داون است و چيزي كه زندگي دين و بيلي را به هم گره مي‌زند دغدغه‌ي مشتركي است كه هر دو دارند: پيدا كردن پدرشان.

«ارين جيد لنگ» نويسنده‌ «بن‌بست» تنها با خلق شخصيت «دين» و «بيلي‌ دي» (يك سندرم داوني) نيست كه قدرت نويسندگي، هوش و انسان‌شناسي‌اش را به رخ مي‌كشد. قدم به قدم با «دين» و «بيلي» همراه و با جهان ذهني و دروني هر كدام از آن‌ها آشنا مي‌شوي و درست همان‌جايي كه فكر مي‌كني اين نهايتِ خلاقيت و نوآوري و جسارت در داستان‌نويسي براي مخاطب نوجوان است، سر و كله‌ شخصيت ديگري با سرنوشتي متفاوت‌تر پيدا مي‌شود: «سيلي» دختر نوجواني كه در خانواده‌اي با دو پدر زندگي مي‌كند.

در رمان «بن‌بست» بود كه بار ديگر و البته با ذهني آماده‌تر با زندگي نوجواني آشنا مي‌شدم كه در خانواده‌اي متفاوت بزرگ شده بود و زندگي مي‌كرد، دو پدر و البته به گفته‌ي خود «سيلي»: سه پدر و يك مادر كه از پدر و مادر اصلي‌اش خبري نبود و به فرزندخواندگي اين دو پدر انتخاب شده بود.

براي مني كه سال‌هاست داستان‌هاي كودك و نوجوان را نه از روي وظيفه يا شغل، بلكه از روي عشق و علاقه دنبال مي‌كنم و در خلال اين داستان‌ها با زندگي‌ها و شخصيت‌هاي مختلفي آشنا شده‌ام به جرات مي‌توانم بنويسم كه هنوز در ذهنم مشابهي براي داستان «بن‌بست» پيدا نكرده‌ام. «ارين جيد لنگ» در هر فصل و صفحه با ديالوگ‌ها، گره‌ها، اتفاق‌ها و شخصيت‌هايش جز شگفتي و غافلگيري نيافريده است. درست همان‌جايي كه مي‌خواهي در هوشمندي و ذكاوت به خودت نمره قبولي بدهي و اتفاق بعدي داستان را پيش‌بيني كني، نويسنده ورق تازه‌اي رو مي‌كند و ماجراي ديگري براي شخصيت‌ها رقم مي‌زند.

خواندن «بن‌بست» تمام شده و صدايي درونم زمزمه مي‌كند: «اين است يك رمان نوجوان واقعي. اين است...»

بعد از نويسنده‌ها كه ما را با جهاني ديگر آشنا، و قدرت درك و هم‌دلي و انسان‌دوستي‌مان را تقويت مي‌كنند بايد ممنون مترجم‌هاي خوبي مثل خانم «كيوان عبيدي آشتياني» باشيم كه هميشه با انتخاب‌هاي درخشان‌شان پلي شده‌اند براي كشف جهان‌هاي تازه به زبان‌هاي ديگر. بعد از اين همه سال خانم عبيدي آشتياني به معياري تبديل شده‌ كه اگر نام‌شان را روي جلد كتابي ديديد براي خواندنش نبايد ذره‌اي ترديد كنيد. حالا منتظر چه هستيد؟ اميدوارم به اندازه‌ من ـ و حتي خيلي بيشتر ـ از «بن‌بست» و كشف شخصيت‌هاي كم‌نظيرش لذت ببريد.

شناسنامه كتاب:
ناشر
افق
نويسنده
  Erin Jade Lange,   ارين جيد لنگ
ويراستار
 •   آتوسا صالحي
برگردان
 • كيوان عبيدي آشتياني
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: مرداد ۹۷
پديدآورندگان
 •   كيوان عبيدي آشتياني
 •   ارين جيد لنگ
 •   آتوسا صالحي
سال نشر
  ۱۳۹۶
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • كودكان پرخاشگر
 • رابطه كودكان و با پدران
 • كودكان طردشده
 • كودك سندرم داون
 • شيرين هاشميان
 • فريبا ديندار

كتاب بن بست


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 13 ساله، معرفي كتاب كودك 14 ساله، معرفي كتاب كودك 15 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۵:۱۰ توسط:سايت كتابك موضوع:

رز به ديدن آقاي وينترگارتن مي‌رود

رز به ديدن آقاي وينترگارتن مي‌رود

رز به ديدن آقاي وينترگارتن مي‌رود

كتاب «رز به ديدن آقاي وينترگارتن مي‌رود» درباره‎ خانوادهاي به نام سامرز است كه به خانه‌ جديد اسباب‎كشي كرده‌اند. خانه و باغچه‌ خانواده‌ سامرز پر از نور و آفتاب و رنگ و گل‌هاي مختلف است.

در خانه‌ كناري، آقاي وينترگارتن زندگي مي‌كند. آن خانه تاريك و سرد و بي‌روح است. درباره آقاي وينترگارتن شايعه‌هاي بسياري بين مردم محله وجود دارد. آن‌ها مي‌گويند او سگي به درندگي گرگ‌ها دارد و يك تمساح آب شور تا هر كس را كه خواست وارد خانه‌اش شود بترساند. رزاين شايعه‌ها را باور ندارد؛ اما يك روز وقتي هنگام بازي با بچه‌ها توپش به حياط خانه‌ آقاي وينترگارتن مي‌افتد رز مي‌ترسد براي گرفتن توپش به در خانه آقاي وينترگارتن برود. مادر مقداري كيك داغ و چند شاخه گل آماده مي‌كند و به همراه رز، براي پس گرفتن توپ، به ديدن آقاي وينترگارتن مي‌روند.
داستان كتاب «رز به ديدن آقاي وينترگارتن مي‌رود» براي پيش كشيدن مسائل اخلاقي مانند اهميت مهربان‌بودن و تاثير پيش‌داوري درباره زندگي ديگران مناسب است. تصويرهاي نمادين كتاب كه با رعايت كوچك‌ترين جزئيات كشيده شده‌اند، نقش مهمي در پيش‌بردن داستان و انتقال پيام آن دارد؛ مانند پرنده‌هاي كاغذ ديواري اتاق رز يا انواع گل و گياهاني كه در باغچه مي‌كارند. اين‌ها نشان مي‌دهد خانواده سامرز به طبيعت احترام مي‌گذارند.
يكي از تاثيرگذارترين شخصيت‎هاي اين كتاب مادر رز است. هنگامي‌كه رز براي پس گرفتن توپش از آقاي وينترگارتن ترديد دارد، مادرش او را تشويق مي‎كند تا به دور از هرگونه ترس و قضاوتي به ديدن آقاي وينترگارتن برود و برايش كيك و گل ببرد.
كتاب تصويري «رز به ديدن آقاي وينترگارتن مي‌رود» براي بلندخواني مناسب است.

درباره‌ نويسنده‌ و تصويرگر كتاب «رز به ديدن آقاي وينترگارتن مي‌رود»:

رابرت دونالد گراهام كه با نام باب گراهام شناخته مي‌شود نويسنده و تصويرگر كتاب‌هاي تصويري است. او بيشتر براي كودكان گروه سني پايين‌تر مي‌نويسد.
گراهام در سيدني استراليا متولد شد. در رشته‌ طراحي و نقاشي درس خواند و پس از فارغ‌التحصيل شدن، كارش را با طراحي و تصويرسازي آغاز كرد.
او در سال ۲۰۱۲ به پاس خدمت‌هايش در زمينه تصويرگري براي كودكان، از سوي استراليا، براي دريافت جايزه هانس كريستين اندرسن نامزد شد.
محبوب‌ترين كتاب باب گراهام «چگونه مي‌توان بال شكسته‌اي را درمان كرد؟» است كه يك كتاب تصويري است. كتاب داستان پسركي را روايت مي‌كند كه يك پرنده‌ آسيب‌ديده را نجات مي‌دهد. اين كتاب به زبان‌هاي مختلف ترجمه شده است.

گزيده‌هايي از كتاب

وقتي رز رفت، آقاي وينترگارتن آرام صندلي‌اش را عقب زد و كاري را كرد كه سال‌ها نكرده بود... آقاي وينترگارتن پرده‌هاي سالنش را كنار زد. روي پله‌هاي ساختمان و در زير نور آفتاب نشست و با خودش فكر كرد.

كاربردها و فعاليت ها

 • به اسم رز سامرز Rose Summers توجه كنيد. Rose نام گل است وSummer به معني تابستان است. بچه‌ها چه تصوري از شخصيت او دارند؟ ارتباط نام او با رفتار و شخصيتش چيست؟ در مورد آقاي وينترگارتن (winter به معني زمستان است) چه طور؟ از آن‌ها بپرسيد چگونه مي‌توان مانند رز رفتار كرد؟
 • با كودكان درباره روش استفاده‌ گراهام (تصويرگر كتاب) از رنگ‌ها صحبت كنيد. رنگ‌هاي قرمز و زرد و سبز درخشان براي تصوير كردن خانواده‌ سامرز و خاكستري و قهوه‌اي براي آقاي وينترگارتن.
 • درباره مكان‌هاي وقوع اتفاق‌هاي داستان را بحث كنيد. (اتاق‌هاي خالي و سرد و باغ بي‌‌روح و اندوهگين خانه‌ آقاي وينترگارتن در مقايسه با اتاق‌هاي تزيين‌شده و زيبا و باغچه‌ پر از گل و رنگارنگ خانه‌ خانواده سامرز).
 • از كودكان بخواهيد از داستان فراتر بروند و دليل‌هاي ديگري براي رفتار سرد و خشن آقاي وينترگارتن پيدا كنند.
 • خواننده كتاب چگونه متوجه مي‌شود آقاي وينترگارتن پس از برخورد با رز و مادرش زندگي شادتري دارد؟
 • از كودكان بخواهيد تغييري را كه آقاي وينترگارتن در خانه و باغش مي‌دهد، بيان كنند يا بنويسند.
 • از كودك بخواهيد براي كسي كه دوستش دارد نامه‌اي بنويسد و به دستش برساند. از او بخواهيد دليل دوست‌داشتن آن شخص را حتما بنويسد.
 • دو جدول با دو ستون بكشيد.

جدول نخست: يك ستون مربوط به رز و يكي مربوط به آقاي وينترگارتن است. زير جدول كلمه‌هاي توصيف كننده اين دو نفر را به صورت درهم بنويسيد. از كودك بخواهيد هر يك از اين كلمه‌ها را در ستون‌هاي جدول بازنويسي كند.
كوتاه – بداخلاق – صميمي – گوشه‌گير – بلند – مهربان – پير – جوان – شجاع – متفكر – تنها – كمك‌كننده - ...

جدول دوم: يك ستون مربوط به رنگ‌هاي گرم و يكي مربوط به رنگ‌هاي سرد. زير جدول نام رنگ‌ها را بنويسيد. از كودك بخواهيد تا با توجه به تصويرهاي كتاب هر رنگ را در ستون درست بنويسد. سپس وسط يك كاغذ سفيد يك خط بكشيد و از او بخواهيد يك طرف با رنگ‌هاي سرد و يك طرف با رنگ‌هاي گرم نقاشي بكشد:
زرد – آبي – سبز – قرمز – نارنجي – بنفش

براي آموزش رنگ‌ها از نمونه‌ زير هم مي‌توان استفاده كرد:

رنگ‌ها

 

شناسنامه كتاب:
ناشر
نشر شهرتاش
نويسنده
  Bob Graham,   باب گراهام
ويراستار
 •   فرزانه شهرتاش
برگردان
 • حميده شرزه‌يي
تصويرگر
 •   Bob Graham
 •   باب گراهام
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: مرداد ۹۷
پديدآورندگان
 •   باب گراهام
 •   حميده شرزه‌يي
 •   فرزانه شهرتاش
سال نشر
  ۱۳۹۵
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • كودكان و مهرباني
 • بهار مشفق
 • كودكان و دوستي
 • كودكان و پرهيز از پيش‌داوري ، كودكان و بخشش
 • باب گراهام
 • رز به ديدن آقاي وينترگارتن مي‌رود
 • كتاب قصه كودكانه تصويري

كتاب رز به ديدن آقاي وينترگارتن مي‌رود


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي تصويري كودك و نوجوان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۲۱:۴۶ توسط:سايت كتابك موضوع:

خرسي به نام يكشنبه

خرسي به نام يكشنبه

خرسي به نام يكشنبه

كتاب «خرسي به نام يكشنبه» در قالب داستاني بلند براي كودكان و نوجوانان نگاشته شده است. داستان «خرسي به نام يكشنبه» روايت شروع ارتباط پسر بچه‌اي با يك خرس عروسكي است كه از زبان نگارنده داستان تعريف مي‌شود.

يك پسر كوچولو به نام اَكسل وقتي يك روز صبح از خواب بيدار مي‌شود يك خرس عروسكي كوچولوي نو را مي‌بيند كه كنارش دراز كشيده است. پسرك براي خرس نام يكشنبه را انتخاب مي‌كند. او به قدري خرسش را دوست دارد كه اگر شب‌ها آن را با دست‌ها، بيني و گوشش لمس و حس نكند نمي‌تواند با آرامش بخوابد. پسرك روزها هم خرس را همه جا با خود مي‌برد حتي هنگامي كه به دستشويي مي‌رود خرس هم روي يك لگن كوچك كنار او مي‌نشيند. تا اينكه يك روز صبح پسرك با سوالي در ذهن‌اش روبه‌رو مي‌شود كه «آيا همان قدر كه من يكشنبه را دوست دارم او هم مرا دوست دارد؟ او كه هيچ وقت حرف نمي‌زند و هيچ عكس‌العملي در مقابل من ندارد. او فقط به روبه‌رو نگاه مي‌كند. نكند كه اصلا زنده نيست؟ در اين‌صورت چطور مي‌تواند مرا دوست داشته باشد؟»
پسرك براي يافتن نشانه‌هاي زنده بودن در «يكشنبه» به شدت با او بدرفتاري مي‌كند تا جايي‌كه او را با شير و عسل صبحانه كثيف مي‌كند. مادرش پس از مؤاخذه او به خاطر بدرفتاريش با «يكشنبه» بيچاره، خرس كوچولو را در ماشين لباسشويي مي‌شويد و سپس آن را از بند رخت آويزان مي‌كند.
آن شب پسرك به دليل خيس بودن «يكشنبه» تنها به تختش مي‌رود و اعتراف مي‌كند كه آن شب غم‌انگيزترين شب زندگيش است. پسرك آن شب دو خواب مي‌بيند. يك خواب كوتاه كه در آن او بزرگ شده است و پدر و مادرش دو كودك كوچك در آغوش او هستند. خواب ديگر او كه بلند است اكسل يك اسباب‌بازي در فروشگاه اسباب‌بازي است كه فروشنده و مشتري‌هايش همگي خرس هستند. در اين خواب بلند او ماجراهايي را به عنوان يك آدم اسباب‌بازي كه اتفاقا اسباب‌بازي مورد علاقه خرس‌ها هم هست تجربه مي‌كند. اين خواب پاسخ پرسش‌هاي اكسل در مورد احساس «يكشنبه» به او را برايش روشن مي‌كند. به اين ترتيب داستان با عشق بي‌قيد و شرط اكسل به «يكشنبه» پايان مي‌يابد.
كتاب «خرسي به نام يكشنبه» داستاني بسيار ظريف و زيبا از تجربه‌هاي ناب و پاك كودكانه‌اي است كه بسياري از ما از سر گذرانده‌ايم. داستان تصورات، تخيلات و آرزوهاي همه كودكان. داستان «خرسي به نام يكشنبه» دنياي كودكان و عشق آن‌ها و تعريف آن‌ها از علاقه و دوست داشتن را از نگاه يك كودك و همان كودك به عنوان يك اسباب‌بازي بيان مي كند. آنچه در اين داستان معرفي مي‌شود عشقي كودكانه است كه بدون قيد و شرط و چشم داشت نثار مي‌شود. هرچند به درك عميق و درست كودكان از دوست‌داشتن اشاره‌اي دقيق مي‌شود. اكسل يكشنبه را هر طور كه باشد دوست دارد. البته او هم در كنار يكشنبه احساس آرامش و امنيت دارد و همواره دوستي همراه در كنار خود دارد.
از نكات جالب و عميق اين داستان توجه به ذهن پرسشگر كودكان است، اين‌كه آن‌ها با وجود تجربه و سن كم چگونه به عمق و معناي روابط‌شان اهميت مي‌دهند. هوشمندي نويسنده در استفاده از يك رويا براي پاسخ دادن به پرسش‌هايي كه ممكن است براي كودكان بسياري مطرح باشد ستودني است. از ديگر موارد جذاب داستان كتاب «خرسي به نام يكشنبه» روايت داستان از زبان نويسنده آن اَكسل هَكه است كه آن را بسيار دلنشين و باورپذير مي‌كند. در اين داستان اكسل در دو موقعيت خود را به جاي ديگران مي‌بيند؛ يك بار به عنوان مراقب پدر و مادرش و بار ديگر به عنوان اسباب‌بازي خرس‌ها. شايد هدف نويسنده گوشزد كردن و يادآوري اين نكته به خواننده باشد كه قرار دادن خودش به جاي ديگران را تمرين كند تا بتواند انتظاراتش را از آن‌ها آن‌طور كه بايد تعريف كند. در اين‌صورت افراد حتي مي‌توانند رفتار خود با ديگران را نيز قضاوت كنند.
تصاوير كتاب «خرسي به نام يكشنبه» با وجود كم بودن، جزييات زيبا و لذت‌بخشي از داستان را در ذهن خواننده حك مي‌كنند و خواننده را به نگاه دقيق براي يافتن داستان در دل خود وامي‌دارند.

درباره نويسنده كتاب «خرسي به نام يكشنبه»

اَكسل هَكه نويسنده آلماني در دانشكده روزنامه نگاري آلمان در شهر مونيخ در رشته علوم سياسي تحصيل كرده است. هكه سال‌ها به عنوان خبرنگار ورزشي، و سپس به عنوان يك مفسر سياسي، خبرنگار بازي‌هاي المپيك و سردبير از سال ۱۹۸۱ تا ۲۰۰۰ فعاليت كرده است. او بعد از سال ۲۰۰۰ به عنوان مقاله‌نويس و نويسنده مستقل كار كرده است. اكسل هكه در سال ۱۹۹۱ اولين كتاب خود با نام «شب‌ها با بوش» كه مجموعه‌اي از داستان‌هاي كوتاه و گزارش‌ها و تفاسير بود را منتشر كرد كه براي اولين بار در داستانش يكي از شخصيت‌هاي مشهور هكه‌ها (خانواده هكه) يعني يخچال بوش، صحبت مي‌كرد. او از آن زمان كتاب‌هاي زيادي را منتشر كرده است كه نقاش اهل برلين ميشائيل زووا (مايكل ساوا) تصويرگر بسياري از آن‌ها بوده است. از ديگر كتاب‌هاي بسيار مشهور اَكسل هَكه «شاه دسامبر كوچولو» است. كتاب‌هاي هكه از جمله پرفروش‌ترين كتاب‌هاي آلمان هستند و به هفده زبان ترجمه شده‌اند. كتاب «شاه دسامبر كوچولو» در كشور ژاپن نيز به عنوان پرفروش‌ترين كتاب شناخته شده است. همچنين كتاب «شاه دسامبر كوچولو» قبلا در ايران توسط حسين ابراهيمي (الوند) ترجمه شده است. بسياري از كتاب‌هاي هكه به صورت كتاب صوتي درآمده‌اند. او توانسته است جوايزي را براي كتاب‌هايش كسب كند از جمله جايزه جوزف رات، جايزه تئودور وولف، جايزه ارنست هوفرچتر و جايزه بين المللي Corine (كتاب صوتي گروهي) در سال ۲۰۱۱ براي كتاب «بهترين زندگي عشق من».

درباره تصويرگر كتاب «خرسي به نام يكشنبه»

ميشائيل زووا (مايكل ساوا) هنرمند آلماني است كه عمدتا به خاطر نقاشي‌هايش كه غالباً خيره‌كننده، سورئال، عجيب و غيرقابل پيش‌بيني هستند شناخته شده است. در نقاشي‌هاي او اغلب حيواناتي وجود دارند كه به زبان انگليسي و يا آلماني نام‌گذاري شده‌اند. ‌ زووا به مدت هفت سال در دانشكده هنرهاي زيباي برلين تحصيل كرده است. قبل از تمركز بر حرفه‌اش به عنوان يك نقاش و تصويرگر مدتي كوتاه به عنوان معلم هنر مشغول به كار بوده است. او علاوه بر انتشار يك مجموعه از پنجاه نقاشي‌اش در سال ۱۹۹۶ تصويرگري چندين كتاب از جمله «شاه دسامبر كوچولو» اثر ديگر اَكسل هَكه را نيز انجام داده است.

درباره مترجم كتاب «خرسي به نام يكشنبه»

حسين ابراهيمي(الوند) (۱۳۸۶-۱۳۳۰) دانش آموخته رشته زبان و ادبيات انگليسي و ادبيات فارسي دانشگاه تهران و از مترجمين به نام و پركار كتاب‌هاي كودك و نوجوان بوده است. او از جمله نخستين افرادي است كه نسبت به پرداخت حق تأليف پديدآورندگان كتاب‌هاي ترجمه شده بسيار اهميت مي‌داد. ابراهيمي الوند جوايز بسياري را به عنوان مترجم دريافت كرده بود. او علاوه بر ترجمه آثاري از اَكسل هَكه آثار بسياري را از نويسندگان بزرگي چون سوزان فِلچر، داگلاس وود، لوييس سكر، جيمز هوستون، فردريك فلد و ... به فارسي ترجمه كرده است. از ويژگي‌هاي الوند علاوه بر ارتباط با ناشران، تعامل و ارتباط او با پديدآورندگان آثار ترجمه شده‌اش بوده است. وي توانست براي ترجمه كتاب هاي «زمستان جنگ» و «آخرين گودال» ديپلم افتخار موسسه بين المللي كتاب براي نسل جوان (IBBY) در سال‌هاي ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ را كسب كند. از ديگر جوايز و افتخارات او مي‌توان به دريافت پلاك طلاي شوراي كتاب كودك براي كليه آثار، لوح زرين كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، تنديس ماه زرين انجمن نويسندگان كودك و نوجوان و ... اشاره كرد. كتاب‌هايي چون موش كوچولو نوشته لوييس سكر، سفال شكسته اثر ليندا سو پارك، سه گانه چرخ گردون اثر جميله گوين از جمله نمونه‌هايي از بيش از ۱۰۰ اثر ترجمه شده از اين مترجم متعهد و پرافتخار هستند.

كاربردها و فعاليت ها

نوع فعاليت: فردي- گروهي
گروه سني مخاطب: نوجوان

گفت و گو با مخاطبان در باره داستان و شخصيت‌هاي آن و احساس اَكسل:

 • از مخاطبان بخواهيد عروسك و يا اسباب‌بازي مورد علاقه‌شان را با خود بياورند و در باره احساسشان به آن‌ و زماني كه با آن اسباب‌بازي تعاملي داشته‌اند و دلايلي كه او را بيش از يك اسباب بازي مي‌دانسته اند صحبت كنند.
 • مي‌توانيد پرسش‌هايي را از متن داستان استخراج كنيد و در باره آن‌ها با مخاطبان گفت و گو كنيد.
 • توجه مخاطبان را به تصاوير و جزييات آن‌ها جلب كنيد و تشويق‌شان كنيد كه بتوانند نكات موجود در داستان را در تصاوير بيابند.
 • مي‌توانيد جلسه‌اي را براي صحبت پيرامون سبك و تكنيك نقاشي‌هاي كتاب اختصاص دهيد و مخاطبان را با تصويرگر كتاب و آثارش آشنا كنيد. حتي مخاطبان مي‌توانند خودشان به عنوان كار تحقيقي مشاركتي در اين رابطه اطلاعات كسب كنند و در كلاس ارايه دهند.
شناسنامه كتاب:
ناشر
قدياني
نويسنده
  Axel Hacke,   اَكسل هَكه
ويراستار
 •   فرزانه كريمي
برگردان
 • حسين ابراهيمي(الوند)
تصويرگر
 •   Michael Sowa
 •   ميشائيل زووا
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: مرداد ۹۷
پديدآورندگان
 •   اَكسل هَكه
 •   ميشائيل زووا
 •   حسين ابراهيمي(الوند)
 • فرزانه كريمي
سال نشر
چاپ دوم, ۱۳۹۳
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • كتاب تصويري
 • كتاب فانتزي
 • كتاب تخيلي
 • اَكسل هَكه
 • ميشائيل زووا
 • حسين ابراهيمي(الوند)
 • فرزانه كريمي
 • رمان نوجوان
 • كودك و نوجوان و دوستي
 • خواب و رويا
 • كودك و نوجوان و درك ديگران
 • نوجوان و آثار بزرگ
 • داستان كوتاه براي كودكان دبستاني

كتاب خرسي به نام يكشنبه


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 7 ساله، معرفي كتاب كودك 8 ساله، معرفي كتاب كودك 9 ساله، معرفي كتاب كودك 10 ساله، معرفي كتاب كودك 11 ساله، معرفي كتاب كودك 12 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۰۲:۵۷ توسط:سايت كتابك موضوع:

آقاي ماجيكا ناپديد مي‌شود

آقاي ماجيكا ناپديد مي‌شود

آقاي ماجيكا ناپديد مي‌شود

كتاب «آقاي ماجيكا ناپديد مي‌شود» از مجموعه كتاب‌هاي ماجراهاي آقاي ماجيكا است. اين مجموعه روايتگر اتفاق‌هايي است كه در مدرسه‌ سنت بارتي مي‌افتد. با اين‌كه هسته‌ مركزي كتاب‌ها‌ يكسان است ولي هر كتاب را به ‌تنهايي و مستقل از ساير كتاب‌هاي اين مجموعه نيز مي‌توان خواند.

رخدادهاي همه‌ داستان‌ها از جمله كتاب «آقاي ماجيكا ناپديد مي‌شود» بر محور جنگِ بين خوبي و بدي و نيكي و شرارت روي مي‌دهد و در يك رويارويي طولاني و طي ماجراهاي زياد، خير مطلق در برابر شر مطلق به پيروزي مي‌رسد. آقاي ماجيكا (آموزگار كلاس سوم كه قبل از معلمي جادوگر بوده است)، جودي، توماس و برادر دوقلويش پيت (از شاگردان كلاس سوم) نماينده‌ خيراند و هميش بيگ‌مور (شاگرد بدجنس كلاس سوم) و ويلهلمينا وارلاك (جادوگر بدكار و دشمن آقاي ماجيكا) نماينده‌‌ شر. دوستي، همدلي و هوشمندي عامل موفقيت بچه‌هاي كلاس سوم دبستان سنت بارتي است. آن‌ها با اتحاد، كار گروهي و مسئوليت‌پذيري مي‌توانند بر نيروي شر غالب ‌شوند.

در پشت جلد كتاب «آقاي ماجيكا ناپديد مي‌شود» مي‌خوانيم: «يك نفر برايم پاپوش دوخته. لطفا كمك كنيد!» توماس و پيت و جودي پيامي از آقاي ماجيكا دريافت مي‌كنند و مي‌فهمند كه هيات رسيدگي به جرائم الكي او را دستگير كرده است. آن‌ها تصميم مي‌گيرند به او كمك كنند. از بخت بد، هميش بيگ‌مور و ويلهلمينا وارلاك يك گام از آن‌ها جلوترند و مي‌خواهند به آن‌ها كلك بزنند.

كتاب «آقاي ماجيكا ناپديد مي‌شود» در شش فصل پيش مي‌رود. بچه‌هاي كلاس متوجه شده‌اند كه چيزي اشتباه است. اين‌كه آقاي ماجيكا بدون خداحافظي مدرسه را ترك كند به نظر عجيب مي‌رسيد تا اين‌كه از او پيامي دريافت مي‌كنند كه مي‌گويد توسط گروه جاسوسي جنجالي دستگير شده است. آن‌ها مصمم هستند كه او را نجات دهند. براي انجام اين كار آن‌ها بايد هميش بيگ‌مور و ويلهلمينا وارلاك، دشمن قديمي آقاي ماجيكا، را گول بزنند. آن‌ها سرانجام موفق مي‌شوند و ويلهلمينا مجازات مي‌شود كه براي مدتي طولاني روي زمين بماند و به عنوان كمك‌معلم كار كند بدون اين‌كه اجازه‌‌ي جادوگري داشته باشد.

مجموعه كتاب‌هاي ماجراهاي آقاي ماجيكا براي كودكاني كه داستان‌هاي هيجان‌انگيز و ماجراجويانه را دوست دارند جذاب و خواندني است. «آقاي ماجيكا و بازرس مدرسه»، «آقاي ماجيكا و سرايدار مدرسه» و «آقاي ماجيكا و كتاب هفته» جلدهاي ديگر اين مجموعه است. از مجموعه كتاب‌هاي ماجراهاي آقاي ماجيكا يك مجموعه‌ تلويزيوني نيز ساخته و در فاصله‌ سال‌هاي ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۰ پخش شده است. هم‌چنين داستان‌هاي اين مجموعه از راديو نيز پخش شده‌اند.

درباره نويسنده كتاب «آقاي ماجيكا ناپديد مي‌شود»

هامفري كارپنتر نويسنده، برنامه‌ساز راديويي و بيوگرافي‌نويس انگليسي است كه در سال ۱۹۴۵ در آكسفورد به دنيا آمده و در سال ۲۰۰۵ درگذشته است. در ميان آثار گوناگون او آن‌چه به ادبيات كودك مربوط مي‌شود، مي‌توان به بيوگرافي تالكين و راهنماي ادبيات كودك آكسفورد اشاره كرد كه به همراه همسرش تاليف كرد و مرجع معتبري به‌شمار مي‌رود. مجموعه‌ آقاي ماجيكا نيز از آثار محبوب اوست كه تاكنون بارها تجديد چاپ شده است.

درباره تصويرگر كتاب «آقاي ماجيكا ناپديد مي‌شود»

فرانك راجرز، زاده‌ ۱۹۶۰، نويسنده و تصويرگر اسكاتلندي كتابهاي كودكان است. او در مدرسه‌ي هنر گلاسگو درس خواند و از سال ۱۹۸۷ تصميم گرفت به عنوان يك نويسنده و تصويرگر تمام‌وقت فعاليت كند. او تاكنون بيش از شصت كتاب نوشته و تصويرگري كرده است. راجرز هم‌چنين به‌عنوان يك تصويرگر با نويسندگان بسياري از جمله هامفري كارپنتر مشاركت داشته است.

گزيده‌هايي از كتاب
 • توماس غرغركنان به برادرش گفت: «چرا من بايد بدترين جا بنشينم؟»
 • پيت گفت: «بدترين جا مال تو نيست، جايي است كه من نشسته‌ام. واي نشستن روي اين ميله چه‌قدر سخت است! ولي خب، ما كارمان را مي‌كنيم. حالا، دوچرخه! بزن برويم! ما را ببر پيش آقاي ماجيكا!»
شناسنامه كتاب:
ناشر
محراب قلم، كتاب‌هاي مهتاب
نويسنده
  Humphrey Carpenter,   هامفري كارپنتر
ويراستار
 •   پژمان واسعي
برگردان
 • جمال اكرمي
تصويرگر
 •   Frank Rodgers
 •   فرانك راجرز
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: مرداد ۹۷
پديدآورندگان
 •   هامفري كارپنتر
 •   فرانك راجرز
 •   جمال اكرمي
 • پژمان واسعي
سال نشر
۱۳۹۶
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • ويكتوريا فاتحي
 • داستان فانتزي كودك
 • كودكان و همكاري
 • داستان‌هاي سرگرم‌كننده براي كودكان
 • داستان هاي جادوگري
 • آقاي ماجيكا ناپديد مي‌شود
 • هامفري كارپنتر
 • كودكان و دوستي
 • كودكان و مسئوليت‌پذيري

كتاب آقاي ماجيكا ناپديد مي‌شود


برچسب: معرفي كتاب كودك 10 ساله، معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك و نوجوان، معرفي كتاب كودك 11 ساله، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، معرفي كتاب كودك 12 ساله، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۴۷:۰۱ توسط:سايت كتابك موضوع:

آقاي ماجيكا و هفته‌ي كتاب

آقاي ماجيكا و هفته‌ي كتاب

آقاي ماجيكا و هفته‌ي كتاب

كتاب «آقاي ماجيكا و هفته‌ي كتاب» از مجموعه كتاب‌هاي ماجراهاي آقاي ماجيكا است. اين مجموعه روايتگر اتفاق‌هايي است كه در مدرسه‌ سنت بارتي مي‌افتد. با اين‌كه هسته‌ مركزي كتاب‌ها‌ يكسان است ولي هر كتاب را به‌ تنهايي و مستقل از ساير كتاب‌هاي اين مجموعه نيز مي‌توان خواند.

رخدادهاي همه داستان‌ها بر محور جنگِ بين خوبي و بدي و نيكي و شرارت روي مي‌دهد و در يك رويارويي طولاني و طي ماجراهاي زياد، خير مطلق در برابر شر مطلق به پيروزي مي‌رسد. آقاي ماجيكا (آموزگار كلاس سوم كه قبل از معلمي جادوگر بوده است)، جودي، توماس و برادر دوقلويش پيت (از شاگردان كلاس سوم) نماينده‌ي خيراند و هميش بيگ‌مور (شاگرد بدجنس كلاس سوم) و ويلهلمينا وارلاك (جادوگر بدكار و دشمن آقاي ماجيكا) نماينده‌ شر. دوستي، همدلي و هوشمندي عامل موفقيت بچه‌هاي كلاس سوم دبستان سنت بارتي است. آن‌ها با اتحاد، كارتيمي و مسئوليت‌پذيري مي‌توانند بر نيروي شر غالب ‌شوند.

كتاب «آقاي ماجيكا و هفته‌ي كتاب» سه داستان دارد. در داستان اول، به نام سوزاندن چربي، همه‌چيز با صحبت‌هاي آقاي پاتر (مدير مدرسه) شروع مي‌شود. آقاي پاتر در نخستين گردهمايي در ترم جديد اعلام مي‌كند كه از اين ترم يك مربي ورزش جديد داريم و اين خود آغاز ماجراهايي مي‌شود كه در نهايت بچه‌هاي كلاس سوم با كمك آقاي ماجيكا موفق به حل مشكل پيش‌آمده مي‌شوند. داستان دوم وقتِ داستان است نام دارد. در زماني كه بچه‌ها براي جشن هفته‌كتاب آماده مي‌شوند بر اثر اتفاقي جادويي همه‌چيز خراب مي‌شود و متن‌ها و تصويرهاي كتاب‌هاي كتابخانه به‌هم مي‌ريزد. در داستان سوم، كه سلام اروپا نام دارد، بچه‌ها با جادوي آقاي ماجيكا به فرانسه سفر مي‌كنند و در اين سفر مثل هميشه، اين هميش مور است كه دردسرآفرين مي‌شود.

مجموعه كتاب‌هاي ماجراهاي آقاي ماجيكا براي كودكاني كه داستان‌هاي هيجان‌انگيز و ماجراجويانه را دوست دارند جذاب و خواندني است. «آقاي ماجيكا و بازرس مدرسه»، «آقاي ماجيكا و سرايدار مدرسه» و «آقاي ماجيكا ناپديد مي‌شود» جلدهاي ديگر اين مجموعه است. از مجموعه كتاب‌هاي ماجراهاي آقاي ماجيكا يك مجموعه‌ تلويزيوني نيز ساخته و در فاصله‌ سال‌هاي ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۰ پخش شده

درباره نويسنده كتاب «آقاي ماجيكا و هفته‌ي كتاب»

هامفري كارپنتر نويسنده، برنامه‌ساز راديويي و بيوگرافي‌نويس انگليسي است كه در سال ۱۹۴۵ در آكسفورد به دنيا آمده و در سال ۲۰۰۵ درگذشته است. در ميان آثار گوناگون او آن‌چه به ادبيات كودك مربوط مي‌شود، مي‌توان به بيوگرافي تالكين و راهنماي ادبيات كودك آكسفورد اشاره كرد كه به همراه همسرش تاليف كرد و مرجع معتبري به‌شمار مي‌رود. مجموعه‌ آقاي ماجيكا نيز از آثار محبوب اوست كه تاكنون بارها تجديد چاپ شده است.

درباره ‌تصويرگر كتاب «آقاي ماجيكا و هفته‌ي كتاب»

فرانك راجرز، زاده‌ ۱۹۶۰، نويسنده و تصويرگر اسكاتلندي كتاب‌هاي كودكان است. او در مدرسه‌ هنر گلاسگو درس خواند و از سال ۱۹۸۷ تصميم گرفت به عنوان يك نويسنده و تصويرگر تمام‌وقت فعاليت كند. او تاكنون بيش از شصت كتاب نوشته و تصويرگري كرده است. راجرز هم‌چنين به‌عنوان يك تصويرگر با نويسندگان بسياري از جمله هامفري كارپنتر مشاركت داشته است.

گزيده‌هايي از كتاب

توماس گفت: «هفته‌ي كتاب اصلا هدفش اين است كه كتاب خواندن را هيجان‌انگيزتر كند. مگه نه؟ با اين حساب، آقاي ماجيكا، كارتان عالي بوده!»

شناسنامه كتاب:
ناشر
محراب قلم، كتاب‌هاي مهتاب
نويسنده
  Humphrey Carpenter,   هامفري كارپنتر
ويراستار
 •   مهناز عسگري
برگردان
 • پژمان واسعي
تصويرگر
 •   Frank Rodgers
 •   فرانك راجرز
فهرست كتاب هاي ماه
فهرست كتاب هاي ماه: مرداد ۹۷
پديدآورندگان
 •   هامفري كارپنتر
 •   فرانك راجرز
 •   پژمان واسعي
 • مهناز عسگري
سال نشر
۱۳۹۷
راهنماي كتاب:
كليدواژه:
 • فانتزي كودك
 • كودكان و همكاري داستان‌هاي سرگرم‌كنند براي كودكان
 • داستان هاي جادوگري براي كودكان

كتاب آقاي ماجيكا و هفته‌ي كتاب


برچسب: معرفي كتاب كودك، معرفي كتاب كودك 10 ساله، معرفي كتاب كودك 11 ساله، معرفي كتاب كودك 12 ساله، معرفي كتاب كودك و نوجوان، كتاب هاي ادبيات داستاني براي كودكان، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۳۶:۲۰ توسط:سايت كتابك موضوع: